Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Kornel Hajduk wśród najlepszych w finale X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej!
Wpisał: Janka   
03.04.2018.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się jedynie 62 spośród niemal 8.300 młodych logistyków z całej Polski, którzy rozpoczęli rywalizację w konkursie. Miejsce w finałowych zmaganiach wywalczył Kornel Hajduk – uczeń klasy 4TL.

Stawką finału są bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, miejsca na praktykach i stażach w wiodących firmach logistycznych oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów olimpiady.

Serdecznie gratulujemy Kornelowi i życzymy dalszych sukcesów z logistyką w tle!

 
Dyplomy i deklaracje kwalifikacji w zawodzie
Wpisał: Anita Cz.   
23.03.2018.

Od dnia 23 marca 2018 r. w sekretariacie uczniowskim można odbierać dyplomy i wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie z sesji styczeń - luty 2018 r.

Osoby, które złożyły deklalacje w sesji styczeń - luty 2018 r. i zamierzają przystąpić do poprawy egzaminu w sesji czerwiec - lipiec 2018 r. powinni złożyć deklaracje przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w terminie nie później niż do 30.03.2018r. (piątek).

 
"Ekojazda elektryczną hulajnogą po Rybniku"
Wpisał: Bernadeta K.   
29.03.2018.

Innowacyjny pomysł na e-biznes uczennic ZSE-U w Rybniku– Aleksandry Juraszczyk i Angeliki Stronczyńskiej - zdobył II miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej – „Start do własnego biznesu – e-biznes dziś i jutro” organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Laureatki zaprezentowały ciekawy i nowatorski pomysł pod tytułem: „Ekojazda elektryczną hulajnogą po Rybniku” – czyli wynajem elektrycznych hulajnóg poprzez aplikację . Idea tego biznesu ma pomóc w ograniczeniu korków w naszym mieście i co za tym idzie - smogu. Warto również podkreślić, że możliwość wynajmu elektrycznych hulajnóg pozwoli na lepsze wykorzystanie ścieżek rowerowych w centrum Rybnika.
Gratulujemy odważnego i zgodnego z duchem ekologii myślenia oraz sukcesu w konkursie!

 
ZUS nie straszny uczniom z Ekonomika
Wpisał: Bernadeta K.   
21.03.2018.

Uczniowie z ZSEU w Rybniku udowodnili 16 marca 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Oddziału ZUS, że zagadnienia z zakresu szeroko pojętych ubezpieczeń społecznych nie są im obce. Trzyosobowy zespół: Paulina Pieczka, Paulina Wardęga oraz Jakub Kuczera rywalizował z pozostałymi najlepszymi 21 drużynami z województwa śląskiego w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zmagania naszych uczniów zakończyły się wielkim osiągnięciem -  zdobyli III miejsce w konkursie. To ogromny sukces, bo konkurencja była naprawdę duża. Żeby wziąć udział w wojewódzkim etapie, trzeba było pokonać 110 szkół i prawie 4,5 tysiąca uczniów, więc  zespoły, które znalazły się wśród finalistów etapu wojewódzkiego, prezentowały wysoki poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń i rywalizacja z nimi stała naprawdę na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się szczegółową wiedzą na temat ubezpieczeń chorobowych, zdrowotnych, emerytalnych, rentowych zasiłków i obowiązków przedsiębiorcy wobec ZUS.
Gratulujemy im wiedzy i wyniku!

 
Czekoladowe warsztaty
Wpisał: Bernadeta K.   
18.03.2018.

W ramach współpracy z restauracją "Japan Sun Sushi&Grill" z Rybnika, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych kolejny raz, SPECJALNIE dla młodzieży z technikum i zawodówki zorganizował fantastyczne warsztaty. Tematem przewodnim zajęć była... czekolada. W twórczej atmosferze szef kuchni Artur Głowka wraz z Pauliną Bartecką i Martą Hellwig zaprezentowali uczniom gastronomika zasady temperowania czekolady oraz sposoby jej zastosowania w deserach i potrawach. W bardzo kreatywnej atmosferze młodzież wykonała "Białą półkulę z kremem z białej czekolady z wasabi w towarzystwie domowej kruszonki z malinowym żelem i owocami", "Topniejącą kulę czekoladową z musem z ciemnej czekolady i kakao na kruszonce z polewą karmelową", Cupcakes cytrynowe z lemon curdem i borówkami".
Przedstawicielom restauracji Japan Sun Sushi&Grill dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów, które natchnęły uczniów do komponowania własnych pomysłów aranżacji potraw.

 
Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach
Wpisał: Bernadeta K.   
18.03.2018.

15 marca 2018r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowano X Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach.
Uczennica klasy IV TB – Natalia Szczurowska została laureatką tego konkursu i zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbędzie się 13 kwietnia br.
Życzymy powodzenia!

 
Dzień otwarty - podziękowania
Wpisał: Anita Cz.   
17.03.2018.

Szkoła pękała w szwach. Kolorowe bezy, crème brûlée, płynna miksologia smaków i kolorów, mapa predyspozycji zawodowych, wirtualna podróż tirem z logistykami, obliczanie pierwszej pensji, sprzedaż z obsługą kas fiskalnych, modelowanie ciała za pomocą Adobe Photoshop, trening fitness, turniej „One from ten” in English. Wszystko utrwalone w obiektywie aparatu fotograficznego.

Tak przebiegał dzień otwarty w ZSE-U w Rybniku 17 marca 2018 r., w którym z przyjemnością spotkaliśmy się z nowymi przyszłymi uczniami i ich rodzicami.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za niezwykłe zaangażowanie w przygotowanie spotkania z gimnazjalistami i przeprowadzenie zajęć otwartych.

 
Egzaminy akredytacyjne
Wpisał: Bernadeta K.   
14.03.2018.

14 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole egzaminy akredytacyjne z zakresu komputeropisania i korespondencji handlowej. Certyfikaty potwierdzające umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze komputerowej metodą bezwzrokową zdobyło 11 uczniów z klasy I TB,  I TCL oraz  II TB. Certyfikaty potwierdzające umiejętność sporządzania korespondencji handlowej uzyskało 12 uczniów z klasy I TB, II THR oraz III TH.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 55 z 618

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości