Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Ekonomiczne
Ekonomiczne
Wizyta przyszłych handlowców w firmie handlowo-usługowej BOSMAN PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
27.09.2018.

Handlowcy z klasy 3THR mieli okazję zwiedzić prężnie rozwijającą się firmę w Rybniku.
Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Bornera uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem firmy.
Między innymi poznali zasady funkcjonowania programu komputerowego PC-Market - to połączenie najnowocześniejszych technologii informatycznych, bazy danych typu klient/serwer opartych na technologii SQL. Uczniowie zwiedzili dział zaopatrzenia z nowoczesnym magazynem połączonym z elektrohydrauliczną rampą przeładunkową, pomieszczenia chłodnicze, sklep oraz część restauracyjną. Na zakończenie przyglądali się pracy biurowej.
Zaledwie w niespełna dwie godziny uczniowie mieli możliwość zgłębienia tajników pracy handlowca, ekonomisty, logistyka i restauratora. Ta niezwykła wizyta zachęciła naszych uczniów do nauki, rozwijania swoich umiejętności, co w przyszłości z pewnością zaowocuje realizacją swoich marzeń zawodowych.

 
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
06.06.2018.

Zakończono kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego, zorganizowanego pod patronatem prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki krajowej i międzynarodowej. W tegorocznej edycji konkursu do finału centralnego zakwalifikowało się 166 uczniów liceów ogólnokształcących i techników z 25 szkół z całej Polski.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Krzysztof Dudek – kl.  3TH, Patrycja Pilc – kl. 2THR, Laura Trawińska – kl. 1TCL. Krzysztof Dudek - uczeń kl. 3TH i Laura Trawińska - uczennica kl. 1TCL zajęli ex-aequo 4  miejsce w konkursie i uzyskali tytuł Laureata XLVII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego 2018. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy sukcesu!

 
Dzień z Ekonomią PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
17.04.2018.

Już po raz czwarty klasy pierwsze miały okazję przekonać się, że „ekonomistą jest każdy, kto zajmuje się ekonomią”. W poniedziałek 16 kwietnia, młodzież poprzez zabawę, w sposób zupełnie nienaukowy, ale bardzo kreatywny, zdobywała wiedzę i umiejętności między innymi z dziedziny ekonomii, logistyki, handlu i reklamy.
Grupy rozwiązywały krzyżówki, budowały wieże (z papieru i makaronu), wyklejały i wycinały, rozwiązywały różnorakie łamigłówki - bo dobry ekonomista ma i wiedzę i umiejętności pracy w grupie czy podejmowania szybkich decyzji.

Młodzież wysłuchała również wykładu, w ramach patronatu Uniwersytetu Ekonomicznego pt. Ekonomia, logistyka, innowacje w przedsiębiorstwach, wygłoszonego przez dr Piotra Hanusa. W ramach działań ekonomii społecznej nagrody dla zwycięskiej drużyny ufundowała firma Politan, drużyna z miejsca drugiego otrzymała nagrody od Urzędu Miasta, zaś dla trzeciego miejsca na podium nagrody ufundował Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych i księgarnia Orbita. Sponsorom serdecznie dziękujemy.
W tym roku zwyciężyli:
Janusz Cuber 1 TCL, Karol Ostrówka 1 TCL, Angelika Skotnica 1 TB, Patrycja Pałka 1 TB, Natalia Wenglorz 1 TR, Klaudia Wiatr 1 TR, Aleksandra Maksymiak 1 THR.
Zapraszamy do zobaczenia relacji zdjęciowej na szkolnym Facebook’u.

 
Sukces naszych Mistrzów Klawiatury na Mistrzostwach Polski! PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
15.04.2018.

14 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 w Tychach zorganizowano VII Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze. Nasi uczniowie udowodnili tam, że są nie tylko najlepsi w szkole, ale również, że należą do czołówki krajowej.
W kategorii audio-transcription (pisanie ze słuchu) II miejsce wywalczył Łukasz Cyndzer z kl. I TB.
W kategorii text-production (przepisywanie tekstu wydrukowanego) VII miejsce zdobyła Agnieszka Badura z kl.II TB, a Szymon Góra z tej samej klasy uzyskał miejsce IX.
Gratulujemy sukcesu oraz wyjątkowych umiejętności!!!

 
Wycieczka do centrum logistycznego AMAZON PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
09.04.2018.

Nasi logistycy i ekonomiści z klas 3TL i 2TCL mieli okazję zwiedzić jedno z centrów logistycznych Amazon. Firma ta zajmuje się handlem elektronicznym, prowadzi największy na świecie sklep internetowy.
Uczniowie naszej szkoły zobaczyli jak wygląda praca w centrum dystrybucyjnym. Obiekty w Bielanach Wrocławskich mają po ok. 95 tys. m kw. powierzchni każdy, co jest odpowiednikiem 13 boisk piłkarskich. Jedno centrum codziennie sprzedaje około 500-600 tys. różnego rodzaju artykułów ze swojego asortymentu. Pracownicy zatrudnieni w Amazonie pracują głównie w czterech procesach: rozładunku towaru, układania go na regałach, wyszukiwania odpowiednich towarów na półkach oraz pakowania paczek, które są następnie wysyłane do klientów w całej Europie.

 
Patrycja finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
06.04.2018.

Patrycja Brodawka – uczennica naszej szkoły kształcąca się zawodzie technik logistyk,  pokonała prawie 2 000 uczniów z całego kraju w trzyetapowych zmaganiach z zakresu problmatyki TSL (Transport – Logistyka – Spedycja). Dwa pierwsze etapy polegały na rozwiązaniu testu dostępnego online. Wyłonieni w ten sposób najlepsi uczniowie rozwiązywali zadanie w formie case study we Wrocławiu. VII edycja Olimpiady Logistycznej została zorganizowana przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
Patrycji gratulujemy ogromnego sukcesu!

 
"Ekojazda elektryczną hulajnogą po Rybniku" PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
29.03.2018.

Innowacyjny pomysł na e-biznes uczennic ZSE-U w Rybniku– Aleksandry Juraszczyk i Angeliki Stronczyńskiej - zdobył II miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej – „Start do własnego biznesu – e-biznes dziś i jutro” organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Laureatki zaprezentowały ciekawy i nowatorski pomysł pod tytułem: „Ekojazda elektryczną hulajnogą po Rybniku” – czyli wynajem elektrycznych hulajnóg poprzez aplikację . Idea tego biznesu ma pomóc w ograniczeniu korków w naszym mieście i co za tym idzie - smogu. Warto również podkreślić, że możliwość wynajmu elektrycznych hulajnóg pozwoli na lepsze wykorzystanie ścieżek rowerowych w centrum Rybnika.
Gratulujemy odważnego i zgodnego z duchem ekologii myślenia oraz sukcesu w konkursie!

 
ZUS nie straszny uczniom z Ekonomika PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
21.03.2018.

Uczniowie z ZSEU w Rybniku udowodnili 16 marca 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Oddziału ZUS, że zagadnienia z zakresu szeroko pojętych ubezpieczeń społecznych nie są im obce. Trzyosobowy zespół: Paulina Pieczka, Paulina Wardęga oraz Jakub Kuczera rywalizował z pozostałymi najlepszymi 21 drużynami z województwa śląskiego w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zmagania naszych uczniów zakończyły się wielkim osiągnięciem -  zdobyli III miejsce w konkursie. To ogromny sukces, bo konkurencja była naprawdę duża. Żeby wziąć udział w wojewódzkim etapie, trzeba było pokonać 110 szkół i prawie 4,5 tysiąca uczniów, więc  zespoły, które znalazły się wśród finalistów etapu wojewódzkiego, prezentowały wysoki poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń i rywalizacja z nimi stała naprawdę na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się szczegółową wiedzą na temat ubezpieczeń chorobowych, zdrowotnych, emerytalnych, rentowych zasiłków i obowiązków przedsiębiorcy wobec ZUS.
Gratulujemy im wiedzy i wyniku!

 
Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
18.03.2018.

15 marca 2018r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowano X Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach.
Uczennica klasy IV TB – Natalia Szczurowska została laureatką tego konkursu i zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbędzie się 13 kwietnia br.
Życzymy powodzenia!

 
Egzaminy akredytacyjne PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
14.03.2018.

14 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole egzaminy akredytacyjne z zakresu komputeropisania i korespondencji handlowej. Certyfikaty potwierdzające umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze komputerowej metodą bezwzrokową zdobyło 11 uczniów z klasy I TB,  I TCL oraz  II TB. Certyfikaty potwierdzające umiejętność sporządzania korespondencji handlowej uzyskało 12 uczniów z klasy I TB, II THR oraz III TH.

 
Szkolny Konkurs Statystyczny PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
03.03.2018.

21.02.2018 r. w sali teatralnej ZSE-U odbył się Szkolny Konkurs Statystyczny. Do konkursu zakwalifikowało się 21 uczniów z klas: 3TA, 3TH, 2TR, 2THR, 2TTG. Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów z zakresu statystyki krajowej i międzynarodowej. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Klaudia Plewka  kl. 3TA
2 miejsce – Aleksandra Zdrzałka  kl. 2TR
3 miejsce – Wiktoria Sierny kl. 2TTG.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 
Mistrzowie Klawiatury Komputerowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
22.02.2018.

22 lutego 2018r. w ZSE-U został zorganizowany Szkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury Komputerowej”. Do konkursu zakwalifikowano 14 uczniów. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności biegłego posługiwania się klawiaturą komputera metodą dziesięciopalcową, bezwzrokową. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Agnieszka Badura kl. II TB
2 miejsce – Szymon Góra kl. II TB
3 miejsce – Łukasz Cyndzer kl. I TB.
Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Polski w Pisaniu na Klawiaturze Komputerowej w Tychach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 
Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
21.02.2018.

19 lutego br. odbył się I etap szkolny Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej – Start do własnego biznesu, II edycja - „E-biznes dziś i jutro”. Do konkursu zgłosili się uczniowie z klas ekonomicznych i logistycznych. Do wielkiego finału zakwalifikowały się dwie drużyny: z klasy 3TB – Angelika Stronczyńska i Aleksandra Juraszczyk; z klasy 2TL – Patrycja Brodawka i Jakub Marzec. Nasi uczniowie będą reprezentować ZSE-U podczas II etapu organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - Wydział Biznesu, Finansów i Administracji.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wyników!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 197

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner