Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Aktualności
Aktualności
Nowe smaki szkoły - hiszpańska paella, chorwackie czarne rissoto i francuskie naleśniki suzettes. PDF Drukuj Email
Wpisał: Janka   
14.10.2017.

Tegoroczny Dzień Języków Obcych miał niecodzienny charakter. Mury ekonomika odwiedzili rybniccy restauratorzy i hotelarze oraz zagraniczni goście z Francji, z zaprzyjaźnionej szkoły w Mazamet, którzy razem z nami świętowali zakończenie projektu unijnego Gastronomia i hotelarstwo w krajach basenu Morza Śródziemnego.

Dzięki działaniom koordynatora pani Grażyny Kuli-Kobiałko, w trakcie praktyk, nasi koledzy i koleżanki pod okiem zagranicznych ekspertów zdobywali konkretne umiejętności zawodowe w zakresie hotelarstwa i gastronomii, pracowali chorwackich, francuskich i hiszpańskich restauracjach i hotelach a w wolnych chwilach szlifowali umiejętności językowe oraz poznawali ciekawe zakątki Europy takie jakBarcelonę, Saragossę, Zadar, Tuluzę czy Carrcassonne, a w ubiegły piątek odebrali Europassy i przyrządzili dla zaproszonych gości popisowe dania.

Szczegółowe informacje na temat projektu na stronie Gastronomia i hotelarstwo w krajach basenu Morza Śródziemnego

Czytaj całość…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Anita Cz.   
12.10.2017.

„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.”

  A. Einstein

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły, składamy najserdeczniejsze życzenia, niewyczerpanych sił i energii, a także zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

 

 
ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
11.10.2017.

27 września 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno- Usługowych w Rybniku obchodzono Światowy Dzień Jabłka. Akcja została przeprowadzona w ramach realizacji projektu TESCO „ Decydujemy, pomagamy” – „Żyj aktywnie z ZEUSEM”. W tym dniu społeczność szkolna mogła zapoznać się z walorami zdrowotnymi spożywania jabłek, jak również na długiej przerwie zdegustować m.in. jabłka, szarlotkę, soki i chipsy jabłkowe wykonane przez klasy: 3 GZ i 1 TG.

 
Słoneczny Rajd Kucharza PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
11.10.2017.

W ostatni czwartek września odbył się tradycyjnie już VI Rajd Kucharza na Równicę. Tym razem pogoda była wymarzona i od samego rana świeciło słońce. Na górskie szlaki wyruszyły klasy III TG i III TŻ, które zdobywały szczyt szlakiem z Brennej, a klasy II TG i II TTG rozpoczynały swoją wędrówkę z Ustronia. Na szczycie odbyło się wspólne grillowanie i biesiadowanie przy ognisku. Za wytrwałość w drodze na szczyt młodzież otrzymała pamiątkowe medale.
Rajd był dofinansowany środkami z projektu Tesco "Decydujesz - Pomagamy".

 
Głosuj w TESCO na projekt "Żyj zdrowo z ZEUSEM"! PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
11.10.2017.

Kolejny projekt pod patronatem Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika i Gastronomika został pozytywnie oceniony przez ekspertów i komisję grantową programu „Decydujesz, pomagamy”. Mamy szansę na realizację projektu „Żyj zdrowo z ZEUSEM”, a co za tym idzie – uczniowie ZSE-U będą mieli okazję skorzystania m.in. z działań: „Witaminki w przerwie”, „Skomponuj swoje drugie śniadanie” oraz „Miska ciepłej zupy”.
Aby zagłosować należy zrobić zakupy w jednym z 4 sklepów Tesco, a otrzymany w kasie żeton umieścić we właściwej urnie znajdującej się przy wyjściu ze sklepu. Głosy można oddawać do 31 października br. w następujących sklepach Tesco: Rybnik Patriotów 31, Rybnik Żorska 2, Rybnik Dworek 38, Rybnik Budowlanych 110.
Razem postarajmy się, by projekt miał szansę na realizację!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 350

REKRUTACJA 2017/2018

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner