Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Ekonomiczne
Ekonomiczne
Mistrz Klawiatury Komputerowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
22.02.2018.

22 lutego 2018r. w ZSE-U został zorganizowany Szkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury Komputerowej”. Do konkursu zakwalifikowano 14 uczniów. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności biegłego posługiwania się klawiaturą komputera metodą dziesięciopalcową, bezwzrokową. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Agnieszka Badura kl. II TB
2 miejsce – Szymon Góra kl. II TB
3 miejsce – Łukasz Cyndzer kl. I TB.
Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Polski w Pisaniu na Klawiaturze Komputerowej w Tychach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 
Regionalny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
21.02.2018.

19 lutego br. odbył się I etap szkolny Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej – Start do własnego biznesu, II edycja - „E-biznes dziś i jutro”. Do konkursu zgłosili się uczniowie z klas ekonomicznych i logistycznych. Do wielkiego finału zakwalifikowały się dwie drużyny: z klasy 3TB – Angelika Stronczyńska i Aleksandra Juraszczyk; z klasy 2TL – Patrycja Brodawka i Jakub Marzec. Nasi uczniowie będą reprezentować ZSE-U podczas II etapu organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - Wydział Biznesu, Finansów i Administracji.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wyników!

 
Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
16.02.2018.

Do drugiego etapu X Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zostali zakwalifikowani następujący uczniowie naszej szkoły: Patrycja Brodawka 2TL, Roksana Fojcik 2TB, Jagoda Mazur 2TCL, Alicja Oleś 2TCL, Marzena Piekorz 4TC, Natalia Szczurowska 4TB, Aleksandra Waligóra 2TCL, Wiktoria Wojciechowska 2TCL.
II etap konkursu odbędzie się 15 marca br. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Trzymamy kciuki!!!

 
Olimpiada Przedsiębiorczości - etap szkolny PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
20.01.2018.
Opublikowane zostały oficjalne wyniki zawodów szkolnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się 7.grudnia 2017r. Edycja ta przebiegała pod hasłem przewodnim „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”.
Olimpiada Przedsiębiorczości jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są wiedza, umiejętności oraz postawy (w tym przede wszystkim szeroko rozumiane postawy przedsiębiorcze). Ma status jednej z największych olimpiad dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce.
Do etapu okręgowego zakwalifikowały się: Laura Piontek, Paulina Kornas i Aleksandra Juraszczyk z kL. 3 TB.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

 

 
Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
19.12.2017.

Etap centralny III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich odbył się w Suchej Beskidzkiej w dniach 14-15.12.2017 r.  Program Olimpiady obejmował wiedzę teoretyczną, głównie z zakresu ekonomii, finansów, handlu i marketingu, jak i umiejętności handlowo-menedżerskie. Uczestnik olimpiady musiał wykazać się także znajomością języka obcego i umiejętnością obsługi komputera.
Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 3TB  – Adrian Minas. Uzyskując tytuł  finalisty Olimpiady WiUH-M, Adrian otrzymał dyplom oraz zaświadczenie o zwolnieniu z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

 
II edycja ogólnopolskiego egzaminu próbnego z kwalifikacji A.36 PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
18.12.2017.

Na początku grudnia w szkole została przeprowadzona II edycja ogólnopolskiego egzaminu próbnego z kwalifikacji A.36 zorganizowana przez Zespół Szkół nr 2 w Rzeszowie, którego koordynatorem i autorką zadań jest Barbara Mikutra-Turek. Z zadaniami egzaminacyjnymi zmagali się uczniowie  klas IV TB i IV TC.
1 grudnia rozwiązywali oni zadanie praktyczne, a 15 grudnia rozwiązywali test z części pisemnej.

 
Adrian finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
11.12.2017.

Po raz trzeci odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, w której wzięło udział ponad 2300 uczniów z 99 szkół ponadgimnazjalnych. Myśl przewodnia tegorocznej olimpiady to: „Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. W zawodach okręgowych w Krakowie w dniu 16.11.2017 r. naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Adrian Minas – kl. 3TB, Marzena Piekorz – kl. 4TC, Kamil Feczko – kl. 4TB, Mateusz Piekorz – kl. 3TH.
Adrian Minas zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Olimpiady WiUH-M w Suchej Beskidzkiej i jest zwolniony z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale!!!

 
Poznaj swoje prawa w pracy PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
10.12.2017.

 8 grudnia 2017 roku w Chorzowie odbył się wojewódzki etap konkursu wiedzy o prawie pracy "Poznaj swoje prawa w pracy". Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się Weronika Wagner z klasy 1 TCL zdobywając pierwsze miejsce w konkursie oraz Marzena Piekorz z klasy 4 TC zdobywając drugie miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie!

 
Pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
07.12.2017.

8 listopada br. odbył się pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ. Z grona uczniów biorących udział w etapie szkolnym do drugiego etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Rafał Korduła - uczeń klasy 3 TB. 12 stycznia 2018r. będzie reprezentował naszą szkołę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Trzymamy kciuki!

 
Pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
28.11.2017.
27 listopada 2017r. odbył się pierwszy etap OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH organizowanej pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada poprzedzona została cyklem zajęć „Lekcje z ZUS” przeprowadzonych w klasach drugich Technikum Ekonomicznego. Do etapu szkolnego w ZSE-U przystąpiło 43 uczniów z klas: II TB , II TCL i III TB. Najwyższą ilość punktów zdobyli uczniowie klasy III TB: Jakub Kuczera, Paulina Pieczka i Paulina Wardęga, którzy stanowić będą zespół reprezentujący naszą szkołę w etapie wojewódzkim.
Życzymy powodzenia w następnym etapie!

 
Poznaj swoje prawa w pracy PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
22.11.2017.

21 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs ten sprawdza wiedzę uczniów z zakresu prawa pracy i bhp. Jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w celu popularyzowania proaktywnych postaw uczniów i upowszechniania kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.
Do etapu regionalnego zakwalifikowała się Marzena Piekorz z klasy IV TC oraz Weronika Wagner z klasy I TCL. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 
Program OTWARTA FIRMA w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2017.

Od 13 listopada 2017 r. w naszej szkole odbywał się już kolejny raz Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości realizowaliśmy program „Otwarta firma - biznes przy tablicy”, w czasie którego naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele lokalnych instytucji. Za udział w spotkaniach z uczniami dziękujemy następującym instytucjom:
- Urzędowi Skarbowemu w Rybniku,
- Okręgowemu Inspektoratowi Pracy w Katowicach,
- Rejonowemu Urzędowi Statystycznemu w Rybniku.

 
III Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
25.10.2017.

19.10.2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W eliminacjach wzięło udział 27 uczniów z klasy 3TB, 3TH, 4TB, 4TC, 4TGH. Program Olimpiady obejmował zagadnienia ogólne, uwzględniał zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności handlowo-menedżerskie uczestników. Myśl przewodnia III Olimpiady WiUH-M to: „Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. Do etapu okręgowego w Krakowie zakwalifikowali się: Mateusz Piekorz – kl. 3TH, Adrian Minas – kl. 3TB, Marzena Piekorz – kl. 4TC, Kamil Feczko – kl. 4TB.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 186

Znak Jakości Szkoły

REKRUTACJA 2017/2018

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner