Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Ekonomiczne
Ekonomiczne
Miejsce na podium! PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
28.04.2017.

27 kwietnia br. Aleksandra Juraszczyk i Wiktor Mandel z klasy 2 TB brali udział w finale konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” organizowanego przez Żorską Izbę Gospodarczą i Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową.
Aleksandra zdobyła drugie miejsce w finale i zdobyła cenne nagrody: miesięczny, płatny staż w wybranym przedsiębiorstwie, bezpłatny semestr studiów na wybranym kierunku w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, smartwatch i power bank. Wiktor zdobył również wysokie - piąte miejsce oraz cenne nagrody. Warto podkreślić, że w konkursie brało udział 318 uczniów z 46 szkół.
Gratulujemy!

 
Nasi logistycy w wojsku PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
28.04.2017.

Uczniowie pierwszej klasy logistycznej w ramach wycieczki przedmiotowej 27 kwietnia 2017 roku odwiedzili koszary 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. 1TL "przymierzyła" się do udostępnionych w parku sprzętu technicznego pojazdów wojskowych, wozów bojowych oraz specjalistycznego wojskowego sprzętu logistycznego. Mogliśmy również zapoznać się z uzbrojeniem, umundurowaniem i wyposażeniem żołnierzy zawodowych, porozmawiać z weteranami misji pokojowych oraz nauczyć się strzelania z wykorzystaniem trenażerów na placu treningów ogniowych. Dodatkowo Grupa Zabezpieczenia Medycznego przeprowadziła szkolenie z zasady udzielania pierwszej pomocy, a Żandarmeria Wojskowa udostępniła symulator zderzeń drogowych, symulator jazdy oraz tor przeszkód z "tzw" alkogoglami. 

 
Dzień z Ekonomią PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
24.04.2017.

O tym, że „ekonomistą jest każdy, kto zajmuje się ekonomią” przekonały się klasy pierwsze. W poniedziałek 24 kwietnia, młodzież poprzez zabawę, w sposób zupełnie nienaukowy zdobywała wiedzę i umiejętności między innymi z dziedziny ekonomii. Grupy rozwiązywały krzyżówki, budowały wieże, wyklejały i wycinały, rozwiązywały różnorakie łamigłówki. Klasy wysłuchały również ciekawych wykładów o tematyce  ekonomicznej. W tym roku zwyciężyła drużyna  orłów w składzie: Laura Chłodek i  Anna Depta z I TB, Anna Kąkol i Jesika Kielesińska z  I TCL, oraz Martyna Bugla, Laura Cieślik i Paulina Matuszczyk z I TR.   Zapraszamy do zobaczenia relacji zdjęciowej na szkolnym Facebook’u.

 
Finaliści Konkursu Młodzieżowy Lider Biznesu 2017 PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
10.04.2017.

Miło nam poinformować, że uczniowie: Aleksandra Juraszczyk i Wiktor Mandel z klasy 2 TB znaleźli się wśród 8 finalistów konkursu „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” organizowanego przez Żorską Izbę Gospodarczą i Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową. Nasi uczniowie już pod koniec kwietnia będę reprezentować szkołę i walczyć o pierwsze miejsce.
Trzymamy kciuki!

 
Egzaminy akredytacyjne PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
07.04.2017.
7 kwietnia 2017r. odbyły się w naszej szkole egzaminy akredytacyjne z zakresu komputeropisania, umiejętności logistycznych oraz korespondencji handlowej. Certyfikaty potwierdzające umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze komputerowej metodą bezwzrokową zdobyło 18 uczniów z klasy I TB,  I TC,  II TB oraz II TC. Certyfikaty potwierdzające umiejętność sporządzania korespondencji handlowej uzyskało 9 uczniów z klasy II TH oraz III TGH.

Gratulujemy wysokich wyników!

 
Szkolny Konkurs Statystyczny PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
17.03.2017.
Dnia 13.03.2017 r. w sali teatralnej ZSE-U  odbył się Szkolny Konkurs Statystyczny. Do konkursu zakwalifikowało się 27 uczniów z klas: 3TA, 2TH, 2TA, 1THR. Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów z zakresu statystyki krajowej i międzynarodowej. Zwycięzcami konkursu zostali: 1 miejsce – Wioleta Wieczorek – kl. 2TA, 2 miejsce – Patryk Tetzler – kl. 2TH, 3 miejsce – Katarzyna Dudek – kl. 2TA.
Serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów.
 
Finał Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
17.03.2017.

16 marca br. na Uniwersytecie Śląskim odbył się finał IX Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Nasza uczennica Natalia Szczurowska zdobyła IV miejsce walcząc z 90 uczniami województwa śląskiego i będzie reprezentować naszą szkołę w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się 7 kwietnia 2017r.

 
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
09.03.2017.

8 marca 2017r.  najlepsi logistycy ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju zmierzyli się podczas VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Agnieszka Kliś 3TL, Michalina Macionczyk 3TL, Anna Porwoł 3TL, Przemysław Golec 2TL, Przemysław Kubik 2TL oraz Patrycja Brodawka 1TL. Z radością możemy się pochwalić 4-tym miejscem Michasi Macionczyk, która pokonała ponad 300 uczestników w konkursie! Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne konkursy!

 
Co w prawie piszczy PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
01.03.2017.

1 marca 2017r. odbył się etap szkolny konkursu wiedzy o prawie wyborczym "Wybieram wybory". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1 TB i 1 TCL.
Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy na temat prawa wyborczego wśród uczniów, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. 
Wkrótce wyniki.  Życzymy powodzenia...

 
Młodzieżowy Lider Biznesu 2017 PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
27.02.2017.

W lutym odbył się pierwszy etap konkursu: „Młodzieżowy Lider Biznesu 2017” organizowany przez Żorską Izbę Gospodarczą i Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową. Jest to konkurs wiedzy z zakresu ekonomii, finansów, marketingu oraz przedsiębiorczości dla uczniów szkół średnich z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.
Miło nam poinformować, że aż siedmiu uczniów z naszej szkoły, z
klasy 2 TB, zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu.
Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Drugi etap Konkursu Wiedzy o Podatkach PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
24.02.2017.

Do drugiego etapu Konkursu Wiedzy o Podatkach zakwalifikowała się Natalia Szczurowska z klasy III TB, która będzie reprezentowała naszą szkołę 16 marca 2017r. w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim. W konkursie uczestniczyć będzie 90 uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Tematem przewodnim w drugim etapie będą podatki samorządowe.

 
Szkolny Konkurs "Mistrz Klawiatury Komputerowej" PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
23.02.2017.

23 lutego 2017r. w ZSE-U został zorganizowany Szkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury Komputerowej”. Do konkursu zakwalifikowano 12 uczniów. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności biegłego posługiwania się klawiaturą komputera metodą dziesięciopalcową, bezwzrokową. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Jessica Foreiter kl. II TA

2 miejsce – Agnieszka Badura kl. I TB
3 miejsce – Szymon Góra kl. I TB

 
Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
20.02.2017.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w olimpiadzie, której głównym celem  jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dotyczących planowania i zarządzania karierą zawodową.
Do II etapu zakwalifikowali się Dorota Krawieczek z klasy 2 TC, Paulina Pieczka z klasy 2 TB i Dorota Seweryniak z klasy 3 TŻ.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 173

REKRUTACJA 2017/2018

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner