Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
100 życzeń na 100-lecie niepodległości Polski
Wpisał: Anita Cz.   
14.11.2018.

Uczennica klasy 3 TL Patrycja Brodawka została laureatką konkursu "100 życzeń dla państwa i miasta na 100-lecie niepodległości Polski" organizowanego przez Urząd Miasta w Rybniku. Życzenia jej autorstwa zostaną umieszczone 15 października 2018 r. w kapsule czasu.

Serdecznie Patrycji gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Konsultacje dla rodziców
Wpisał: Anita Cz.   
13.11.2018.

Dnia 14 listopada 2018 r. (środa) zapraszamy rodziców i opiekunów uczniów na konsultacje w godzinach od 17.30 do 18.30.

Serdecznie zapraszamy

 
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
Wpisał: Bernadeta K.   
13.11.2018.

W dniu 08.11.2018 r. pod patronatem Izby Rzemieślniczej w Rybniku odbył się V Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów rybnickich szkół ponadgimnazjalnych. Do konkursu zakwalifikowali się: Klaudia Grzyb z klasy 1 TA, Anna Łakomiec z klasy 3 TTG i Przemysław Kubik z klasy 4 TL.

W kategorii „technikum” Przemysław Kubik zajął 1 miejsce, a Anna Łakomiec zajęła 2 miejsce.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom!

 
Obchody Święta Niepodległości
Wpisał: Bernadeta K.   
11.11.2018.

9 listopada br. w ZSE-U odbyły się szkolne uroczystości zorganizowane na okoliczność stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączone z udziałem w akcji MEN „Rekord dla Niepodległej”, w ramach której cała społeczność szkoły dostojnie odśpiewała hymn narodowy.

Natomiast 11 listopada br. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości. Świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez państwo polskie rozpoczęło się mszą świętą w intencji Ojczyzny w bazylice pw. św. Antoniego, a następnie odbył się uroczysty apel na rybnickim rynku. Poczet sztandarowy szkoły reprezentowali uczniowie klasy 1 TC w składzie: Mateusz Bochenek, Jakub Chlaściak oraz Maciej Siekierski.

 
O prawie pracy prawie wszystko...
Wpisał: Bernadeta K.   
09.11.2018.

5 i 8 listopada 2018 r. odbyły się w naszej szkole dwa konkursy pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy:

- Konkurs wiedzy na temat Państwowej Inspekcji Pracy oraz historii Żołnierzy Wyklętych. W eliminacjach wzięło udział 18 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała  się Justyna Pawilczek z klasy 3 TCL, na wyróżnienie zasłużyła również Paulina Rebenstock z klasy 1 TB.

- Konkurs wiedzy o prawie pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”. W eliminacjach wzięło udział 40 uczniów naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się: Anna Staroch z klasy 1 TB i Weronika Wagner z klasy 2 TCL, na wyróżnienie zasłużyła również  Magdalena Klepka z klasy 1 TB.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
Jesienne konkursy
Wpisał: Janka   
07.11.2018.

Rada Młodzieżowa naszej szkoły zorganizowała 3 konkursy związane z jesienią oraz obchodami Halloween.

Osoby, które wygrały w konkursie na Dekoracje Jesienne to: I miejsce – Paulina Pieczka 4TB, II miejsce - Angelika Skotnica 2TB oraz III miejsce – Martyna Gierlotka 2TB.

Kolejny konkurs to najstraszniejsze zdjęcie z okazji Halloween, gdzie najlepszą charakteryzacją wykazały się 2 uczennice: Julia Sęp i Magdalena Lach.

Natomiast ostatni konkurs to przygotowanie najbardziej pomysłowej dyni. Klasa, która zajęła I miejsce to 1TR, II miejsce to 2THR oraz III należy do 2TG.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dużo radości z wygranych!

Czytaj całość…
 
Wycieczka logistyków do firmy PURMO
Wpisał: Bernadeta K.   
27.10.2018.

24 października br. klasy 1 TL i 2TCL udały się na wycieczkę dydaktyczną do firmy PURMO. Dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda praca w jednej z wiodących firm produkcyjnych na terenie Rybnika.

Młodzież zapoznała się z historią przedsiębiorstwa oraz wraz z panem Romanem Sładkiem miała możliwość zobaczyć jak przebiega proces produkcyjny grzejników. Zwiedzono poszczególne hale produkcyjne oraz magazyny do przechowywania wyrobów gotowych, jak i surowców potrzebnych w procesie produkcyjnym, zapoznano się z metodami kontroli jakości oraz techniką załadunku grzejników na środki transportu. Na koniec uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących realizacji poszczególnych procesów produkcyjnych i magazynowych.

Zdobyta podczas wycieczki wiedza z pewnością przyda się młodym logistykom.

 
Dzień Patrona
Wpisał: Anita Cz.   
24.10.2018.

Dzień Patrona

Już jutro - 25.10.2018 r. uczniowie i zaproszeni goście przeniosą się w przeszłość XX wieku. Poczują nastrój PRL-owskiej kawiarni, zasiądą w miękkich fotelach przedwojennego kina, usłyszą przeboje sprzed lat, wezmą udział w dawnych zabawach sportowych i pokazach mody oraz będą mieć szansę uwiecznienia przygotowanej na tę okazję stylizacji w profesjonalnym studiu fotograficznym lub też na tle zabytkowej wołgi…

Wszystko to wydarzy się dokładnie w dwa lata po uroczystym nadaniu szkole imienia Władysława Grabskiego.

Zapraszamy!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 638

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość