Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Juwenalia na Kampusie UE
Wpisał: Janka   
14.05.2018.

10 maja, podczas rywalizacji sportowej na rozpoczęcie Juwenalii, które odbyły się na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego udział wzięła drużyna składająca się z uczniów klasy 2TR - Alicja Kciuk, Marcelina Górecka, Julia Stajer oraz z klasy 2TL - Grzegorz Głombica, Paweł Janas, Piotr Maruszewski, Jakub Marzec, Wiktor Szymała, Rafał Sobik, Mariusz Wiaterek. Nasza drużyna wywalczyła ex aequo z drużyną studencką DAR-u czwarte miejsce.

Konkurencje sprawnościowe w formie wyścigów "na wesoło" stworzyły niezapomniany klimat i atmosferę zabawy wszystkim uczestnikom tej imprezy.

 
Uroczyste pożegnanie klas maturalnych
Wpisał: Anita Cz.   
10.05.2018.

27 kwietnia 2018 r. żegnaliśmy w auli szkolnej uczniów klas maturalnych. Był to dzień wyjątkowy zarówno dla absolwentów, ich rodziców jak i wychowawców oraz nauczycieli  – czas podsumowań czterech lat nauki. Wyróżniającym się absolwentom wręczone zostały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Radę Młodzieżową.

Najlepszym absolwentem w roku szkolnym 2017/2018 została Monika Cieślik z klasy IV TB (technik ekonomista), natomiast Indywidualnościami Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych zostali Karolina Hozer z klasy IV TR (technik organizacji reklamy) oraz Damian Palenga z klasy IV TL (technik logistyk).

Podczas uroczystości wręczono również nagrody innym absolwentom za ukończenie szkoły z wyróżnieniem, wyróżniającą frekwencję, osiągnięcia w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i sportowych, aktywną pracę na rzecz środowiska lokalnego, szkoły i klasy.

Główną atrakcją uroczystości była GALA ZEUSÓW 2018, nominowani absolwenci do poszczególnych kategorii odbierali zasłużone ZEUSKI z rąk opiekunów Rady Młodzieżowej oraz młodszych kolegów.

Wszystkim  serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na maturze.

 

 
Casting dla uczniów rybnickich szkół
Wpisał: Bernadeta K.   
11.05.2018.

W ramach tegorocznej szóstej edycji BLOKOWISKA, zadania współfinansowanego przez Miasto Rybnik, powstanie profilaktyczny spektakl teatralny z udziałem uczniów rybnickich szkół, którego premiera przewidziana jest na 19 września 2018 r. Osoby chętne, które chcą wziąć udział w tym przedsięwzięciu zapraszamy na CASTING, który odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia Rybnik ul. Sosnowa 7, 19.05.2018 roku o godzinie 11.00.

Czytaj całość…
 
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym
Wpisał: Bernadeta K.   
09.05.2018.

Nasi uczniowie zdobyli ciekawe nagrody i wyróżnienia w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Zapomniane zabytki" pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi:
Sebastian Pikus
z klasy 1TR - 1 miejsce w kategorii plastyka, Jakub Radecki z klasy 1 TB - 3 miejsce w kategorii fotografia, Angelika Skotnica z klasy 1TB - 2 miejsce w kategorii plastyka, wyróżnienie natomiast zdobyła Angelika Długosz klasy 1TR. Uczniowie uczestniczyli w regionalnej konferencji połączonej z występami artystycznymi i poczęstunkiem.
Gratulacje dla zwycięzców i zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w przyszłym roku!!

 
Dzień Bohatera Literackiego
Wpisał: Ewa M.   
08.05.2018.

20.04.2018 po raz pierwszy w szkole zorganizowano Dzień Bohatera Literackiego. Założeniem obchodów było to, aby w tym dniu młodzież szkolna (a także i chętni nauczyciele), przebrali się za ulubionego bohatera literackiego. Należało także zaznaczyć za pomocą emblematu (przypiętego do stroju), jakiej postaci dotyczy przebranie Impreza odbyła się z okazji przypadającego 23.04.2018 Światowego Dnia Książki, z inicjatywy nauczyciela-bibliotekarza Agnieszki Piotrowskiej-Do. Młodzież wykazała się dużą kreatywnością .

Jury w składzie: Agnieszka Piotrowska-Do, Agnieszka Szostek-Wilkoń i Barbara Hajdecka, postanowiło nagrodzić następujące stylizacje uczniów:

I miejsce ex aequo : Alicja Wanke 1TA za stylizację Daenerys Targaryen oraz Radosław Rzaczek klasa 1 TA za stylizacje Wiedźmina

II miejsce ex aequo Jakub Majcher klasa 1 TG za stylizację Gandalfa, Kacper Świtała klasa 1 TG za stylizacje Bilbo Bagginsa, Malwina Muca klasa 1 TL za stylizację Hrabiego Drakuli,

III miejsce Milena Mazurek klasa 1 TL za stylizację Hermiony,

Wyróżnienie : Krzysztof Porwoł klasa 1 TL za stylizacje Zośki z powieści Kamienie na szaniec,

Wśród klas za najciekawszą stylizację wyróżniono klasę 3 TB.

Zdjęcie przedstawia stylizacje nagrodzone pierwszym miejscem

 
Konkurs "Poznaj kształcenie zawodowe w naszej szkole"
Wpisał: Janka   
26.04.2018.

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

 

 

 

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM

 

 

ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

 
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja
Wpisał: Bernadeta K.   
04.05.2018.

Uczniowie klasy 1TB w składzie: Agnieszka Lisowska, Aleksandra Wojaczek, Łukasz Cyndzer reprezentowali naszą szkołę w uroczystościach związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja.
Rozpoczęły się one od mszy św. w Bazylice Św. Antoniego, następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II. Dalsza część obejmowała uroczystości na rybnickim rynku.

 

 
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Wpisał: Ewa M.   
26.04.2018.

23.04.2018 w dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy na spotkaniu autorskim panią Annę Stronczek. Pisarkę z naszego regionu, piszącą po śląsku. W swoich tekstach pani Anna opisuje w sposób ciekawy i humorystyczny tradycje śląskie. Autorka przedstawiła swoja najnowszą książkę, opowiedziała z właściwym sobie humorem o swojej miejscowości, w której mieszka, odpowiadała na pytania zadane przez uczniów oraz wysłuchała ze wzruszeniem dwóch swoich tekstów w interpretacji uczennic: Martyny Rozmiarek oraz Pauliny Grychoł. Spotkanie przygotowała pani Agnieszka Piotrowska-Do -nauczyciel-biliotekarz

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 55 z 638

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy