Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Aktualności
Aktualności
LIDER DOBROCZYNNOŚCI PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
12.04.2018.

Kapituła Konkursu LIDER DOBROCZYNNOŚCI edycja IV, podczas posiedzenia 4 kwietnia 2018 roku, przyznała dyplom uznania w kategorii: „Działalność promująca zdrowy tryb życia” dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.
Konkurs na najlepsze akcje społeczne zrealizowane w latach 2016-2018 skierowany był do Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Śląskiego. Celem konkursu było promowanie wolontariatu, dobroczynności, przedsięwzięć i akcji charytatywnych organizowanych przez młodych ludzi, uhonorowanie aktywnej społecznie młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Śląskiego, a także wymiana doświadczeń, pomysłów, inspiracji w zakresie działań społecznych.

 
Światowy Dzień Wody PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
11.04.2018.

Wzorem lat ubiegłych 27 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Słuchając audycji uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, jak istotna w życiu człowieka jest woda oraz jak w dzisiejszej rzeczywistości rozsądnie gospodarować jej zasobami. Tegoroczny temat „Natura dla wody” dotyczył rozwiązań dostępnych w przyrodzie, które mogą sprostać problemom z wodą w XXI wieku. Miał on uzmysłowić nam, iż uszkodzone ekosystemy wpływają na ilość i jakość wody dostępnej do spożycia przez ludzi, a w konsekwencji ma to wpływ na wszystkie elementy naszego życia. Po wysłuchaniu audycji uczniowie zostali poczęstowani symbolicznym kubkiem wody.
Przypominamy również, że nasza szkoła bierze udział w kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej „Studnia dla Południa”, w której pomagamy zwiększyć dostęp do wody pitnej w Afryce. Pieniądze pozyskane w zbiórce makulatury przekazujemy corocznie na budowę studni w Somalii.

 
Młodzi hotelarze na tropie, czyli wycieczka przedmiotowa do hotelu PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
09.04.2018.

Na początku kwietnia, przyszli hotelarze z klasy I TA wyruszyli, aby poznać zasady funkcjonowania hotelu „od podszewki”. W tym właśnie celu udali się do Hotelu „Diament****” w Ustroniu. Dzięki uprzejmości Pana Piotra Pukło Rooms Division Manager poznali wiele ciekawych tajników dotyczących organizacji pracy hotelu trzy- i czterogwiazdkowego. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i pokazanie charakteru pracy hotelarza.
Kolejną atrakcją dla klasy była wizytą w Zamku Prezydenta RP w Wiśle. Młodzież miała okazję zobaczyć nie tylko urokliwe wnętrze prezydenckiej rezydencji, ale także poznać wiele ciekawostek związanych z tym historycznym miejscem. Z nowymi wrażeniami i wiadomościami uczniowie wrócili do szkoły. Na pewno ta pouczająca wyprawa pozostanie w ich pamięci.

 
Zapraszamy gimnazjalistów! PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
06.04.2018.

Stary niedźwiedź mocno… je???
Gastronomiczne szaleństwo dla gimnazjalistów!
Gimnazjalisto! Czy wiesz co robi niedźwiedź po przebudzeniu się z zimowego snu? Je (ale tylko to co znajdzie).
Ty masz okazję zajadać się pysznościami, które sam przygotujesz. Jeżeli lubisz się dobrze bawić, zapraszamy 20 kwietnia br. do Ekonomika. Najwyższa pora, by napełnić brzuch.
Warsztaty gastronomiczne otworzą przed Tobą nowy, smakowity świat!

 
Talent of ZSE-U PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
05.04.2018.

W naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs „Talent of ZSE-U”. Wzięli w nim udział zarówno starsi jak i młodzi uczniowie. W czasie trwania imprezy mieliśmy okazję podziwiać talenty taneczne, muzyczne, artystyczne oraz sportowe. Jury przewodniczyła Pani Dyrektor naszej szkoły - Katarzyna Sładczyk. Szczególną uwagę oceniających przykuła Natalia Rączka - uczennica klasy 3TG, która w niezwykle barwny sposób opowiadała o swojej pasji - jeździectwie. Natalia uprawia ten sport od 10 lat i z ogromnym zaangażowaniem opowiadała o swoich przeżyciach i przygodach związanych z jej koniem Furią. Serca wszystkich dziewczyn podbił Radek Rzaczek z klasy 1TA, który zaśpiewał piosenkę Eda Sheerana „Perfect”. Jego wokal przyprawił nas o dreszcze. Swoją pozytywną energią i pełnymi kolorów rysunkami zachwyciła Aleksandra Zdrzałka z klasy 2TR, która w trakcie trwania imprezy wykonała rysunek postaci z komiksu, bo właśnie tym się pasjonuje. Największym talentem of ZSE-U została jednogłośnie okrzyknięta Agnieszka Penkała z klasy 3TŻ, grająca na fortepianie, której wrażliwość artystyczna ujęła nie tylko jury. Agnieszka zaprezentowała dwie własne kompozycje. Brawa nie miały końca. W czasie przerw czas wypełniły nam występy „talentów” lat poprzednich. Zatańczył dla nas Aleksander Dyla - uczestnik zeszłorocznej edycji programu, a uczennice Julia Buchalik i Karolina Hozer zaczarowały nas pięknym wokalem. Impreza odbyła się w świetnej atmosferze. Organizacja jak zwykle była na najwyższym poziomie, a wszystko to zawdzięczamy pracy Rady Młodzieżowej.
Naprawdę świetna impreza! Mamy nadzieję, że tradycja odkrywania talentów naszej szkoły będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 388

Znak Jakości Szkoły

REKRUTACJA 2017/2018

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner