Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Warsztatów zawodoznawczych ciąg dalszy
Wpisał: Janka   
05.12.2017.

Już 15 grudnia (piątek) o godzinie 15 odbędą się warsztaty zawodoznawcze z reklamy.

Tym razem, w klimacie zbliżających się świąt odbędzie się pokaz technik tworzenia ozdób świątecznych oraz warsztaty kreatywnego pakowania prezentów. Nie zabraknie również elementów związanych z grafiką komputerową, związaną z efektywną obróbką cyfrową fotografii.

Zapisz się już dziś www.zseu.pl/warsztaty. Zajrzyj na facebooka szkoły i weź udział w wydarzeniu lub szukaj dodatkowych informacji zakładce informacje-warsztaty zawodoznawcze na stronie www.zseu.pl

 
Adrian finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
11.12.2017.

Po raz trzeci odbyła się Olimpiada  Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, w której wzięło udział ponad 2300 uczniów z 99 szkół ponadgimnazjalnych. Myśl przewodnia tegorocznej olimpiady to: „Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. W  zawodach okręgowych w Krakowie w dniu 16.11.2017 r. naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Adrian Minas – kl. 3TB, Marzena Piekorz – kl. 4TC, Kamil Feczko – kl. 4TB, Mateusz Piekorz – kl. 3TH.
Adrian Minas  zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Olimpiady WiUH-M w Suchej Beskidzkiej i jest zwolniony z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale!!!

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Patrycji!
Wpisał: Bernadeta K.   
10.12.2017.

7 grudnia w trakcie uroczystości na Zamku Piastowskim w Raciborzu uczennica klasy 2TL Patrycja Brodawka odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2017/2018.
O stypendium może ubiegać się tylko jeden uczeń z każdej szkoły, który w całym roku szkolnym osiągnie najwyższą średnią ocen oraz wyróżniać się będzie wybitnymi uzdolnieniami w swojej dziedzinie.
Jak widać opłaca się uczyć - Was też zachęcamy! .. a Patrycji GRATULUJEMY!!!

 
Poznaj swoje prawa w pracy
Wpisał: Bernadeta K.   
10.12.2017.

 8 grudnia 2017 roku w Chorzowie odbył się wojewódzki etap konkursu wiedzy o prawie pracy "Poznaj swoje prawa w pracy". Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się Weronika Wagner z klasy 1 TCL zdobywając pierwsze miejsce w konkursie oraz Marzena Piekorz z klasy 4 TC zdobywając drugie miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie!

 
KOMÓRKOMANIA - II Dzień Dawcy Szpiku w ZSE-U
Wpisał: Bernadeta K.   
08.12.2017.

30 listopada br. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno–Usługowych odbyła się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat, mogła wziąć udział w szkolnej akcji i zostać potencjalnym dawcą. Wystarczyło wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Nasza szkoła przyłączyła się do walki, zgłaszając się do fundacji DKMS, której główne motto brzmi: „Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Podczas drugiego już Dnia Dawcy Szpiku w ZSE-U zarejestrowało się kolejnych 27 osób, wśród których byli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz obsługa szkoły. Akcję przeprowadzili wolontariusze, czyli uczniowie naszej szkoły (z klasy 2TG – 9 osób, 3TB – 1 osoba) pod opieką A. Mazelanik, M.Sobik oraz A.Szymanowskiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się cząstką siebie. Każde wsparcie ma znaczenie w myśl zasady, że razem możemy więcej!

 
Pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ
Wpisał: Bernadeta K.   
07.12.2017.

8 listopada br. odbył się pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ. Z grona uczniów biorących udział w etapie szkolnym do drugiego etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Rafał Korduła - uczeń klasy 3 TB. 12 stycznia 2018r. będzie reprezentował naszą szkołę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Trzymamy kciuki!

 
MITYNG SPORTOWY Z OLIMPIJCZYKIEM
Wpisał: GS   
04.12.2017.

Czytaj całość…
 
Jarmark Świąteczny
Wpisał: Anita Cz.   
02.12.2017.

1 grudnia 2017 r. Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych po raz dziewiąty zaprosił wszystkich chętnych na

DRZWI OTWARTE SZKOŁY – JARMARK ŚWIĄTECZNY

Jarmark cieszył się dużym zainteresowanie uczniów oraz lokalnej społeczności szkoły.

Klasy przygotowały stoiska, na których można było podziwiać własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, stroiki i stajenki świąteczne, oraz prawdziwe domowe ciasteczka na świąteczny stół.

W trakcie trwania Jarmarku można było uczestniczyć w wielu imprezach takich jak:

  • Mistrz pakowania;
  • Prezentacja uczniowskich plastycznych prac konkursowych;
  • Pokaz mody świątecznej;
  • Śnieżynka;
  • Wieża z prezentów;
  • Łakomczuszek;
  • Prezentacja stołów świątecznych;

Dodatkowo gimnazjaliści oraz ich rodzice mogli zwiedzić szkołę i porozmawiać z doradcą zawodowym na temat kierunków kształcenia i dopasować je do swoich zainteresowań.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Jarmarku serdecznie dziękujemy.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 548

REKRUTACJA 2017/2018

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 13 gości