Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie
Wpisał: Janka   
11.10.2018.

Posiadasz dobre stopnie? Pasjonujesz się sportem? A może masz artystyczną duszę? Sprawdź możliwości finansowania swojego dalszego rozwoju!

Fundacja Dobra Sieć od 9 lat aktywnie działa, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informuje o wszystkich programach stypendialnych, w tym oferowanych przez stowarzyszenia, fundacje, samorządy, uczelnie i firmy. Strona jest bazą aktualnych ofert stypendialnych, staży oraz konkursów naukowych i artystycznych, skierowaną do uczniów, studentów, doktorantów oraz osób utalentowanych artystycznie lub sportowo. W bazie serwisu mojestypendium.pl do tej pory zgromadzono ponad 9800 informacji dotyczących stypendiów, grantów i konkursów!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zachęcamy do zapoznania się z bardzo atrakcyjnymi ofertami stypendialnymi dla uzdolnionych uczniów.

W serwisie www.mojestypendium.pl można znaleźć:

Bazę aktualnych stypendiów, staży i konkursów

Artykuły o stypendiach i grantach

Regulacje prawne dotyczące przyznawania stypendiów

Wskazówki, jak starać się o stypendia

Listę organizatorów programów stypendialnych

Badania rynku stypendialnego

Porady dla instytucji przyznających stypendia.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu www.mojestypendium.pl!

Serwis powstał w 2006 r. Prowadzony jest przez Fundację Dobra Sieć w partnerstwie z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

 
Antymina - nie daj wysterować się na minę. Profilaktyka z pasją.
Wpisał: Bernadeta K.   
10.10.2018.

Każdy może doświadczyć złego, ale nie każdy potrafi wyciągnąć naukę z trudnych przeżyć. 5 października klasy technikum były świadkami niecodziennego programu artystycznego profilaktyki uzależnień.
Słowem, przykładem i rapem panowie opowiedzieli o trudnych doświadczeniach życiowych związanych z uzależnieniem. Młodzież niezwykle ceni sobie spotkania tego typu, ponieważ forma przekazu jest inna, a przez to wiarygodna.

 
Wybory do Rady Młodzieżowej
Wpisał: Janka   
08.10.2018.

Dzisiaj wybory do Rady Młodzieżowej. Zapoznaj się z sylwetkami kandydatów:

Głosuj na swojego faworyta!

 
Wizyta przyszłych handlowców w firmie handlowo-usługowej BOSMAN
Wpisał: Bernadeta K.   
27.09.2018.

Handlowcy z klasy 3THR mieli okazję zwiedzić prężnie rozwijającą się firmę w Rybniku.
Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Bornera uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem firmy.
Między innymi poznali zasady funkcjonowania programu komputerowego PC-Market - to połączenie najnowocześniejszych technologii informatycznych, bazy danych typu klient/serwer opartych na technologii SQL. Uczniowie zwiedzili dział zaopatrzenia z nowoczesnym magazynem połączonym z elektrohydrauliczną rampą przeładunkową, pomieszczenia chłodnicze, sklep oraz część restauracyjną. Na zakończenie przyglądali się pracy biurowej.
Zaledwie w niespełna dwie godziny uczniowie mieli możliwość zgłębienia tajników pracy handlowca, ekonomisty, logistyka i restauratora. Ta niezwykła wizyta zachęciła naszych uczniów do nauki, rozwijania swoich umiejętności, co w przyszłości z pewnością zaowocuje realizacją swoich marzeń zawodowych.

 
Nauczyciele Ekonomika na medal!
Wpisał: Janka   
24.09.2018.

Z ogromną radością informujemy, że Pani Marzena Musiolik-Marzec, nauczyciel języka angielskiego i Pan Leszek Bugla, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, uzyskali nominację do nagrody dla najbardziej cenionych i lubianych nauczycieli w województwie śląskim w wielkim plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL. Nominacja jest dowodem wielkiego uznania i sympatii dla nauczycieli ponieważ została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców.

To już kolejna edycja wielkiej akcji edukacyjnej „Dziennika Zachodniego” pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat akcji, które można znaleźć pod adresem www.dziennikzachodni.pl/nauczyciel. Artykuły o plebiscycie oraz prezentacje liderów głosowania będą się ukazywać na łamach drukowanego wydania „Dziennika Zachodniego”.

Dnia 5 października na stronie internetowej Dziennika Zachodniego pojawi się informacja o kandydatach. Głosować będzie można wysyłając sms na numer podany przy kandydacie.

Miło nam poinformować społeczność szkoły, że również inni nauczyciele otrzymali nominacje w plebiscycie NAUCZYCIEL NA MEDAL, są wśród nich panie Urszula Bywalec, Patrycja Otawa, Joanna Liszka, Aleksandra Zawisz, Monika Sikora, Joanna Białas, Iwona Plewnia.

 

Życzymy powodzenia oraz wielu głosów w plebiscycie.

 
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w ZSE-U
Wpisał: Janka   
18.09.2018.

Temat lekcji: Autobus zeroemisyjny w transporcie zbiorowym

W ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu  na terenie Dworca Autobusowego odbyła się lekcja na temat ekologii w transporcie zbiorowym z wykorzystaniem nowoczesnej pomocy naukowej: autobusu zeroemisyjnego. Korzystając z uprzejmości P.P.H.U. KŁOSOK Andrzej Kłosok oraz WOWO sp. z o.o. uczniowie ZSE-U z klasy 3 TL mogli zapoznać się rozwiązaniem dla transportu zbiorowego firmy Kutsenits jakim jest autobus zeroemisyjny o napędzie elektrycznym.

Podczas zajęć Panowie Robert Szymanek oraz Piotr Kieras opowiadali o szczegółach najnowocześniejszych rozwiązań. Uczniowie mieli czas by usiąść w autobusie, skorzystać z krótkiego przejazdu oraz przekonać się jak przyjemne można podróżować nie słysząc pracy ekologicznego silnika.

 
Nowy projekt "Praktyczne kształcenie mistrzów zawodu na europejskim rynku pracy"
Wpisał: Janka   
04.09.2018.

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole będzie realizowany kolejny projekt Unii Europejskiej "Praktyczne kształcenie mistrzów zawodu na europejskim rynku pracy" ze środków PO WER Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” na zasadach Programu Erasmus + sektor Kształcenie i szkolenie zawodowe

W projekcie tym weźmie udział udział 55 uczniów (z klas o profilu technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik logistyk, technik handlowiec, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych), którzy będą mieli mozliwość odbycia praktyk w Irlandii, Hiszpanii i we Włoszech.

 
Deklaracje przystąpienia do egzaminu
Wpisał: Anita Cz.   
03.09.2018.

Uczniowie, którzy zamierzają przystąpić do zdawania kwalifikacji w zawodzie w sesji styczeń 2019 r. powinni złożyć deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w terminie nie później niż do 7.09.2018r. (piątek).

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 55 z 667

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości