Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Młoda Krew Ratuje Życie PDF Drukuj Email
Wpisał: Bernadeta K.   
30.11.2018.

„Młoda Krew Ratuje Życie” – uczniowie rybnickiego „Ekonomika” najlepsi na Śląsku i w czołówce kraju w XV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie.

Od dwudziestu lat w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku krzewiona jest szlachetna i niezwykle potrzebna dziś idea krwiodawstwa. Trzy razy w roku odbywa się ogólnoszkolna akcja pobierania krwi organizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Wielu uczniów szkoły legitymuje się tytułem Honorowego Dawcy Krwi, bowiem dobrowolnie i bezinteresownie dzielą się cennym darem życia. Pozyskana krew wykorzystywana jest w szpitalach, klinikach i instytutach medycznych i ratuje życie wielu pacjentów.

 

Prospołeczna postawa młodzieży została doceniona przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża w jubileuszowym roku 60 lat istnienia tej organizacji, bowiem ZSE-U w Rybniku zdobył III miejsce w ogólnopolskiej rywalizacji. Trzeba podkreślić, że na Śląsku szkoła osiągnęła najlepszy wynik.

Gratulujemy młodym dawcom z Rybnika dojrzałej postawy i dostrzegania potrzeb innych. Dziękujemy im też za przykład, w jaki sposób można dawać innym szansę na zdrowe i szczęśliwe życie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość