Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Bezpieczne ferie
Wpisał: Anita Cz.   
11.02.2019.

 
Deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie
Wpisał: Anita Cz.   
11.02.2019.

Uczniowie, którzy zamierzają przystąpić do zdawania kwalifikacji w zawodzie w sesji czerwiec/lipiec 2019 r. powinni złożyć deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w terminie nie później niż do 18.02.2019r. (poniedziałek).

 
Mistrzowie klawiatury
Wpisał: Bernadeta K.   
07.02.2019.

6 lutego 2019r. w ZSE-U został zorganizowany Szkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury Komputerowej”. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności biegłego posługiwania się klawiaturą komputera metodą dziesięciopalcową, bezwzrokową. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Wiktoria Wieczorek kl. I TC
2 miejsce – Julia Kolus kl. I TC
3 miejsce – Wiktoria Nawrat kl. I TB.

 
Kulinarny Talent 2019
Wpisał: Bernadeta K.   
06.02.2019.

28 marca 2018 roku w Warszawie odbędzie się XI finał ogólnopolskiego konkursu "Kulinarny Talent 2019". Pomysłodawcą i twórcą konkursu jest znany kucharz, restaurator, autor wielu książek kucharskich i autorytet w dziedzinie sztuki kulinarnej - Robert Sowa.

"Kulinarny Talent" to prestiżowy konkurs, który pozwala odkryć wybitne zdolności młodych, rozpoczynających życie zawodowe kucharzy. Do finału konkursu zakwalifikowało się tylko 12 młodych kucharzy z całej Polski.
Naszą szkołę będzie reprezentować Julia Jarocka z klasy III TŻ !!!

Trzymamy kciuki! Powodzenia!

 
Wycieczka do Walter Group szansą na podbój europejskiego rynku pracy
Wpisał: Ewa M.   
30.01.2019.

Przeżyłam niesamowity piątek, mówi Agata Malina z klasy 2TB, która jak wielu naszych uczniów, uczestniczyła wraz z kolegami i koleżankami z klas 2TR, 2TL, 2THR, 3TG, 3TTG, 3TL, 3TB, 3TC i 4TO w przedmiotowej wycieczce do Wiednia, której celem było zwiedzanie firmy logistycznej Walter Group. Na miejscu młodzież zobaczyła, jak pracuje się w tak dynamicznie rozwijającej się firmie oraz jakie umiejętności są tam wymagane. Kilku naszych uczniów otrzymało możliwość dalszego rozwoju zawodowego. Odbyli oni rozmowę kwalifikacyjną, która umożliwi im zdobycie doświadczenia zawodowego na europejskim rynku pracy. Agata relacjonuje, wraz z moimi znajomymi jednogłośnie stwierdziliśmy, że chcemy odbyć tam praktyką zawodową w trzeciej klasie. Po spotkaniu uczniowie zwiedzili zamek Belvedere, gdzie podziwiali dzieła Gustava Klimta, Egona Schiele i Oskara Kokoschki, następnie złoty pomnik Johanna Straussa, budynek projektu Hundertwassera oraz bibliotekę narodową. Podczas wieczornego spaceru po centrum Wiednia młodzież dzieliła się niezapomnianymi wrażeniami.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w Walter Group.

 

 
Drugi etap Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"
Wpisał: Bernadeta K.   
29.01.2019.

W tegorocznej edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział blisko 34 tys. uczniów z 1008 szkół. Do drugiego etapu zostały zakwalifikowane zespoły z 20 szkół z danego województwa. Wśród szkół z województwa śląskiego będzie też nasza szkoła.

 

 

Zespoły zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego składają się z 3 uczniów. Naszą szkołę będzie reprezentować zespół w składzie: Paulina Pieczka, Paulina Wardęga i Jakub Kuczera.  II etap odbędzie się 15 marca br. w Chorzowie.


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Rocznica Marszu śmierci
Wpisał: Janka   
27.01.2019.

W związku z przypadającą w styczniu bieżącego roku 74 rocznicą Marszu śmierci więźniów obozu KL Auschwitz oraz rocznicą Tragedii Górnośląskiej Samorząd Miasta Rybnika oraz kilka innych organizacji zorganizowali przemarsz pamięci, który rozpoczął się przy obelisku upamiętniającym opisane wydarzenia na ulicy Gliwickiej, W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy ZSEU. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1 TC; Mateusz Bochenek, Jakub Chlaściak i Maciej Siekierski.

 
Nowe wyposażenie pracowni gastronomicznych
Wpisał: Bernadeta K.   
02.01.2019.

Miło nam poinformować, że od 2019 roku uczniowie naszej szkoły będą korzystać z nowego wyposażenia pracowni gastronomicznych.
Dzięki realizacji projektu unijnego "Wyższy poziom gastronomii" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO województwa śląskiego doposażyliśmy sale m.in. w drobny sprzęt gastronomiczny, piec konwekcyjno-parowy oraz meble ze stali nierdzewnej. Zrealizowane zostały również: doradztwo zawodowe oraz kurs języka angielskiego na poziomie rozszerzonym.
Już wkrótce kolejne działania dla uczestników projektu!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 674

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość