Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
I miejsce w konkursie Radia 90 FM
Wpisał: Bernadeta K.   
19.10.2011.

Dominik Bajer z klasy III TD wziął udział w urodzinowym konkursie Radia 90 FM, które właśnie świętuje swoje 17 urodziny. Należało znaleźć oryginalne zestawienie cyfr 9 i 0. Dominik znalazł te cyfry w cukinii rzeźbiąc logo radia metodą carvingu. Jego praca zyskała uznanie jury, gdyż to właśnie on zajął I miejsce i został zwycięzcą konkursu!

Serdecznie gratulujemy!

 
Dzień Walki z Głodem
Wpisał: Bernadeta K.   
19.10.2011.

W dniu 17 października 2011 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Walki z Głodem. Z tej okazji uczniowie z klasy III TD i Rady Młodzieżowej przygotowali wystawę poświęconą problemowi głodu na świecie. Problem ten przedstawiła także klasa II TK transmitując audycję przez szkolny radiowęzeł. Natomiast już od samego rana, uczniowie klas gastronomicznych przygotowywali dla wszystkich uczniów szkoły pożywne drugie śniadanie. Przepyszne kanapki przygotowywali: uczennice z klasy III TK z p. Patrycją Bielaczek oraz uczniowie z klasy IV TD i I GZ wraz z p. Katarzyną Solis. Po długiej przerwie uczniowie ze Spółdzielni Uczniowskiej "U Pasika" odwiedzili każdą klasę i poczęstowali wszystkich uczniów smakowicie wyglądającymi kanapkami. Akcja zakończyła się ogromnym powodzeniem, gdyż wszyscy uczniowie naszej szkoły w tym dniu na pewno zjedli drugie śniadanie.

Dziękujemy z całego serca za wsparcie Radzie Rodziców, Radzie Młodzieżowej, Spółdzielni Uczniowskiej "U Pasika" oraz rybnickim przedsiębiorcom!!! Serdeczne podziękowania kierujemy także do całej młodzieży i nauczycieli, którzy włączyli się w realizację tego ważnego przedsięwzięcia!!!

 
Otwarte Drzwi Laboratorium
Wpisał: Ewa M.   
18.10.2011.

W związku z obchodami Międzynarodowego Roku Chemii i Roku Marii Skłodowskiej – Curie
17 października w naszej szkole odbyły się zajęcia w szkolnym laboratorium chemicznym. Podczas zajęć uczniowie mogli sami wykonywać różnorodne doświadczenia, m. in. mogli sprawdzić jaki gaz znajduje się w wydychanym przez nich powietrzu oraz jaki proces zachodzi podczas pieczenia ciasta. Młodzi laboranci dowiedzieli się skąd bierze się kolorowy płomień ogniska czy w jaki sposób można odróżnić wodę destylowaną od wody z kranu. Uczniowie uczyli się pisać chemiczne szyfry i poznawali sekrety srebrnego biznesu. W formie pokazu wykonywane były doświadczenia, z których można było dowiedzieć się ile kwasu jest w roztworze kwasu, czy określić jaka sól wytrąci się pierwsza.

Dzięki tym zajęciom uczniowie przekonali się, że chemia wcale nie jest nudna, a kolorowe i ciekawe doświadczenia to nie tylko domena laboratorium chemicznego, ale część naszego życia codziennego. Ćwiczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, w związku z tym z całą pewnością powtórzymy tego rodzaju zajęcia.

 
Europejski Kongres
Wpisał: Bernadeta K.   
17.10.2011.

W dniach 29.09.2011-01.10.2011 odbył się Europejski Kongres Obywatelstwa i Miast Bliźniaczych - spotkanie ponad 300 przedstawicieli władz miast i regionów zorganizowane przez Radę Gmin i Regionów Europy (CMER) oraz Związek Miast Polskich. W obsłudze kongresu wzięło udział 47 uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych z klas kucharskich, kelnerskich, hotelarskich, ekonomicznych i logistycznych. Uczniowie ZSE-U zajmowali się obsługą bankietów, przerw kawowych, salonu VIP, pracą porządkową, meldowaniem gości w recepcji hotelu „Olimpia” i hotelu „Arena” w Rybniku oraz logistyką i przygotowywaniem potraw na bankiety. Wszyscy uczniowie spisali się na medal w trakcie obsługi kongresu. Na stronach gastronomicznych zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

 
Dzień Jabłka
Wpisał: Bernadeta K.   
08.10.2011.

W dniu 6 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Spółdzielnia Uczniowska „U Pasika” zorganizowała konkurs na najsmaczniejszą i najbardziej oryginalną potrawę z jabłka wraz z opisem odmiany jabłek, jakich użyto. Do konkursu zgłosiło się 10 klas. Uczniowie przygotowali potrawy różnego rodzaju – były szarlotki, tort z jabłkiem, jabłka w koszulkach, naleśniki z jabłkiem i pyszne desery. Każda klasa zadbała o estetykę podania, przygotowała również oryginalnie wykonaną recepturę oraz charakterystykę odmiany jabłka, z którego została wykonana potrawa. Obchody Dnia Jabłka zakończyła degustacja przygotowanych dań oraz jabłek.

 
Akcja Krwiodawstwa
Wpisał: Bernadeta K.   
12.10.2011.

Dnia 6 października 2011r. zorganizowano kolejną Akcję Krwiodawstwa, w której wzięło udział 91 uczniów szkoły i oddało 26 650 ml krwi pełnej. Honorowi dawcy przekazali również otrzymane czekolady jako Dar Serca na rzecz PCK w Rybniku dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Pobieranie krwi przeprowadzone było przez wykwalifikowany personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Organizatorzy Akcji składają wyrazy podziękowania dla wszystkich dawców za ich Dar oraz Dyrekcji i nauczycielom, którzy docenili ideę Honorowego Krwiodawstwa wśród młodzieży.

 
Gościliśmy szefów kuchni
Wpisał: Bernadeta K.   
05.10.2011.

5 października 2011 r. gościliśmy w naszej szkole w ramach warsztatów gastronomicznych „Warzywa na wiele sposobów” szefa kuchni restauracji Balkonen w Kopenhadze Michaela Leonhardta oraz szefa kuchni restauracji Gospoda Śląska w Rybniku Niedobczycach Tomasza Hartmana. Od godziny 11.20 do 16.00 wybrani uczniowie naszej szkoły z klas gastronomicznych wzięli udział we wspólnym gotowaniu z szefami kuchni. Więcej informacji oraz zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w zakładce gastronomicznej.

 
Europejski Dzień Języków Obcych
Wpisał: Bernadeta K.   
04.10.2011.

Dnia 28.09.2011 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy po raz kolejny obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Na uroczystą akademię uczniowie naszej szkoły przygotowali program składający się ze scenek rodzajowych dotyczących zakupów, wizyty u lekarza czy fryzjera, które zostały odegrane w różnych językach nauczanych w naszej szkole.

Oprócz tego zaprezentowali piosenki z repertuaru piosenkarzy angielskich, rosyjskich, francuskich i hiszpańskich w oryginalnej wersji językowej. Punktem kulminacyjnym było wielojęzyczne przedstawienie o Kopciuszku.

Uczniowie mieli również okazję wykazać się znajomością ludzi kultury poszczególnych krajów europejskich w konkursie na prezentację multimedialną oraz w konkursie na stoisko promujące Anglię, Francję, Hiszpanię, Niemcy i Rosję.

Na koniec odbyła się degustacja potraw kuchni europejskich, które zostały przygotowane pod kierownictwem nauczycieli gastronomii.

 

 
««  start « poprz. 51 52 53 54 55 56 57 58 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 628 - 638 z 638

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy