Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Wojewódzki Konkurs Historyczny
Wpisał: Bernadeta K.   
10.12.2018.

W dniu 4 grudnia w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Katowicach odbył się finał wojewódzkiego konkursu historycznego - Ziemie województwa śląskiego w obliczu niepodległości - wydarzenia sprzed 100 lat.

Uczennica klasy 3 TR, Bettina Siedlaczek, po raz trzeci awansowała do etapu wojewódzkiego rywalizując na etapie wojewódzkim z najlepszymi uczniami województwa śląskiego uzyskując tytuł finalisty. Dokładniejsze wyniki ukażą się w najbliższym czasie.

Gratulujemy!

 
IV Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich rozstrzygnięta...
Wpisał: Bernadeta K.   
06.12.2018.

15 listopada 2018 r. w Krakowie odbyła się IV Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W zawodach wzięło udział ponad 2300 uczniów z 99 szkół ponadgimnazjalnych. Program Olimpiady obejmował problematykę ogólną, głównie z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych. Temat wiodący tegorocznej Olimpiady brzmi: „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy”.

W zawodach okręgowych w Krakowie naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Weronika Wagner – kl. 2TCL, Adrian Minas – kl. 4TB, Laura Trawińska – kl. 2TCL.

Uczniowie Adrian Minas - kl. 4TB i Weronika Wagner – kl. 2TCL otrzymali wyróżnienie i dyplom za osiągnięte wysokie wyniki w eliminacjach okręgowych IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Serdecznie gratulujemy!

 
Zarażamy pasją
Wpisał: Bernadeta K.   
06.12.2018.

3 grudnia 2018 r. uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno–Usługowych - Natalia Rączka, już po raz drugi otrzymała ogólnopolskie wyróżnienie w konkursie pt. „Zaraź nas swoją pasją”. Konkurs został zorganizowany w ramach zadania „PO TWOJEJ STRONIE” współfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości”.

Celem konkursu było: inspirowanie młodzieży do twórczej aktywności, umożliwienie młodym ludziom prezentacji swoich osiągnięć, zainteresowań i hobby, rozwijanie zainteresowań wśród młodych ludzi, promowanie pozytywnych, społecznie akceptowanych postaw wśród młodzieży.

Czytaj całość…
 
Ciekawa prelekcja
Wpisał: Bernadeta K.   
04.12.2018.

Niedawno w naszej szkole odbyła się prelekcja dotycząca życia i twórczości malarza, grafika i fotografa Z. Beksińskiego.W prelekcji uczestniczyły klasy pierwsze.

Oprócz ciekawego wykładu, filmu i konkursu mogliśmy błądzić po wewnętrznym świecie artysty wnikając w jego obrazy dzięki wirtualnym okularom i muzyce. Całość powadziła Fundacja Z. Beksińskiego z Rzeszowa, która przywiozła także wystawę jego prac.

Wszystkim się bardzo podobało!

 
Krajowy Certyfikat "Szkoła Promująca Zdrowie"
Wpisał: Bernadeta K.   
02.12.2018.

Decyzją Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie nasza szkoła uzyskała rekomendację do nadania tego prestiżowego wyróżnienia.

28 listopada w Ośrodku Rozwoju Edukacji miała miejsce uroczysta ceremonia wręczenia Krajowych Certyfikatów „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie”. W tym roku Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przyznała to wyróżnienie 64 placówkom z całej Polski. Wśród odznaczonych szkół znalazł się również  Zespół Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Rybniku. Podczas spotkania mieliśmy przyjemność zamienić parę słów z panią profesor Barbarą Woynarowską, przewodniczącą Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie", która to wraz z przedstawicielem Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) – Agnieszką Ludwin, zastępcą dyrektora w Departamencie Wychowania i Kształcenia Integracyjnego (DWKI) wręczyła nam nagrodę.

Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz wyrazem uznania dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

Czytaj całość…
 
Młoda Krew Ratuje Życie
Wpisał: Bernadeta K.   
30.11.2018.

„Młoda Krew Ratuje Życie” – uczniowie rybnickiego „Ekonomika” najlepsi na Śląsku i w czołówce kraju w XV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych i Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie.

Od dwudziestu lat w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku krzewiona jest szlachetna i niezwykle potrzebna dziś idea krwiodawstwa. Trzy razy w roku odbywa się ogólnoszkolna akcja pobierania krwi organizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Wielu uczniów szkoły legitymuje się tytułem Honorowego Dawcy Krwi, bowiem dobrowolnie i bezinteresownie dzielą się cennym darem życia. Pozyskana krew wykorzystywana jest w szpitalach, klinikach i instytutach medycznych i ratuje życie wielu pacjentów.

 

Prospołeczna postawa młodzieży została doceniona przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża w jubileuszowym roku 60 lat istnienia tej organizacji, bowiem ZSE-U w Rybniku zdobył III miejsce w ogólnopolskiej rywalizacji. Trzeba podkreślić, że na Śląsku szkoła osiągnęła najlepszy wynik.

Gratulujemy młodym dawcom z Rybnika dojrzałej postawy i dostrzegania potrzeb innych. Dziękujemy im też za przykład, w jaki sposób można dawać innym szansę na zdrowe i szczęśliwe życie.

 
Pierwszy etap Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"
Wpisał: Bernadeta K.   
27.11.2018.

27 listopada 2018r. odbył się pierwszy etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Olimpiada poprzedzona została cyklem zajęć „Lekcje z ZUS” przeprowadzonych w klasach drugich Technikum Ekonomicznego.

Do etapu szkolnego w ZSE-U przystąpiło 41 uczniów z klas: II TB , II TCL i IV TB. Najwyższą ilość punktów zdobyli uczniowie klasy IV TB: Jakub Kuczera, Paulina Pieczka i Paulina Wardęga.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Mam czas rozmawiać o teście na HIV
Wpisał: Bernadeta K.   
26.11.2018.

23 listopada 2018 r. rusza Europejski Tydzień Testowania na HIV, a wraz z nim kolejna odsłona kampanii edukacyjnej Krajowego Centrum ds. AIDS „Mam czas rozmawiać (#mamczasrozmawiac)”, promująca dialog o tym dlaczego, kiedy i po co powinniśmy wykonać test.

Kampania edukacyjna „Mam czas rozmawiać” pokazuje, że rozmowa na temat HIV i testowania jest normalnym i naturalnym sposobem dbania o zdrowie swoje i swoich bliskich oraz elementem edukacji zdrowotnej w rodzinie. Spoty telewizyjne z Marią Seweryn, a przede wszystkim eksperci i blogerzy, którzy do takich rozmów oraz testowania zachęcają, instruują jak podjąć ten trudny dialog. Najważniejsze informacje o HIV oraz przykładowe „Minirozmówki rodzinne” są dostępne na stronie internetowej kampanii tj. https://mamczasrozmawiac.aids.gov.pl

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 12 - 22 z 667

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości