Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Ekonomiczne
Ekonomiczne
Mistrzowie klawiatury PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
07.02.2019.

6 lutego 2019r. w ZSE-U został zorganizowany Szkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury Komputerowej”. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności biegłego posługiwania się klawiaturą komputera metodą dziesięciopalcową, bezwzrokową. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Wiktoria Wieczorek kl. I TC
2 miejsce – Julia Kolus kl. I TC
3 miejsce – Wiktoria Nawrat kl. I TB.

 
Drugi etap Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
29.01.2019.

W tegorocznej edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” wzięło udział blisko 34 tys. uczniów z 1008 szkół. Do drugiego etapu zostały zakwalifikowane zespoły z 20 szkół z danego województwa. Wśród szkół z województwa śląskiego będzie też nasza szkoła.

 

 

Zespoły zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego składają się z 3 uczniów. Naszą szkołę będzie reprezentować zespół w składzie: Paulina Pieczka, Paulina Wardęga i Jakub Kuczera.  II etap odbędzie się 15 marca br. w Chorzowie.


Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 
Co w prawie piszczy? PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
20.12.2018.

19 grudnia br. odbył się w Katowicach Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Prawie Pracy "Poznaj swoje prawa w pracy".

Finalistkami konkursu zostały:

Weronika Wagner z klasy 2 TCL, zdobywając I miejsce

i Anna Staroch z klasy 1 TB zajmując II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie centralnym w Warszawie.

 
Sukces ekonomistów PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
11.12.2018.

7 listopada 2018r. odbyły się szkolne zawody XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Miło nam poinformować, że Okręgowy Komitet Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Katowicach do II etapu rejonowego zakwalifikował Rafała Krogulca z kl. IV TB. Zawody wojewódzkie odbędą się 11 stycznia 2019r. w Katowicach.

Życzymy dalszych sukcesów!

 
II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
10.12.2018.

7 grudnia w Katowicach odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w której wzięło udział siedmioro uczniów z naszej szkoły. 

Szczególną zachętą do wzięcia udziału w konkursie jest możliwość uzyskania zwolnienia z części egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe oraz uzyskania indeksu Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Marcin, Paulina, Ola, Przemek, Kinga, Asia i Julia - trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w kolejnym etapie !!!

 
IV Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich rozstrzygnięta... PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
06.12.2018.

15 listopada 2018 r. w Krakowie odbyła się IV Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W zawodach wzięło udział ponad 2300 uczniów z 99 szkół ponadgimnazjalnych. Program Olimpiady obejmował problematykę ogólną, głównie z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych. Temat wiodący tegorocznej Olimpiady brzmi: „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy”.

W zawodach okręgowych w Krakowie naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Weronika Wagner – kl. 2TCL, Adrian Minas – kl. 4TB, Laura Trawińska – kl. 2TCL.

Uczniowie Adrian Minas - kl. 4TB i Weronika Wagner – kl. 2TCL otrzymali wyróżnienie i dyplom za osiągnięte wysokie wyniki w eliminacjach okręgowych IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Serdecznie gratulujemy!

 
Pierwszy etap Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
27.11.2018.

27 listopada 2018r. odbył się pierwszy etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Olimpiada poprzedzona została cyklem zajęć „Lekcje z ZUS” przeprowadzonych w klasach drugich Technikum Ekonomicznego.

Do etapu szkolnego w ZSE-U przystąpiło 41 uczniów z klas: II TB , II TCL i IV TB. Najwyższą ilość punktów zdobyli uczniowie klasy IV TB: Jakub Kuczera, Paulina Pieczka i Paulina Wardęga.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Z wizytą w Starostwie Powiatowym PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
21.11.2018.

21 listopada br. uczniowie klasy 1 TC udali się na wycieczkę edukacyjną do Starostwa Powiatowego w Rybniku.

Głównym celem wycieczki było poznanie siedziby i zasad funkcjonowania władz administracyjnych powiatu rybnickiego.

Młodzież zaznajomiła się ze strukturą organizacyjną i zakresem działań Starostwa. Następnie o swojej pracy opowiedzieli pracownicy Referatu Komunikacji, Referatu Architektury i Budownictwa oraz Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia.

Na zakończenie przedstawiono prezentację obrazującą historię i działalność pięciu gmin tworzących powiat rybnicki, najciekawsze obiekty naszego regionu oraz projekty realizowane przez Starostwo.

Wycieczka była ciekawym i pouczającym doświadczeniem dla przyszłych ekonomistów.

 
Myślimy o przyszłości gimnazjalistów i ósmoklasistów - warsztaty zawodoznawcze w rybnickim ekonomiku PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
19.11.2018.

Młodzież Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 w Rybniku już dziś myśli o swojej karierze zawodowej i wyborze przyszłej szkoły, dlatego od rana uczniowie klas ósmych zmagali się z ciekawostkami logistycznymi, zastosowaniem urządzeń handlowych i ekonomicznych, retuszem w Photoshopie, obsługą recepcji hotelowej i pieczeniem wytrawnych muffinek.

W atmosferze świetnej zabawy i z wytrawną babeczką (upieczoną przez ósmoklasistów w naszych pracowniach gastronomicznych) w ręku uczniowie mieli okazję poznać tajniki zawodów, w których kształci rybnicki ekonomik.

Jesteśmy szkołą, która myśli o przyszłości młodych rybniczan i już po raz drugi organizujemy, zgodnie z podstawą programową doradztwa zawodowego, warsztaty zawodoznawcze dla tegorocznych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, gdyż właściwy wybór kierunku kształcenia gwarantuje pomyślny start na rynku pracy.

 
Od mundurka do togi PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2018.

13 listopada br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Od mundurka do togi” organizowanym przez wydawnictwo prawnicze C.H. Beck  i kancelarię prawną „Kancelaria Dawid & Partnerzy – Adwokaci i Radcowie ”.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich  zainteresowanych w przyszłości pracą w zawodzie prawnika oraz młodych ludzi zastanawiających się nad wyborem swojej drogi życiowej. Celem konkursu jest  propagowanie wśród młodzieży postaw obywatelskich i zwiększanie ich świadomości prawnej.

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowali  się  Justyna Pawliczek z klasy 3 TCL i Łukasz Cyndzer z klasy 2 TB.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

 
O prawie pracy prawie wszystko... PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
09.11.2018.

5 i 8 listopada 2018 r. odbyły się w naszej szkole dwa konkursy pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy:

- Konkurs wiedzy na temat Państwowej Inspekcji Pracy oraz historii Żołnierzy Wyklętych. W eliminacjach wzięło udział 18 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała  się Justyna Pawilczek z klasy 3 TCL, na wyróżnienie zasłużyła również Paulina Rebenstock z klasy 1 TB.

- Konkurs wiedzy o prawie pracy „Poznaj swoje prawa w pracy”. W eliminacjach wzięło udział 40 uczniów naszej szkoły. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się: Anna Staroch z klasy 1 TB i Weronika Wagner z klasy 2 TCL, na wyróżnienie zasłużyła również  Magdalena Klepka z klasy 1 TB.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
Wycieczka logistyków do firmy PURMO PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
27.10.2018.

24 października br. klasy 1 TL i 2TCL udały się na wycieczkę dydaktyczną do firmy PURMO. Dzięki uprzejmości kierownictwa zakładu uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda praca w jednej z wiodących firm produkcyjnych na terenie Rybnika.

Młodzież zapoznała się z historią przedsiębiorstwa oraz wraz z panem Romanem Sładkiem miała możliwość zobaczyć jak przebiega proces produkcyjny grzejników. Zwiedzono poszczególne hale produkcyjne oraz magazyny do przechowywania wyrobów gotowych, jak i surowców potrzebnych w procesie produkcyjnym, zapoznano się z metodami kontroli jakości oraz techniką załadunku grzejników na środki transportu. Na koniec uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących realizacji poszczególnych procesów produkcyjnych i magazynowych.

Zdobyta podczas wycieczki wiedza z pewnością przyda się młodym logistykom.

 
Wycieczka ekonomistów do ZUS PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
23.10.2018.

23 października 2018r. uczniowie klasy 1 TC udali się na wycieczkę dydaktyczną do siedziby ZUS Oddział w Rybniku. Celem wycieczki było poznanie od strony praktycznej zakresu działań ZUS oraz sposobu załatwiania spraw w tej instytucji.

Młodzież została oprowadzona po budynku przez panią Justynę Marszałek-Świtlik – koordynatorkę ds. komunikacji społecznej i edukacji. Zwiedzono salę obsługi klientów, archiwum, zapoznano się z obsługą „zusomatu” – urządzenia do kontaktu z ZUS poza godzinami pracy placówki. Następnie odbyła się prelekcja na temat głównych zdań ZUS oraz ubezpieczeń jakim podlegają osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Zdobyta podczas wycieczki wiedza o ubezpieczeniach społecznych z pewnością przyda się młodym ekonomistom w ich przyszłym życiu zawodowym.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 211

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner