Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Wpisał: Bernadeta K.   
04.05.2018.

Uczniowie klasy 1TB w składzie: Agnieszka Lisowska, Aleksandra Wojaczek, Łukasz Cyndzer reprezentowali naszą szkołę w uroczystościach związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja.
Rozpoczęły się one od mszy św. w Bazylice Św. Antoniego, następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Dalsza część obejmowała uroczystości na rybnickim rynku.

 

 
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Wpisał: Ewa M.   
26.04.2018.

23.04.2018 w dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy na spotkaniu autorskim panią Annę Stronczek. Pisarkę z naszego regionu, piszącą po śląsku. W swoich tekstach pani Anna opisuje w sposób ciekawy i humorystyczny tradycje śląskie. Autorka przedstawiła swoja najnowszą książkę, opowiedziała z właściwym sobie humorem o swojej miejscowości, w której mieszka, odpowiadała na pytania zadane przez uczniów oraz wysłuchała ze wzruszeniem dwóch swoich tekstów w interpretacji uczennic: Martyny Rozmiarek oraz Pauliny Grychoł. Spotkanie przygotowała pani Agnieszka Piotrowska-Do -nauczyciel-biliotekarz

 
Sukces drużyny w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy
Wpisał: Bernadeta K.   
25.04.2018.

Uczniowie naszej szkoły w składzie: Wioletta Firla 2TR, Oliwia Kąsek 2TB, Roksana Fojcik 2TB, Magdalena Trojanowska 2TB, Denis Petrus 2TB 24 kwietnia br. uczestniczyli w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez PCK w Rybniku. Ich zadanie polegało m.in. na rozwiązaniu testu z zakresu międzynarodowego prawa humanitarnego, działalności PCK, biologii, ale przede wszystkim na udzieleniu pomocy przedmedycznej poszkodowanym.
Nasi uczniowie zajęli IV miejsce, należy jednak podkreślić, że byli najlepsi wśród rybnickich szkół ponadgimnazjalnych, niemających w składzie wykwalifikowanych ratowników medycznych.

 
Światowy Dzień Ziemi
Wpisał: Bernadeta K.   
22.04.2018.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 12 kwietnia odbył się po raz kolejny Dzień Ziemi. Uczniowie klas I TA, I TG, ITŻ oraz ITR uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, podczas których rozwiązywali ciekawe zadania z zakresu przedmiotów przyrodniczych jak również uczyli się współpracy w grupie. Młodzież w swoich działaniach wykazała się nie tylko dużą wiedzą, ale też i niezwykłą pomysłowością. W duchu ekologii i zgodnie z tegorocznym hasłem „Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami” grupy 6- osobowe tworzyły m.in. układy przestrzenne z makaronu i pianek marshmallow, plakaty jak również przedmioty codziennego użytku z butelek, nakrętek itp. Klasy wysłuchały też ciekawego wykładu z zakresu szeroko pojętej ekologii prowadzonego przez panią Janinę Kuczerę z Nadleśnictwa Rybnik.
Za wykonywane zadania nagrodzone zostały trzy zespoły, a I miejsce zajęła drużyna w składzie: Martyna Mura ITR, Sebastian Pikus ITR, Karol Mazelanik ITR, Klaudia Wójcik ITG, Paulina Buchalik ITG, Gabriela Miksik ITG. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez: firmę „Skorpio” Piotr Groborz, firmę Transport i Spedycja Międzynarodowa Kadam, Radę Młodzieżową oraz Zespół Szkół Ekonomiczno–Usługowych.
Sponsorom serdecznie dziękujemy!

 
Dzień z Ekonomią
Wpisał: Bernadeta K.   
17.04.2018.

Już po raz czwarty klasy pierwsze miały okazję przekonać się, że „ekonomistą jest każdy, kto zajmuje się ekonomią”. W poniedziałek 16 kwietnia, młodzież poprzez zabawę, w sposób zupełnie nienaukowy, ale bardzo kreatywny, zdobywała wiedzę i umiejętności między innymi z dziedziny ekonomii, logistyki, handlu i reklamy.
Grupy rozwiązywały krzyżówki, budowały wieże (z papieru i makaronu), wyklejały i wycinały, rozwiązywały różnorakie łamigłówki - bo dobry ekonomista ma i wiedzę i umiejętności pracy w grupie czy podejmowania szybkich decyzji.

Młodzież wysłuchała również wykładu, w ramach patronatu Uniwersytetu Ekonomicznego pt. Ekonomia, logistyka, innowacje w przedsiębiorstwach, wygłoszonego przez dr Piotra Hanusa. W ramach działań ekonomii społecznej nagrody dla zwycięskiej drużyny ufundowała firma Politan, drużyna z miejsca drugiego otrzymała nagrody od Urzędu Miasta, zaś dla trzeciego miejsca na podium nagrody ufundował Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych i księgarnia Orbita. Sponsorom serdecznie dziękujemy.
W tym roku zwyciężyli:
Janusz Cuber 1 TCL, Karol Ostrówka 1 TCL, Angelika Skotnica 1 TB, Patrycja Pałka 1 TB, Natalia Wenglorz 1 TR, Klaudia Wiatr 1 TR, Aleksandra Maksymiak 1 THR.
Zapraszamy do zobaczenia relacji zdjęciowej na szkolnym Facebook’u.

 
Sukces naszych Mistrzów Klawiatury na Mistrzostwach Polski!
Wpisał: Bernadeta K.   
15.04.2018.

14 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 w Tychach zorganizowano VII Mistrzostwa Polski w pracy z tekstem na komputerze. Nasi uczniowie udowodnili tam, że są nie tylko najlepsi w szkole, ale również, że należą do czołówki krajowej.
W kategorii audio-transcription (pisanie ze słuchu) II miejsce wywalczył Łukasz Cyndzer z kl. I TB.
W kategorii text-production (przepisywanie tekstu wydrukowanego) VII miejsce zdobyła Agnieszka Badura z kl.II TB, a Szymon Góra z tej samej klasy uzyskał miejsce IX.
Gratulujemy sukcesu oraz wyjątkowych umiejętności!!!

 
LIDER DOBROCZYNNOŚCI
Wpisał: Bernadeta K.   
12.04.2018.

Kapituła Konkursu LIDER DOBROCZYNNOŚCI edycja IV, podczas posiedzenia 4 kwietnia 2018 roku, przyznała dyplom uznania w kategorii: „Działalność promująca zdrowy tryb życia” dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.
Konkurs na najlepsze akcje społeczne zrealizowane w latach 2016-2018 skierowany był do Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Śląskiego. Celem konkursu było promowanie wolontariatu, dobroczynności, przedsięwzięć i akcji charytatywnych organizowanych przez młodych ludzi, uhonorowanie aktywnej społecznie młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Województwa Śląskiego, a także wymiana doświadczeń, pomysłów, inspiracji w zakresie działań społecznych.

 
Światowy Dzień Wody
Wpisał: Bernadeta K.   
11.04.2018.

Wzorem lat ubiegłych 27 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Słuchając audycji uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, jak istotna w życiu człowieka jest woda oraz jak w dzisiejszej rzeczywistości rozsądnie gospodarować jej zasobami. Tegoroczny temat „Natura dla wody” dotyczył rozwiązań dostępnych w przyrodzie, które mogą sprostać problemom z wodą w XXI wieku. Miał on uzmysłowić nam, iż uszkodzone ekosystemy wpływają na ilość i jakość wody dostępnej do spożycia przez ludzi, a w konsekwencji ma to wpływ na wszystkie elementy naszego życia. Po wysłuchaniu audycji uczniowie zostali poczęstowani symbolicznym kubkiem wody.
Przypominamy również, że nasza szkoła bierze udział w kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej „Studnia dla Południa”, w której pomagamy zwiększyć dostęp do wody pitnej w Afryce. Pieniądze pozyskane w zbiórce makulatury przekazujemy corocznie na budowę studni w Somalii.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 23 - 33 z 610

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy