Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła arrow Z ekonomią na co dzień
Z ekonomią na co dzień PDF Drukuj Email
Wpisał: Anita Cz.   
10.01.2011.

Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych z początkiem stycznia 2011 r. przystąpił do realizacji kolejnego projektu w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczypospolita Polska 2007 - 2013. Projekt „ Z ekonomią na co dzień” będzie realizowany wspólnie ze średnią szkołą czeską z Ostrawy przez 16 miesięcy. Grupą docelową projektu są uczniowie klasy 3 TB i 3 TC.

Zadaniem projektu będzie przybliżenie zagadnień ekonomicznych w formie teoretycznej, praktycznej, na poważnie i na wesoło. Celem projektu jest również pogłębienie współpracy między szkołami w Ostrawie i Rybniku, poznanie sposobu funkcjonowania wyższych uczelni, instytucji publicznych w obu krajach. Aby uatrakcyjnić realizację projektu planujemy zapoznać uczestników z ciekawymi miejscami regionu, bliskimi a nieznanymi. Chcemy pokazać jak można zagospodarować ograniczone zasoby wolnego czasu i wykorzystać je w sposób jak najbardziej efektywny. Nie zapominając o integracji chcemy przeprowadzić różne teleturnieje i gry, których myślą przewodnią będzie ekonomia.

Projekt będzie realizowany poprzez warsztaty o tematyce ekonomicznej, nawiązanie współpracy z uczelniami wyższymi (ekonomicznymi), zajęcia sportowe, zajęcia kulturalno – rozrywkowe, zajęcia turystyczne. Uczestnicy projektu będą mieli możliwość podniesienia i uzupełnienia swojej wiedzy na temat praktycznego zastosowania zagadnień ekonomicznych w codziennych sytuacjach życiowych. Poprzez zaproponowane zadania sytuacyjne chcemy rozwinąć wśród młodzieży kreatywne myślenie, przedsiębiorczość i inne postawy niezbędne na co dzień.

Już 15 lutego 2011 r. w ZSE –U w Rybniku odbędzie się I działanie.

Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

oraz z budżetu państwa

"PRZEKRACZAMY GRANICE"

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner