Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Gastronomia i hotelarstwo w krajach basenu M.Śródziemnego-kompetencja,pomysłowość, wielokulturowość
Gastronomia i hotelarstwo w krajach basenu M.Śródziemnego-kompetencja,pomysłowość,wielokulturowość PDF Drukuj Email
Wpisał: Janka   
04.10.2016.

W roku szkolnym 2016/2017 realizujemy kolejny projekt Unii Europejskiej we współpracy ze szkołą hotelarską TOPI w Saragossie (Hiszpania), Szkołą Gastronomiczną w Biograd na Moru (Chorwacja) oraz Liceum Hotelarskim w Mazamet (Francja). Tytuł projektu brzmi: „Gastronomia i hotelarstwo w krajach basenu Morza Śródziemnego – kompetencja, pomysłowość, wielokulturowość” numer 2016-1-PL01-KA102-023590 i jest realizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe.

W projekcie tym bierze udział 30 uczniów (z klas o profilu technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych), którzy na przełomie kwietnia i maja oraz maja i czerwca 2017 roku odbywać będą praktyki zawodowe w renomowanych hotelach i restauracjach Hiszpanii, Francji oraz Chorwacji.

Najważniejszym celem projektu jest umożliwienie uczniom osiągającym wysokie wyniki w nauce odbycie praktyk zawodowych w krajach europejskich o dużych doświadczeniach w branży hotelarskiej oraz gastronomicznej. Dzięki temu uczniowie doskonalić będą umiejętności zawodowe, umiejętności obsługi obcojęzycznego klienta, zapoznają się z nowoczesnym sprzętem hotelowym i gastronomicznym. Poznają również organizację pracy i systemem kształcenia w placówkach zagranicznych. Poznają kulturę i historię Francji, Chorwacji i Hiszpanii. Przed wyjazdem na miesięczne praktyki zagraniczne uczestnicy projektu wezmą udział w przygotowaniu kulturowym, pedagogicznym i językowym.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner