Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
KOMÓRKOMANIA - II Dzień Dawcy Szpiku w ZSE-U
Wpisał: Bernadeta K.   
08.12.2017.

30 listopada br. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno–Usługowych odbyła się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat, mogła wziąć udział w szkolnej akcji i zostać potencjalnym dawcą. Wystarczyło wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Nasza szkoła przyłączyła się do walki, zgłaszając się do fundacji DKMS, której główne motto brzmi: „Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Podczas drugiego już Dnia Dawcy Szpiku w ZSE-U zarejestrowało się kolejnych 27 osób, wśród których byli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz obsługa szkoły. Akcję przeprowadzili wolontariusze, czyli uczniowie naszej szkoły (z klasy 2TG – 9 osób, 3TB – 1 osoba) pod opieką A. Mazelanik, M.Sobik oraz A.Szymanowskiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się cząstką siebie. Każde wsparcie ma znaczenie w myśl zasady, że razem możemy więcej!

 
Pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ
Wpisał: Bernadeta K.   
07.12.2017.

8 listopada br. odbył się pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ. Z grona uczniów biorących udział w etapie szkolnym do drugiego etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Rafał Korduła - uczeń klasy 3 TB. 12 stycznia 2018r. będzie reprezentował naszą szkołę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Trzymamy kciuki!

 
MITYNG SPORTOWY Z OLIMPIJCZYKIEM
Wpisał: GS   
04.12.2017.

Czytaj całość…
 
Jarmark Świąteczny
Wpisał: Anita Cz.   
02.12.2017.

1 grudnia 2017 r. Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych po raz dziewiąty zaprosił wszystkich chętnych na

DRZWI OTWARTE SZKOŁY – JARMARK ŚWIĄTECZNY

Jarmark cieszył się dużym zainteresowanie uczniów oraz lokalnej społeczności szkoły.

Klasy przygotowały stoiska, na których można było podziwiać własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, stroiki i stajenki świąteczne, oraz prawdziwe domowe ciasteczka na świąteczny stół.

W trakcie trwania Jarmarku można było uczestniczyć w wielu imprezach takich jak:

  • Mistrz pakowania;
  • Prezentacja uczniowskich plastycznych prac konkursowych;
  • Pokaz mody świątecznej;
  • Śnieżynka;
  • Wieża z prezentów;
  • Łakomczuszek;
  • Prezentacja stołów świątecznych;

Dodatkowo gimnazjaliści oraz ich rodzice mogli zwiedzić szkołę i porozmawiać z doradcą zawodowym na temat kierunków kształcenia i dopasować je do swoich zainteresowań.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Jarmarku serdecznie dziękujemy.

 

 
Pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
Wpisał: Bernadeta K.   
28.11.2017.
27 listopada 2017r. odbył się pierwszy etap OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH organizowanej pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada poprzedzona została cyklem zajęć „Lekcje z ZUS” przeprowadzonych w klasach drugich Technikum Ekonomicznego. Do etapu szkolnego w ZSE-U przystąpiło 43 uczniów z klas: II TB , II TCL i III TB. Najwyższą ilość punktów zdobyli uczniowie klasy III TB: Jakub Kuczera, Paulina Pieczka i Paulina Wardęga, którzy stanowić będą zespół reprezentujący naszą szkołę w etapie wojewódzkim.
Życzymy powodzenia w następnym etapie!

 
Spotkanie z Heraklitem z Efezu w wiedeńskiej firmie LKW Walter
Wpisał: Janka   
27.11.2017.

17 listopada 2017 r. skoro świt wyruszyliśmy do Wiednia, by już o 9.00 rano przekroczyć progi wiedeńskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w organizowaniu międzynarodowego transportu. Prezentacja filmu i prelekcja w sali konferencyjnej firmy, odwiedzenie wybranych działów, możliwość przeprowadzenia rozmowy telefonicznej z przedstawicielami partnerskich firm, rozmowy z pracownikami uświadomiły nam, jakie umiejętności i cechy osobowości są pożądane na współczesnym europejskim rynku pracy. Kiedy spotkaliśmy się z absolwentami naszej szkoły – Arturem Gojnym i Lidką Kciuk, którzy od kilku lat pracują w LKW Walter, nabraliśmy przekonania, że nam też może się udać, ale trzeba działać już dziś. Dlatego też niektórzy z nas przystąpili do pierwszej w życiu rozmowy kwalifikacyjnej - przeprowadzonej w języku niemieckim! Efekt? Dwoje uczniów z klasy ekonomicznej - Aleksandra Juraszczyk i Wiktor Mandel - odbędzie staż zawodowy w Wiedniu!

Organizatorzy wyjazdu – pani dyrektor Katarzyna Sładczyk i pani Katarzyna Zdrzałek - zadbały też o dostarczenie nam wrażeń estetycznych, bo listopadowe popołudnie spędziliśmy w centrum Wiednia, zwiedzając galerię malarską Albertina z płótnami Bruegela, Rafaela, Moneta, Picassa, Chagalla oraz podziwiając imponujące zbiory Austriackiej Biblioteki Narodowej. Był też czas na zakupy na świątecznym jarmarku J

Wizyta w stolicy Austrii przekonała nas, że misja LKW Walter wyrażona w słowach Heraklita z Efezu „panta rhei” trafnie charakteryzuje nie tylko płynny przewóz ładunków, ale przede wszystkim ilustruje ważną cechę współczesnego świata – jego różnorodność i nieustanną zmienność. Wiemy już na pewno: możemy zmieniać nasze życie i samodzielnie kształtować zawodową karierę! Może w LKW Walter…?

Czytaj całość…
 
Poznaj swoje prawa w pracy
Wpisał: Bernadeta K.   
22.11.2017.

21 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs ten sprawdza wiedzę uczniów z zakresu prawa pracy i bhp. Jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w celu popularyzowania proaktywnych postaw uczniów i upowszechniania kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.
Do etapu regionalnego zakwalifikowała się Marzena Piekorz z klasy IV TC oraz Weronika Wagner z klasy I TCL. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 
Program OTWARTA FIRMA w naszej szkole
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2017.

Od 13 listopada 2017 r. w naszej szkole odbywał się już kolejny raz Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości realizowaliśmy program „Otwarta firma - biznes przy tablicy”, w czasie którego naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele lokalnych instytucji. Za udział w spotkaniach z uczniami dziękujemy następującym instytucjom:
- Urzędowi Skarbowemu w Rybniku,
- Okręgowemu Inspektoratowi Pracy w Katowicach,
- Rejonowemu Urzędowi Statystycznemu w Rybniku.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 610

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy