Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Aktualności
Aktualności
Barmańsko-baristyczne ferie zimowe w ZSE-U PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
15.02.2018.

Podczas ferii zimowych w naszej szkole odbył się kurs na barmana I stopnia oraz kurs baristy. Na kursie na baristę młodzież poszerzyła swoją wiedzę m.in. o historię kawy, gatunki kawy i ich charakterystykę. Dowiedziała się o sposobie palenia kawy oraz o jej właściwościach. W części praktycznej poznali cechy idealnego espresso, jakie czynności należy wykonać podczas spieniania mleka oraz jak parzyć różne rodzaje kaw.
Na kursie barmańskim uczniowie zapoznali się z zawodem barmana, dowiedzieli się o technologii i towaroznawstwie napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz ćwiczyli różne techniki miksowania.

 
Deklaracje przystąpienia do egzaminu PDF Drukuj Email
Wpisał: Anita Cz.   
09.02.2018.

Uczniowie, którzy zamierzają przystąpić do zdawania kwalifikacji w zawodzie w sesji czerwiec/lipiec 2018 r. powinni złożyć deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w terminie nie później niż do 16.02.2018r. (piątek).

 
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
04.02.2018.

12 stycznia 2018r. w Gliwicach odbył się etap okręgowy II Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką przewodnią tegorocznej edycji były „Owoce i warzywa - przetwórstwo i rola w żywieniu”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy IV TG Jadwiga Adamaszek. W olimpiadzie wzięło udział 38 szkół ogólnokształcących i techników (78 uczestników) z województwa śląskiego i opolskiego.
Z przyjemnością informujemy, że Jadzia zajęła bardzo dobre 12 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 
Czapka Świętego Mikołaja PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
26.01.2018.

Młodzież Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku otrzymała podziękowanie od Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika za zaangażowanie w grudniu 2017r. w organizację zbiórki na rzecz XVI edycji akcji „Czapka Świętego Mikołaja”.
W akcji polegającej na zbiórce żywności, pieniędzy i makulatury brało udział 10 wolontariuszy z klas: 1 THR, 1 TG i 3 TA. Uczniowie naszej szkoły zebrali ponad 900kg makulatury.

 
Bezpieczna zima PDF Drukuj Email
Wpisał: Anita Cz.   
25.01.2018.

Informacja Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z ostrzeżeniem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej o nadchodzących silnych mrozach i śnieżycach oraz zagrożeniu zdrowia i życia, jakie niesie za sobą wchodzenie na powierzchnię zamarzniętych akwenów.

Plik do pobrania

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 378

Znak Jakości Szkoły

REKRUTACJA 2017/2018

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner