Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Aktualności
Aktualności
Warsztaty z Mistrzem Kulinarnym Robertem Sową PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
19.10.2018.

18 października 2018r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku odbyło się niezwykłe wydarzenie kulinarne. Uczniowie klas gastronomicznych mieli okazję w czasie warsztatów „Przygotowanie do kariery” pracować ze znakomitym Mistrzem Kulinarnym Robertem Sową. W realizacji tego przedsięwzięcia pomogła znana na naszym rynku marka Prymat GASTRO line. W trakcie warsztatów panowała miła i serdeczna atmosfera. Uczniowie rozmawiali z Mistrzem i zadawali mnóstwo nurtujących ich pytań. Wspólnie przygotowali niezwykle smaczne potrawy: zupę hiszpańską z chorizo i oliwkami, pierś z kaczki z jabłkami i rodzynkami oraz kardamonowy torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami.

Uczniowie uczestniczący w warsztatach otrzymali certyfikaty uczestnictwa, fartuszki i książki kucharskie z autografem Mistrza, natomiast szkoła otrzymała przyprawy od firmy "Prymat".

W podziękowaniu za długoletnią współpracę społeczność szkolna uhonorowała Mistrza Roberta Sowę statuetką Przyjaciela Szkoły, natomiast firmę „Prymat” statuetką „Firmy wspierającej szkolnictwo zawodowe”.

 
SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisał: Anita Cz.   
16.10.2018.

Dla upamiętnienia SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI 17 października 2018 r. (środa) o godz. 9.45 przed budynkiem naszej szkoły odbędzie się uroczyste sadzenie dębu.

W uroczystości udział weźmie społeczność uczniowska, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz dyrekcja szkoły.

 
Warsztaty kulinarne dla uczniów PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
15.10.2018.

Już w czwartek, 18 października 2018 roku, w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku uczniowie będą mieli okazję spotkać się z autorytetem w branży gastronomicznej. W tym właśnie dniu odbędą się bowiem wyjątkowe warsztaty kulinarne dla uczniów, których współorganizatorem jest firma Prymat, znany producent przypraw. Spotkanie poprowadzi Robert Sowa, znany kucharz, restaurator, autor książek kulinarnych, juror programu "Top Chef" oraz prowadzący program "Doradca smaku". Podczas warsztatów uczniowie będą mogli pod okiem mistrza przygotować ciekawe dania oraz porozmawiać z nim o najnowszych trendach w gastronomii. Podsumowaniem warsztatów będzie rozdanie certyfikatów uczestnictwa oraz przypraw firmy Prymat.

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Anita Cz.   
12.10.2018.

„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.”

A. Einstein

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły, składamy najserdeczniejsze życzenia, niewyczerpanych sił i energii, a także zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

 

 
Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie PDF Drukuj Email
Wpisał: Janka   
11.10.2018.

Posiadasz dobre stopnie? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju!

Fundacja Dobra Sieć od 9 lat aktywnie działa, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informuje o wszystkich programach stypendialnych, w tym oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych, staży oraz konkursów naukowych i artystycznych, skierowaną do uczniów, studentów, doktorantów oraz osób utalentowanych artystycznie lub sportowo. W bazie serwisu mojestypendium.pl do tej pory zgromadzono ponad 9800 informacji dotyczących stypendiów, grantów i konkursów!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zachęcamy do zapoznania się z bardzo atrakcyjnymi ofertami stypendialnymi dla uzdolnionych uczniów.

W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć:

Bazę aktualnych stypendiów, staży i konkursów

Artykuły o stypendiach i grantach

Regulacje prawne dotyczące przyznawania stypendiów

Wskazówki, jak starać się o stypendia

Listę organizatorów programów stypendialnych

Badania rynku stypendialnego

Porady dla instytucji przyznających stypendia.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl!

Serwis powstał w 2006 r. Prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 428

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner