Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Ekonomiczne
Ekonomiczne
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
06.06.2018.

Zakończono kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego, zorganizowanego pod patronatem prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki krajowej i międzynarodowej. W tegorocznej edycji konkursu do finału centralnego zakwalifikowało się 166 uczniów liceów ogólnokształcących i techników z 25 szkół z całej Polski.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Krzysztof Dudek – kl.  3TH, Patrycja Pilc – kl. 2THR, Laura Trawińska – kl. 1TCL. Krzysztof Dudek - uczeń kl. 3TH i Laura Trawińska - uczennica kl. 1TCL zajęli ex-aequo 4  miejsce w konkursie i uzyskali tytuł Laureata XLVII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego 2018. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy sukcesu!

 
Dzień z Ekonomią PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
17.04.2018.

Już po raz czwarty klasy pierwsze miały okazję przekonać się, że „ekonomistą jest każdy, kto zajmuje się ekonomią”. W poniedziałek 16 kwietnia, młodzież poprzez zabawę, w sposób zupełnie nienaukowy, ale bardzo kreatywny, zdobywała wiedzę i umiejętności między innymi z dziedziny ekonomii, logistyki, handlu i reklamy.
Grupy rozwiązywały krzyżówki, budowały wieże (z papieru i makaronu), wyklejały i wycinały, rozwiązywały różnorakie łamigłówki - bo dobry ekonomista ma i wiedzę i umiejętności pracy w grupie czy podejmowania szybkich decyzji.

Młodzież wysłuchała również wykładu, w ramach patronatu Uniwersytetu Ekonomicznego pt. Ekonomia, logistyka, innowacje w przedsiębiorstwach, wygłoszonego przez dr Piotra Hanusa. W ramach działań ekonomii społecznej nagrody dla zwycięskiej drużyny ufundowała firma Politan, drużyna z miejsca drugiego otrzymała nagrody od Urzędu Miasta, zaś dla trzeciego miejsca na podium nagrody ufundował Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych i księgarnia Orbita. Sponsorom serdecznie dziękujemy.
W tym roku zwyciężyli:
Janusz Cuber 1 TCL, Karol Ostrówka 1 TCL, Angelika Skotnica 1 TB, Patrycja Pałka 1 TB, Natalia Wenglorz 1 TR, Klaudia Wiatr 1 TR, Aleksandra Maksymiak 1 THR.
Zapraszamy do zobaczenia relacji zdjęciowej na szkolnym Facebook’u.

 
Sukces naszych Mistrzów Klawiatury na Mistrzostwach Polski! PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
15.04.2018.

14 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 w Tychach zorganizowano VII Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze. Nasi uczniowie udowodnili tam, że są nie tylko najlepsi w szkole, ale również, że należą do czołówki krajowej.
W kategorii audio-transcription (pisanie ze słuchu) II miejsce wywalczył Łukasz Cyndzer z kl. I TB.
W kategorii text-production (przepisywanie tekstu wydrukowanego) VII miejsce zdobyła Agnieszka Badura z kl.II TB, a Szymon Góra z tej samej klasy uzyskał miejsce IX.
Gratulujemy sukcesu oraz wyjątkowych umiejętności!!!

 
Wycieczka do centrum logistycznego AMAZON PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
09.04.2018.

Nasi logistycy i ekonomiści z klas 3TL i 2TCL mieli okazję zwiedzić jedno z centrów logistycznych Amazon. Firma ta zajmuje się handlem elektronicznym, prowadzi największy na świecie sklep internetowy.
Uczniowie naszej szkoły zobaczyli jak wygląda praca w centrum dystrybucyjnym. Obiekty w Bielanach Wrocławskich mają po ok. 95 tys. m kw. powierzchni każdy, co jest odpowiednikiem 13 boisk piłkarskich. Jedno centrum codziennie sprzedaje około 500-600 tys. różnego rodzaju artykułów ze swojego asortymentu. Pracownicy zatrudnieni w Amazonie pracują głównie w czterech procesach: rozładunku towaru, układania go na regałach, wyszukiwania odpowiednich towarów na półkach oraz pakowania paczek, które są następnie wysyłane do klientów w całej Europie.

 
Patrycja finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
06.04.2018.

Patrycja Brodawka – uczennica naszej szkoły kształcąca się zawodzie technik logistyk,  pokonała prawie 2 000 uczniów z całego kraju w trzyetapowych zmaganiach z zakresu problmatyki TSL (Transport – Logistyka – Spedycja). Dwa pierwsze etapy polegały na rozwiązaniu testu dostępnego online. Wyłonieni w ten sposób najlepsi uczniowie rozwiązywali zadanie w formie case study we Wrocławiu. VII edycja Olimpiady Logistycznej została zorganizowana przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
Patrycji gratulujemy ogromnego sukcesu!

 
"Ekojazda elektryczną hulajnogą po Rybniku" PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
29.03.2018.

Innowacyjny pomysł na e-biznes uczennic ZSE-U w Rybniku– Aleksandry Juraszczyk i Angeliki Stronczyńskiej - zdobył II miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej – „Start do własnego biznesu – e-biznes dziś i jutro” organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Laureatki zaprezentowały ciekawy i nowatorski pomysł pod tytułem: „Ekojazda elektryczną hulajnogą po Rybniku” – czyli wynajem elektrycznych hulajnóg poprzez aplikację . Idea tego biznesu ma pomóc w ograniczeniu korków w naszym mieście i co za tym idzie - smogu. Warto również podkreślić, że możliwość wynajmu elektrycznych hulajnóg pozwoli na lepsze wykorzystanie ścieżek rowerowych w centrum Rybnika.
Gratulujemy odważnego i zgodnego z duchem ekologii myślenia oraz sukcesu w konkursie!

 
ZUS nie straszny uczniom z Ekonomika PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
21.03.2018.

Uczniowie z ZSEU w Rybniku udowodnili 16 marca 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Oddziału ZUS, że zagadnienia z zakresu szeroko pojętych ubezpieczeń społecznych nie są im obce. Trzyosobowy zespół: Paulina Pieczka, Paulina Wardęga oraz Jakub Kuczera rywalizował z pozostałymi najlepszymi 21 drużynami z województwa śląskiego w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zmagania naszych uczniów zakończyły się wielkim osiągnięciem -  zdobyli III miejsce w konkursie. To ogromny sukces, bo konkurencja była naprawdę duża. Żeby wziąć udział w wojewódzkim etapie, trzeba było pokonać 110 szkół i prawie 4,5 tysiąca uczniów, więc  zespoły, które znalazły się wśród finalistów etapu wojewódzkiego, prezentowały wysoki poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń i rywalizacja z nimi stała naprawdę na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się szczegółową wiedzą na temat ubezpieczeń chorobowych, zdrowotnych, emerytalnych, rentowych zasiłków i obowiązków przedsiębiorcy wobec ZUS.
Gratulujemy im wiedzy i wyniku!

 
Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
18.03.2018.

15 marca 2018r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowano X Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach.
Uczennica klasy IV TB – Natalia Szczurowska została laureatką tego konkursu i zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbędzie się 13 kwietnia br.
Życzymy powodzenia!

 
Egzaminy akredytacyjne PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
14.03.2018.

14 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole egzaminy akredytacyjne z zakresu komputeropisania i korespondencji handlowej. Certyfikaty potwierdzające umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze komputerowej metodą bezwzrokową zdobyło 11 uczniów z klasy I TB,  I TCL oraz  II TB. Certyfikaty potwierdzające umiejętność sporządzania korespondencji handlowej uzyskało 12 uczniów z klasy I TB, II THR oraz III TH.

 
Szkolny Konkurs Statystyczny PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
03.03.2018.

21.02.2018 r. w sali teatralnej ZSE-U odbył się Szkolny Konkurs Statystyczny. Do konkursu zakwalifikowało się 21 uczniów z klas: 3TA, 3TH, 2TR, 2THR, 2TTG. Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów z zakresu statystyki krajowej i międzynarodowej. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Klaudia Plewka  kl. 3TA
2 miejsce – Aleksandra Zdrzałka  kl. 2TR
3 miejsce – Wiktoria Sierny kl. 2TTG.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 
Mistrzowie Klawiatury Komputerowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
22.02.2018.

22 lutego 2018r. w ZSE-U został zorganizowany Szkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury Komputerowej”. Do konkursu zakwalifikowano 14 uczniów. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności biegłego posługiwania się klawiaturą komputera metodą dziesięciopalcową, bezwzrokową. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Agnieszka Badura kl. II TB
2 miejsce – Szymon Góra kl. II TB
3 miejsce – Łukasz Cyndzer kl. I TB.
Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Polski w Pisaniu na Klawiaturze Komputerowej w Tychach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 
Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
21.02.2018.

19 lutego br. odbył się I etap szkolny Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej – Start do własnego biznesu, II edycja - „E-biznes dziś i jutro”. Do konkursu zgłosili się uczniowie z klas ekonomicznych i logistycznych. Do wielkiego finału zakwalifikowały się dwie drużyny: z klasy 3TB – Angelika Stronczyńska i Aleksandra Juraszczyk; z klasy 2TL – Patrycja Brodawka i Jakub Marzec. Nasi uczniowie będą reprezentować ZSE-U podczas II etapu organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - Wydział Biznesu, Finansów i Administracji.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wyników!

 
Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
16.02.2018.

Do drugiego etapu X Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zostali zakwalifikowani następujący uczniowie naszej szkoły: Patrycja Brodawka 2TL, Roksana Fojcik 2TB, Jagoda Mazur 2TCL, Alicja Oleś 2TCL, Marzena Piekorz 4TC, Natalia Szczurowska 4TB, Aleksandra Waligóra 2TCL, Wiktoria Wojciechowska 2TCL.
II etap konkursu odbędzie się 15 marca br. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Trzymamy kciuki!!!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 196

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner