Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Świąteczna Paczka dla Seniora
Wpisał: Bernadeta K.   
15.01.2018.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas wzajemnej pomocy, życzliwości i okazywania miłości wszystkim ludziom. Uczniowie ZSE-U po raz kolejny pokazali wielkie serce i włączyli się w charytatywną akcję Fundacji "Puls Med BLISKO CIEBIE", która zorganizowała akcję "Świąteczna Paczka dla Seniora".
Tak jak w poprzednich latach młodzież Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku upiekła specjalnie dla starszych i samotnych ludzi ciasteczka świąteczne na ten wyjątkowy czas. Słodkości te były nie tylko częścią paczki żywnościowej, ale przede wszystkim sygnałem dla obdarowanych, że w samotności i ciężkiej chorobie mogą liczyć na pamięć i uwagę młodego pokolenia.

 
Pojedynek na słowa
Wpisał: Bernadeta K.   
10.01.2018.

4 stycznia 2018 roku w samo południe odbył się półfinał turnieju artystycznego szkół średnich „Pojedynek na słowa”, w którym oprócz drużyny naszej szkoły wzięły udział reprezentacje dwóch innych szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania wykonawców oceniało czteroosobowe jury, przyznając punkty w skali od 0 do 10, bezpośrednio po każdej prezentacji. Po ostatnim regulaminowym występie okazało się, że dwie rybnickie drużyny (ZSE -U i ZST) zdobyły identyczną ilość - 268 punktów. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZS nr 2 z Żor – ubiegłoroczny zwycięzca całego cyklu „Pojedynków”. Organizatorzy zdecydowali, że do finału może awansować tylko jedna drużyna, zatem zarządzono dogrywkę, w której minimalnie lepsi okazali się przedstawiciele ZST. Szkoda, bo drużyna „Ekonomika” przygotowana przez pana Tadeusza Kolorza zasłużyła na finał.
Karolina Hozer 4TR, Julia Buchalik 4TR i Sabina Naczyńska 3TA brawurowym wykonaniem piosenek podbiły serca publiczności, recytatorzy: Agnieszka Penkała 3TŻ, Tomasz Handkus 3TR, Adrian Minas 3TB, Maciej Fołtyn 2TŻ wykazali prawdziwy kunszt recytacji współczesnej poezji.
Gratulujemy naszym reprezentantom i dziękujemy za włożoną pracę oraz zaciętą walkę.
Liczymy na Was w przyszłym roku!

 
Wspólne gotowanie
Wpisał: Bernadeta K.   
20.12.2017.

Dzisiaj w ZSE-U w Rybniku odbyły się niezwykle kreatywne i inspirujące warsztaty kulinarne. Uczniowie klas gastronomicznych mieli okazję gotować ze znakomitym Szefem Kuchni Pawłem Kaczmarkiem i utalentowanym kucharzem Mateuszem Sobeczko z restauracji „Stadionova” z Tych.
W bardzo twórczej atmosferze powstały trzy przepyszne dania. Głównym produktem dzisiejszych zajęć były potrawy z perliczki. Jako pierwszą na przystawkę serwowano krokiet z rillette z perlicy z pieczonym ziemniakiem i oliwą szczypiorkową. Na danie główne podano pierś z perlicy sous-vide w zielonej kruszonce z czarną soczewicą, karmelizowanymi żółtymi burakami i puree z marchwi. Na zakończenie wspólnego gotowania zaserwowano słodziutkie czekoladowe praliny. Było baaaaardzo smacznie!
Serdecznie dziękujemy za fantastyczne wspólne gotowanie !

 
Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
19.12.2017.

Etap centralny III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich odbył się w Suchej Beskidzkiej w dniach 14-15.12.2017 r.  Program Olimpiady obejmował wiedzę teoretyczną, głównie z zakresu ekonomii, finansów, handlu i marketingu, jak i umiejętności handlowo-menedżerskie. Uczestnik olimpiady musiał wykazać się także znajomością języka obcego i umiejętnością obsługi komputera.
Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 3TB  – Adrian Minas. Uzyskując tytuł  finalisty Olimpiady WiUH-M, Adrian otrzymał dyplom oraz zaświadczenie o zwolnieniu z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

 
Warsztaty kulinarne
Wpisał: Bernadeta K.   
18.12.2017.

Już w najbliższy wtorek w naszej szkole odbędzie się niezwykłe wydarzenie kulinarne. Młodzi kucharze będą uczestniczyć w warsztatach gastronomicznych ze znakomitym Szefem Kuchni restauracji "Stadionova" w Tychach - Pawłem Kaczmarkiem. To nie tylko świetny Szef Kuchni i doradca kulinarny, ale przede wszystkim pasjonat smaku otwarty na nowe doświadczenia, uczestnik wielu staży kulinarnych, w tym w restauracjach odznaczonych gwiazdką Michelin. To również finalista ogólnopolskich konkursów kulinarnych i członek Śląsko-Jurajskiej Grupy Qulinarnej, a także promotor regionalnych smaków i partner akcji "Slow Food Polska". Prowadzone przez niego restauracje mogą pochwalić się odznaczeniami przewodnika Gault&Millau Polska. Razem z Szefem gotować będzie kucharz Mateusz Sobeczko. Jego największą pasją jest gotowanie, a ulubiona kuchnia - francuska. Mateusz jest absolwentem rybnickiego Ekonomika, do którego często wraca, by zarażać innych swoja pasją.
Czekamy na wspólne gotowanie !!!

 
Rachunkowość. Język biznesu
Wpisał: Anita Cz.   
14.12.2017.

16 listopada 2017 r. uczniowie klas maturalnych 4TB, 4TC, 4TL wzięli udział w wykładzie „Rachunkowość. Język biznesu” przygotowanym i przeprowadzonym przez panią dr Katarzynę Olejko – pracownika naukowego Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczniowie klas ekonomicznych mieli możliwość powtórzenia i uzupełnienia wiadomości z zakresu rachunkowości, a klasy logistycznej – zainteresowania się rachunkowością, jej znaczeniem i wykorzystaniem w biznesie.

W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani z oferta edukacyjną Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zwłaszcza Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku.

Wykład został przeprowadzony w ramach współpracy ZSEU w Rybniku z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

 
Już dziś warsztaty zawodoznawcze z reklamy
Wpisał: Janka   
15.12.2017.

Dziś 15 grudnia (piątek) o godzinie 15 odbędą się warsztaty zawodoznawcze z reklamy.

Tym razem, w klimacie zbliżających się świąt odbędzie się pokaz technik tworzenia ozdób świątecznych oraz warsztaty kreatywnego pakowania prezentów. Nie zabraknie również elementów związanych z grafiką komputerową, związaną z efektywną obróbką cyfrową fotografii.

Zapraszamy!!!

 
ONKO - Dialog obcinam, rozmawiam, pomagam
Wpisał: Bernadeta K.   
12.12.2017.

"ONKO – Dialog obcinam, rozmawiam, pomagam” program edukacyjno-terapeutyczny, który organizowany jest przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rybniku przy wsparciu Urzędu Miasta Rybnika.
Celem jest przełamywanie tabu dotyczącego choroby onkologicznej oraz różne perspektywy patrzenia na siebie i innych. Zasięg działań będzie miał charakter lokalny, dobrowolny.
Częścią programu będzie zbiórka dobrowolnie „podarowanych” włosów poprzez ich ścięcie i przekazanie Fundacji Rak’nRoll w Warszawie. Włosy następnie posłużą do wykonania naturalnych peruk i przekazania ich kobietom w trakcie chemioterapii.

 

 

 

 

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 56 - 66 z 610

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy