Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Ekonomiczne
Ekonomiczne
Adrian finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
11.12.2017.

Po raz trzeci odbyła się Olimpiada  Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, w której wzięło udział ponad 2300 uczniów z 99 szkół ponadgimnazjalnych. Myśl przewodnia tegorocznej olimpiady to: „Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. W  zawodach okręgowych w Krakowie w dniu 16.11.2017 r. naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Adrian Minas – kl. 3TB, Marzena Piekorz – kl. 4TC, Kamil Feczko – kl. 4TB, Mateusz Piekorz – kl. 3TH.
Adrian Minas  zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Olimpiady WiUH-M w Suchej Beskidzkiej i jest zwolniony z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale!!!

 
Poznaj swoje prawa w pracy PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
10.12.2017.

 8 grudnia 2017 roku w Chorzowie odbył się wojewódzki etap konkursu wiedzy o prawie pracy "Poznaj swoje prawa w pracy". Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się Weronika Wagner z klasy 1 TCL zdobywając pierwsze miejsce w konkursie oraz Marzena Piekorz z klasy 4 TC zdobywając drugie miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie!

 
Pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
07.12.2017.

8 listopada br. odbył się pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ. Z grona uczniów biorących udział w etapie szkolnym do drugiego etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Rafał Korduła - uczeń klasy 3 TB. 12 stycznia 2018r. będzie reprezentował naszą szkołę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Trzymamy kciuki!

 
Pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
28.11.2017.
27 listopada 2017r. odbył się pierwszy etap OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH organizowanej pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada poprzedzona została cyklem zajęć „Lekcje z ZUS” przeprowadzonych w klasach drugich Technikum Ekonomicznego. Do etapu szkolnego w ZSE-U przystąpiło 43 uczniów z klas: II TB , II TCL i III TB. Najwyższą ilość punktów zdobyli uczniowie klasy III TB: Jakub Kuczera, Paulina Pieczka i Paulina Wardęga, którzy stanowić będą zespół reprezentujący naszą szkołę w etapie wojewódzkim.
Życzymy powodzenia w następnym etapie!

 
Poznaj swoje prawa w pracy PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
22.11.2017.

21 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs ten sprawdza wiedzę uczniów z zakresu prawa pracy i bhp. Jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w celu popularyzowania proaktywnych postaw uczniów i upowszechniania kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.
Do etapu regionalnego zakwalifikowała się Marzena Piekorz z klasy IV TC oraz Weronika Wagner z klasy I TCL. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 
Program OTWARTA FIRMA w naszej szkole PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2017.

Od 13 listopada 2017 r. w naszej szkole odbywał się już kolejny raz Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości realizowaliśmy program „Otwarta firma - biznes przy tablicy”, w czasie którego naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele lokalnych instytucji. Za udział w spotkaniach z uczniami dziękujemy następującym instytucjom:
- Urzędowi Skarbowemu w Rybniku,
- Okręgowemu Inspektoratowi Pracy w Katowicach,
- Rejonowemu Urzędowi Statystycznemu w Rybniku.

 
III Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
25.10.2017.

19.10.2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W eliminacjach wzięło udział 27 uczniów z klasy 3TB, 3TH, 4TB, 4TC, 4TGH. Program Olimpiady obejmował zagadnienia ogólne, uwzględniał zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności handlowo-menedżerskie uczestników. Myśl przewodnia III Olimpiady WiUH-M to: „Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. Do etapu okręgowego w Krakowie zakwalifikowali się: Mateusz Piekorz – kl. 3TH, Adrian Minas – kl. 3TB, Marzena Piekorz – kl. 4TC, Kamil Feczko – kl. 4TB.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 
Miejsce na podium! PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
28.04.2017.

27 kwietnia br. Aleksandra Juraszczyk i Wiktor Mandel z klasy 2 TB brali udział w finale konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” organizowanego przez Żorską Izbę Gospodarczą i Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową.
Aleksandra zdobyła drugie miejsce w finale i zdobyła cenne nagrody: miesięczny, płatny staż w wybranym przedsiębiorstwie, bezpłatny semestr studiów na wybranym kierunku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, smartwatch i power bank. Wiktor zdobył również wysokie - piąte miejsce oraz cenne nagrody. Warto podkreślić, że w konkursie brało udział 318 uczniów z 46 szkół.
Gratulujemy!

 
Nasi logistycy w wojsku PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
28.04.2017.

Uczniowie pierwszej klasy logistycznej w ramach wycieczki przedmiotowej 27 kwietnia 2017 roku odwiedzili koszary 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. 1TL "przymierzyła" się do udostępnionych w parku sprzętu technicznego pojazdów wojskowych, wozów bojowych oraz specjalistycznego wojskowego sprzętu logistycznego. Mogliśmy również zapoznać się z uzbrojeniem, umundurowaniem i wyposażeniem żołnierzy zawodowych, porozmawiać z weteranami misji pokojowych oraz nauczyć się strzelania z wykorzystaniem trenażerów na placu treningów ogniowych. Dodatkowo Grupa Zabezpieczenia Medycznego przeprowadziła szkolenie z zasady udzielania pierwszej pomocy, a Żandarmeria Wojskowa udostępniła symulator zderzeń drogowych, symulator jazdy oraz tor przeszkód z "tzw" alkogoglami. 

 
Dzień z Ekonomią PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
24.04.2017.

O tym, że „ekonomistą jest każdy, kto zajmuje się ekonomią” przekonały się klasy pierwsze. W poniedziałek 24 kwietnia, młodzież poprzez zabawę, w sposób zupełnie nienaukowy zdobywała wiedzę i umiejętności między innymi z dziedziny ekonomii. Grupy rozwiązywały krzyżówki, budowały wieże, wyklejały i wycinały, rozwiązywały różnorakie łamigłówki. Klasy wysłuchały również ciekawych wykładów o tematyce  ekonomicznej. W tym roku zwyciężyła drużyna  orłów w składzie: Laura Chłodek i  Anna Depta z I TB, Anna Kąkol i Jesika Kielesińska z  I TCL, oraz Martyna Bugla, Laura Cieślik i Paulina Matuszczyk z I TR.   Zapraszamy do zobaczenia relacji zdjęciowej na szkolnym Facebook’u.

 
Finaliści Konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2017 PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
10.04.2017.

Miło nam poinformować, że uczniowie: Aleksandra Juraszczyk i Wiktor Mandel z klasy 2 TB znaleźli się wśród 8 finalistów konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” organizowanego przez Żorską Izbę Gospodarczą i Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową. Nasi uczniowie już pod koniec kwietnia będę reprezentować szkołę i walczyć o pierwsze miejsce.
Trzymamy kciuki!

 
Egzaminy akredytacyjne PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
07.04.2017.
7 kwietnia 2017r. odbyły się w naszej szkole egzaminy akredytacyjne z zakresu komputeropisania, umiejętności logistycznych oraz korespondencji handlowej. Certyfikaty potwierdzające umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze komputerowej metodą bezwzrokową zdobyło 18 uczniów z klasy I TB,  I TC,  II TB oraz II TC. Certyfikaty potwierdzające umiejętność sporządzania korespondencji handlowej uzyskało 9 uczniów z klasy II TH oraz III TGH.

Gratulujemy wysokich wyników!

 
Szkolny Konkurs Statystyczny PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
17.03.2017.
Dnia 13.03.2017 r. w sali teatralnej ZSE-U  odbył się Szkolny Konkurs Statystyczny. Do konkursu zakwalifikowało się 27 uczniów z klas: 3TA, 2TH, 2TA, 1THR. Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów z zakresu statystyki krajowej i międzynarodowej. Zwycięzcami konkursu zostali: 1 miejsce – Wioleta Wieczorek – kl. 2TA, 2 miejsce – Patryk Tetzler – kl. 2TH, 3 miejsce – Katarzyna Dudek – kl. 2TA.
Serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 180

REKRUTACJA 2017/2018

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner