Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Językowe
Językowe
Wyniki Olimpiady Języka Angielskiego - etap szkolny PDF Drukuj Email
Wpisał: Maciej Lewandowski   
24.11.2015.
Olimpiada języka angielskiego odbyła się dnia 14.11.2016 o godz.9.00
 
Pisanie testu trwało 60 minut. Do olimpiady zgłosiły się  cztery osoby.
Forma od lat niezmienna-część leksykalna oraz gramatyczna. Poziom trudności był bardzo wysoki.
 
W szkole najwyższy wynik osiągnęła Zuzanna Szmajduch.
 
Do etapu międzyszkolnego nikt się nie zakwalifikował.
 
Opracowanie: Aleksandra Zawisz 
 
Współpraca z Liceum Hotelarskim w Mazamet PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
15.10.2016.

Już po raz ósmy w ramach współpracy z Liceum Hotelarskim w Mazamet czterech uczniów tamtejszej szkoły w dniach od 12 września do 7 października odbywało praktyki zawodowe w Rybniku. Tym razem francuscy kelnerzy zdobywali nowe doświadczenia w restauracji „Przy kominku”, natomiast kucharze odkrywali tajniki kuchni polskiej w restauracji „Europa”.
W trakcie swojego pobytu w Polsce uczniowie nie tylko wymieniali się doświadczeniami zawodowymi, ale poznali również trochę historii naszego kraju. Oprócz naszego regionu zwiedzili Kraków, kopalnię soli w Wieliczce oraz muzeum w Oświęcimiu. W trakcie wycieczki do Krakowa stażystom z Francji towarzyszyli ich koledzy z klasy 2TR.
Młodzi Francuzi opuścili nasz kraj bardzo zadowoleni z pobytu w naszym mieście oraz z zapewnieniem, że jeszcze do Polski wrócą.

 
Młodzież ZSE-U w austriackiej firmie LKW Walter PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2015.

13 listopada br. po raz trzeci 40 osobowa grupa uczniów naszej szkoły z klas 4TH, 4TR, 3TL, 3TH, 3TB, 2TL uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Wiednia, której celem było zwiedzanie firmy logistycznej LKW Walter.
Na miejscu mogliśmy zobaczyć, jak pracuje się w tak dynamicznie rozwijającej się firmie. Uczniowie ZSE-U w trakcie praktyk zawodowych w LKW mają sposobność sprawdzenia swojej wiedzy handlowej, ekonomicznej, logistycznej oraz mogą wykazać się umiejętnościami z zakresu komunikacji i technologii informacyjnych. Warunkiem odbycia praktyk jest znajomość języka niemieckiego i umiejętności interpersonalne.
Po zakończeniu spotkania w firmie LKW Walter, uczniowie wraz z panią Katarzyną Sładczyk - koordynatorem współpracy, panią Marią Uherek - nauczycielem przedmiotów ekonomicznych oraz panią Katarzyną Zdrzałek - nauczycielem języka niemieckiego, zwiedzali ogrody Pałacu Schönbrunn, centrum Wiednia, park rozrywki Prater oraz Muzeum Historii Naturalnej.

 
Europejski Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisał: Maciej Lewandowski   
07.10.2015.
6 października br. w auli szkolnej obchodziliśmy po raz kolejny Europejski Dzień Języków Obcych, którego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych.
Czytaj całość…
 
Olimpiada Języka Hiszpańskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
03.12.2014.

 

Uczennica klasy 1 TA Roksana Wala zakwalifikowała się
do drugiego etapu Olimpiady Języka Hiszpańskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

 

 
Europejski Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
23.10.2014.

 

8 października br. w auli szkolnej obchodziliśmy po raz kolejny Europejski Dzień Języków Obcych, którego najważniejszym przesłaniem jest promowanie nauki języków obcych oraz poznawanie kultury i tradycji innych narodów. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali bogaty program artystyczny, w którym zaprezentowali przedstawicieli kultury, historii i nauki Niemiec, Anglii, Rosji, Francji, oraz Hiszpanii. Programy poszczególnych krajów urozmaiciły liczne piosenki śpiewane w języku niemieckim, angielskim, rosyjskim, francuskim oraz hiszpańskim. Oprawą muzyczną zajął się p. Tadeusz Kolorz. Słowo wstępne oraz prowadzenie akademii zostało powierzone Kamili Goławskiej oraz Stanisławowi Kudzia z kl. III TA. Odbył się również konkurs na prezentację wylosowanego województwa Polski w formie plastycznej z elementami języka obcego. Przyznano : I miejsce – język francuski, II miejsce - język rosyjski, III miejsce - język angielski. Na zakończenie odbyła się degustacja charakterystycznych potraw krajów europejskich; przygotowanie i obsługę podczas degustacji zawdzięczamy nauczycielom i uczniom klas gastronomicznych. Nagrody na konkurs oraz produkty do przygotowania potraw ufundowała Rada Rodziców.
 
Regulamin konkursu z języka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
17.04.2013.

 

 

REGULAMIN KONKURSU
Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

na prezentację multimedialną o krajach anglojęzycznych

TEMAT: Wirtualna podróż po krajach anglojęzycznych

Czytaj całość…
 
Europejski Dzień Języków Obcych w ZSE-U PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
16.10.2012.

Dnia 3 października 2012 roku o godz. 9.30 w auli szkolnej rozpoczęły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Słowo wstępne oraz prowadzenie akademii zostało powierzone Katarzynie Ciołek z kl. II TT i Stanisławowi Kudzia z kl. I TA. Po przedstawieniu celowości tego dnia i historii jego powołania nastąpił program artystyczny, która składał się z wielu piosenek, skeczów, scenek rodzajowych wykonanych w językach nauczanych w naszej szkole to znaczy w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim i rosyjskim. Gwoździem programu była inscenizacja bajki „Piękna i Bestia” wykonanej w pięciu językach.

Następnie odbył się konkurs wiedzy o krajach europejskich, konkurs na najlepszą prezentację multimedialną dotyczącą atrakcji turystycznych w takich krajach jak Francja, Hiszpania, Niemcy Rosja czy Wielka Brytania, oraz konkurs na najlepsze stoisko prezentujące dany kraj. Na zakończenie odbyła się degustacja charakterystycznych potraw krajów europejskich przygotowanych przez nauczycieli i uczniów pionu gastronomicznego.

W obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych oprócz nauczycieli języków obcych, zostali również zaangażowani nauczyciele pionu gastronomicznego, jak również p. Barbara Hajdecka, która przygotowała dekorację oraz p. Tadeusz Kolorz, który zajął się oprawą muzyczną.

 
Międzyszkolny Festiwal Piosenki w Języku Angielskim PDF Drukuj Email
Wpisał: Maciej Lewandowski   
26.01.2012.

24 stycznia 2012 po raz kolejny odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Festiwal Piosenki w Języku Angielskim zorganizowany przez panie Marzenę Musiolik-Marzec i Annę Bartoniek-Lewandowską. Do tego rocznego konkursu zgłosiły się 23 zespoły i soliści ze szkół ponadgimnazjalnych z Rybnika i Jastrzębia Zdroju

Czytaj całość…
 
Wyniki rekrutacji na praktyki zagraniczne PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
16.06.2011.

Lista uczniów zakwalifikowanych na praktyki zawodowe do Francji:

1.      Dąbrowska Dorota

2.      Figura Katarzyna

3.      Heinisz Aleksandra

4.      Jurczak Sandra

5.      Kania Karolina

6.      Kieś Hanna

7.      Kowalska Karolina

8.      Kozik Agnieszka

9.      Paszenda Katarzyna

10.  Płonka Magdalena

11.  Pustółka Malwina

12.  Riedel Martyna

13.  Sojka Katarzyna

14.  Spendel Karolina

15.  Szkodziak Katarzyna

16.  Wowra Alicja

Rezerwa:

Kumala Monika

 

Lista uczniów zakwalifikowanych na praktyki zawodowe do Hiszpanii:

1.      Angelika Goraus

2.      Klaudia Brzezina

3.      Agnieszka Bugdoł

4.      Patrycja Orszulik

5.      Nikola Raczkowska

6.      Aneta Piętka

7.      Zuzanna Dańczak

8.      Izabela Szuła

9.      Karolina Frocisz

10.   Magdalena Szymura

11.   Magdalena Chmiel

12.   Karolina Widera

13.   Dominika Skorupa

14.   Monika Zacharska

15.   Martyna Musiolik

16.   Żaneta Kuśka

17.   Natalia Papierok

18.   Karolina Bilska

Rezerwa:

Izabela Michalska

Sandra Wawoczny

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

związane z wyjazdem na praktyki zagraniczne odbędzie się

21 czerwca br. o godzinie 18.00 w sali teatralnej.

 

 
Międzyszkolny Konkurs Języka Francuskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa M.   
18.04.2011.

31 marca 2011 r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Usługowych odbył się etap pisemny V Międzyszkolnego Konkursu Języka Francuskiego dla szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice z klasy 2 TA i 3 TA. Wszystkie uczennice zakwalifikowały się do etapu ustnego, który miał miejsce 11 kwietnia 2011 r. Uczennica klasy 3 TA Martyna Riedel zajęła II miejsce a Katarzyna Magnowska z tej samej klasy miejsce III.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
IX Festiwal Piosenki Europejskiej PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa M.   
18.04.2011.

25 marca 2011 r. w Domu Kultury w Chwałowicach odbył się Koncert Finałowy I Uczennica naszej szkoły X Festiwalu Piosenki Europejskiej. Magdalena Płonka z klasy 3 TA znalazła się w gronie laureatów i zdobyła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 
Maraton z języka niemieckiego dla maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisał: Ewa M.   
14.04.2011.

Dnia 26.03.2011r. odbył się maraton z języka niemieckiego dla maturzystów z klas czwartych technikum oraz trzecich wydziału dla dorosłych. Nauczyciele języka niemieckiego wraz z przyszłymi abiturientami ćwiczyli wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, pisanie oraz mówienie. Oprócz intensywnego ćwiczenia sprawności językowych nauczyciele utrwalali zagadnienia leksykalno-gramatyczne. Szczególnym priorytetem objęte zostały: sprawność mówienia i pisania. Maraton składał się z trzech bloków tematycznych prowadzonych przez danego nauczyciela. Oceniane na bieżąco prace pisemne i zwrócenie uwagi na popełnione błędy na pewno okazało się być pomocnym w czasie maratonu. Maraton z języka niemieckiego był na pewno ukoronowaniem całorocznej współpracy i pomocy udzielanej uczniom przez nauczycieli.

Abiturientom życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 17 z 18

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner