Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach
Wpisał: Bernadeta K.   
16.02.2018.

Do drugiego etapu X Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach zostali zakwalifikowani następujący uczniowie naszej szkoły: Patrycja Brodawka 2TL, Roksana Fojcik 2TB, Jagoda Mazur 2TCL, Alicja Oleś 2TCL, Marzena Piekorz 4TC, Natalia Szczurowska 4TB, Aleksandra Waligóra 2TCL, Wiktoria Wojciechowska 2TCL.
II etap konkursu odbędzie się 15 marca br. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Trzymamy kciuki!!!

 
Barmańsko-baristyczne ferie zimowe w ZSE-U
Wpisał: Bernadeta K.   
15.02.2018.

Podczas ferii zimowych w naszej szkole odbył się kurs na barmana I stopnia oraz kurs baristy. Na kursie na baristę młodzież poszerzyła swoją wiedzę m.in. o historię kawy, gatunki kawy i ich charakterystykę. Dowiedziała się o sposobie palenia kawy oraz o jej właściwościach. W części praktycznej poznali cechy idealnego espresso, jakie czynności należy wykonać podczas spieniania mleka oraz jak parzyć różne rodzaje kaw.
Na kursie barmańskim uczniowie zapoznali się z zawodem barmana, dowiedzieli się o technologii i towaroznawstwie napojów alkoholowych i bezalkoholowych oraz ćwiczyli różne techniki miksowania.

 
Bezpieczna zima
Wpisał: Anita Cz.   
25.01.2018.

Informacja Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z ostrzeżeniem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej o nadchodzących silnych mrozach i śnieżycach oraz zagrożeniu zdrowia i życia, jakie niesie za sobą wchodzenie na powierzchnię zamarzniętych akwenów.

Plik do pobrania

 
73 rocznica Marszu Śmierci
Wpisał: Ewa M.   
31.01.2018.

W niedzielę 28 stycznia w Rybniku zorganizowano uroczystości związane z upamiętnieniem 73 rocznicy Marszu Śmierci więźniów obozu KL Auschwitz oraz kolejnej rocznicy Tragedii Górnośląskiej. Przed obeliskiem obok stadionu miejskiego przy ulicy Gliwickiej oraz przy pomniku w lesie nad rzeką Rudą rybniczanie złożyli kwiaty. W uroczystości brała udział delegacja ZSE-U w skaldzie; Urszula Bywalec, Marian Leśnik oraz uczennica Patrycja Frączyńska z klasy 3 TA. 

 

 

 
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
Wpisał: Bernadeta K.   
04.02.2018.

12 stycznia 2018r. w Gliwicach odbył się etap okręgowy II Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką przewodnią tegorocznej edycji były „Owoce i warzywa - przetwórstwo i rola w żywieniu”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy IV TG Jadwiga Adamaszek. W olimpiadzie wzięło udział 38 szkół ogólnokształcących i techników (78 uczestników) z województwa śląskiego i opolskiego.
Z przyjemnością informujemy, że Jadzia zajęła bardzo dobre 12 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 
Czapka Świętego Mikołaja
Wpisał: Bernadeta K.   
26.01.2018.

Młodzież Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku otrzymała podziękowanie od Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika za zaangażowanie w grudniu 2017r. w organizację zbiórki na rzecz XVI edycji akcji „Czapka Świętego Mikołaja”.
W akcji polegającej na zbiórce żywności, pieniędzy i makulatury brało udział 10 wolontariuszy z klas: 1 THR, 1 TG i 3 TA. Uczniowie naszej szkoły zebrali ponad 900kg makulatury.

 
Młodzież z rybnickiego Ekonomika ratuje życie!
Wpisał: Bernadeta K.   
23.01.2018.

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku przeprowadzono Akcję Krwiodawstwa.
22 stycznia 2018 r. od samego rana  uczniowie zgłaszali się do punktu pobierania krwi zorganizowanego przez personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Zebrany płyn był poddawany analizie - określano grupę krwi, morfologię i współczynnik Rh, wykonano testy na obecność wirusa HIV, kiły oraz zapalenia wątroby typu B i C.
W akcji wzięło udział 66 uczniów szkoły i łącznie oddano 17450 ml krwi pełnej. Młodzi honorowi krwiodawcy przekazali również otrzymane czekolady jako Dar Serca na rzecz PCK w Rybniku z myślą o dzieciach z ubogich rodzin. Dzięki takim postawom i bezinteresownej chęci niesienia pomocy potrzebującym  na pewno nie zabraknie dawców na kolejnych takich akcjach.

 
Olimpiada Przedsiębiorczości - etap szkolny
Wpisał: Bernadeta K.   
20.01.2018.
Opublikowane zostały oficjalne wyniki zawodów szkolnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się 7.grudnia 2017r. Edycja ta przebiegała pod hasłem przewodnim „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”.
Olimpiada Przedsiębiorczości jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są wiedza, umiejętności oraz postawy (w tym przede wszystkim szeroko rozumiane postawy przedsiębiorcze). Ma status jednej z największych olimpiad dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce.
Do etapu okręgowego zakwalifikowały się: Laura Piontek, Paulina Kornas i Aleksandra Juraszczyk z kL. 3 TB.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 66 z 618

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości