Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Warsztaty z Mistrzem Kulinarnym Robertem Sową
Wpisał: Bernadeta K.   
19.10.2018.

18 października 2018r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku odbyło się niezwykłe wydarzenie kulinarne. Uczniowie klas gastronomicznych mieli okazję w czasie warsztatów „Przygotowanie do kariery” pracować ze znakomitym Mistrzem Kulinarnym Robertem Sową. W realizacji tego przedsięwzięcia pomogła znana na naszym rynku marka Prymat GASTRO line.

W trakcie warsztatów panowała miła i serdeczna atmosfera. Uczniowie rozmawiali z Mistrzem i zadawali mnóstwo nurtujących ich pytań. Wspólnie przygotowali niezwykle smaczne potrawy: zupę hiszpańską z chorizo i oliwkami, pierś z kaczki z jabłkami i rodzynkami oraz kardamonowy torcik bezowy z kremem waniliowym i owocami.

Uczniowie uczestniczący w warsztatach otrzymali certyfikaty uczestnictwa, fartuszki i książki kucharskie z autografem Mistrza, natomiast szkoła otrzymała przyprawy od firmy "Prymat".

W podziękowaniu za długoletnią współpracę społeczność szkolna uhonorowała Mistrza Roberta Sowę statuetką Przyjaciela Szkoły, natomiast firmę „Prymat” statuetką „Firmy wspierającej szkolnictwo zawodowe”.

 
100 życzeń dla państwa i miasta na 100-lecie niepodległości Polski
Wpisał: Ewa M.   
16.10.2018.

 

Z okazji zbliżającego się Stulecia Niepodległości Polski Prezydent Miasta Rybnika ogłosił akcję pisania listów z życzeniami dla państwa i miasta na następne 100 lat. Do tej pięknej inicjatywy włączyła się młodzież naszej szkoły. 230 uczniów ZSE-U napisało życzenia, wykazując się znajomością historii Polski, potrzeb kraju i Rybnika, a przede wszystkim miłością do Ojczyzny i swego miasta.

Spośród napisanych tekstów zespół polonistów wybrał najpierw wyróżniające się prace z poszczególnych klas, a następnie dwie najlepsze – autorstwa Jagody Mazur z klasy 3 TCL i Patrycji Brodawki z 3 TL. Ich życzenia zostały przekazane organizatorom konkursu. Jeśli i u nich zyskają uznanie, zostaną umieszczone w kapsule czasu i wmurowane pod drogą Racibórz - Pszczyna.

Wyróżnionym uczennicom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

 

 
SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Wpisał: Anita Cz.   
16.10.2018.

Dla upamiętnienia SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI 17 października 2018 r. (środa) o godz. 9.45 przed budynkiem naszej szkoły odbędzie się uroczyste sadzenie dębu.

W uroczystości udział weźmie społeczność uczniowska, nauczyciele, przedstawiciele Rady Rodziców oraz dyrekcja szkoły.

 
Dzień Edukacji Narodowej
Wpisał: Anita Cz.   
12.10.2018.

„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.”

A. Einstein

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły, składamy najserdeczniejsze życzenia, niewyczerpanych sił i energii, a także zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

 

 
Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie
Wpisał: Janka   
11.10.2018.

Posiadasz dobre stopnie? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju!

Fundacja Dobra Sieć od 9 lat aktywnie działa, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informuje o wszystkich programach stypendialnych, w tym oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych, staży oraz konkursów naukowych i artystycznych, skierowaną do uczniów, studentów, doktorantów oraz osób utalentowanych artystycznie lub sportowo. W bazie serwisu mojestypendium.pl do tej pory zgromadzono ponad 9800 informacji dotyczących stypendiów, grantów i konkursów!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zachęcamy do zapoznania się z bardzo atrakcyjnymi ofertami stypendialnymi dla uzdolnionych uczniów.

W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć:

Bazę aktualnych stypendiów, staży i konkursów

Artykuły o stypendiach i grantach

Regulacje prawne dotyczące przyznawania stypendiów

Wskazówki, jak starać się o stypendia

Listę organizatorów programów stypendialnych

Badania rynku stypendialnego

Porady dla instytucji przyznających stypendia.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl!

Serwis powstał w 2006 r. Prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

 
Antymina - nie daj wysterować się na minę. Profilaktyka z pasją.
Wpisał: Bernadeta K.   
10.10.2018.

Każdy może doświadczyć złego, ale nie każdy potrafi wyciągnąć naukę z trudnych przeżyć. 5 października klasy technikum były świadkami niecodziennego programu artystycznego profilaktyki uzależnień.
Słowem, przykładem i rapem panowie opowiedzieli o trudnych doświadczeniach życiowych związanych z uzależnieniem. Młodzież niezwykle ceni sobie spotkania tego typu, ponieważ forma przekazu jest inna, a przez to wiarygodna.

 
Wybory do Rady Młodzieżowej
Wpisał: Janka   
08.10.2018.

Dzisiaj wybory do Rady Młodzieżowej. Zapoznaj się z sylwetkami kandydatów:

Głosuj na swojego faworyta!

 
Wizyta przyszłych handlowców w firmie handlowo-usługowej BOSMAN
Wpisał: Bernadeta K.   
27.09.2018.

Handlowcy z klasy 3THR mieli okazję zwiedzić prężnie rozwijającą się firmę w Rybniku.
Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Bornera uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem firmy.
Między innymi poznali zasady funkcjonowania programu komputerowego PC-Market - to połączenie najnowocześniejszych technologii informatycznych, bazy danych typu klient/serwer opartych na technologii SQL. Uczniowie zwiedzili dział zaopatrzenia z nowoczesnym magazynem połączonym z elektrohydrauliczną rampą przeładunkową, pomieszczenia chłodnicze, sklep oraz część restauracyjną. Na zakończenie przyglądali się pracy biurowej.
Zaledwie w niespełna dwie godziny uczniowie mieli możliwość zgłębienia tajników pracy handlowca, ekonomisty, logistyka i restauratora. Ta niezwykła wizyta zachęciła naszych uczniów do nauki, rozwijania swoich umiejętności, co w przyszłości z pewnością zaowocuje realizacją swoich marzeń zawodowych.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 12 - 22 z 638

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy