Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Jak oni to robią? – Gastronomia i hotelarstwo w Hiszpanii i Chorwacji
Jak oni to robią? PDF Drukuj Email
Wpisał: Anita Cz.   
12.02.2014.

Kolejny raz realizujemy projekt Unii Europejskiej tym razem we współpracy ze szkołą hotelarską TOPI w Saragossie (Hiszpania) oraz Szkolą Gastronomiczną w Biograd na Moru (Chorwacja).

„Jak oni to robią? – Gastronomia i hotelarstwo w Hiszpanii i Chorwacji” to projekt IVT realizowany w ramach projektu systemowego „Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo” realizowanego przez FRSE z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

W projekcie tym bierze udział 26 uczniów ( 6 osób z klas technik hotelarstwa, 6 osób z klasy technik organizacji usług gastronomicznych a także 10 osób z klas technikum o profilu kucharz i 4 osoby z klas technikum o profilu kelner), którzy w kwietniu oraz na przełomie maja i czerwca 2014 roku odbywać będą praktyki zawodowe w renomowanych hotelach i restauracjach Hiszpanii i Chorwacji.

Przed wyjazdem na miesięczne praktyki zagraniczne uczestnicy projektu wezmą udział w przygotowaniu kulturowym, pedagogicznym i językowym.

Głównym celem projektu jest doskonalenie umiejętności zawodowych w zawodach technik hotelarstwa i technik organizacji usług gastronomicznych, nabycie przez jego uczestników umiejętności obsługi obcojęzycznego klienta, zapoznanie się z nowoczesnym sprzętem hotelowym i gastronomicznym, obserwacja organizacji pracy i systemu kształcenia w placówkach zagranicznych o wysokich standardach, ale również poznanie kultury i historii Chorwacji i Hiszpanii oraz doskonalenie języków obcych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner