Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Konkurs Fotograficzny
Wpisał: Bernadeta K.   
07.06.2018.

Aleksandra Wojaczek z klasy 1 TB zdobyła wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym "Familio z familoka".
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursie miejskim na fotografie o tematyce patriotycznej. Tematem zdjęcia winno być to, co jego autorowi kojarzy się z naszą Ojczyzną; jakie obrazy nasuwają mu się, gdy słyszy słowo: Polska - możliwe formy pracy:
1. Osobiście wykonane ZDJĘCIE przyklejone do barwnego passe-partout (kartka formatu A4 twardszego papieru typu brystol w kolorach: białym, szarym lub czarnym) z odpowiednio dobranym podpisem zdjęcia. Podpisem może być samodzielnie nadany tytuł, złota myśl lub fragment poezji
2. CYKL od trzech do pięciu osobiście wykonanych zdjęć przyklejonych do passe-partout (kartka formatu A3 twardszego papieru typu brystol w kolorach: białym, szarym lub czarnym) z odpowiednio dobranym podpisem. Podpisem może być samodzielnie nadany tytuł, złota myśl lub fragment poezji. Dobrze w całym cyklu zdjęć zachować jednakowy układ – wszystkie zdjęcia w pionie lub wszystkie zdjęcia w poziomie.
TERMIN ODDANIA - do 10 WRZEŚNIA 2018 r. do gabinetu 204 D.

 
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego
Wpisał: Bernadeta K.   
06.06.2018.

Zakończono kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego, zorganizowanego pod patronatem prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki krajowej i międzynarodowej. W tegorocznej edycji konkursu do finału centralnego zakwalifikowało się 166 uczniów liceów ogólnokształcących i techników z 25 szkół z całej Polski.
Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów: Krzysztof Dudek – kl.  3TH, Patrycja Pilc – kl. 2THR, Laura Trawińska – kl. 1TCL. Krzysztof Dudek - uczeń kl. 3TH i Laura Trawińska - uczennica kl. 1TCL zajęli ex-aequo 4  miejsce w konkursie i uzyskali tytuł Laureata XLVII Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego 2018. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratulujemy sukcesu!

 
Honorowe Krwiodawstwo w ZSE-U
Wpisał: Bernadeta K.   
05.06.2018.

4 czerwca 2018r.  zorganizowano i przeprowadzono kolejną Akcję Krwiodawstwa, w której wzięło udział 43 uczniów szkoły i oddało 15.750 ml krwi pełnej. Honorowi dawcy przekazali również otrzymane czekolady jako Dar Serca na rzecz PCK w Rybniku  dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Po pobraniu wykonano analizę krwi tj. określono grupę krwi, morfologię i współczynnik Rh. Przeprowadzone były również testy na obecność wirusa HIV, kiły oraz zapalenia wątroby typu B i C.
Organizatorzy Akcji składają wyrazy podziękowania dla wszystkich dawców za ich Dar oraz Dyrekcji i nauczycielom, którzy docenili ideę Honorowego Krwiodawstwa wśród młodzieży.

 
Szanowny Rodzicu, Opiekunie Prawny
Wpisał: Janka   
29.05.2018.

W związku ze zmianami w zakresie ochrony prywatności chcielibyśmy przypomnieć cele i zasady na jakich przetwarzamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka.

Kto przetwarza dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?

Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych z siedzibą w Rybniku, ul. Św. Józefa 30.

Dlaczego przetwarzamy dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka?

Podane dane osobowe są przetwarzane w celu wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Zespole, a w zakresie w jakim podanie danych osobowych jest dobrowolne (np. upublicznianie wizerunku) – na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody.

Dane osobowe Państwa i Państwa Dziecka będą przetwarzane również w środowisku informatycznym, co oznacza, że mogą być także tymczasowo przechowywane i przetwarzane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i poprawnego funkcjonowania systemów informatycznych, np. w związku z wykonywaniem kopii bezpieczeństwa, testami zmian w systemach informatycznych, wykrywania nieprawidłowości lub ochroną przed nadużyciami i atakami.

Czytaj całość…
 
I miejsce w konkursie Wiedzy o Powstaniach Śląskich
Wpisał: Bernadeta K.   
04.06.2018.

W auli rybnickiego kampusu 24 kwietnia br. odbył się pisemny finał I Testu Wiedzy o Powstaniach Śląskich, będącego częścią obchodzonego w tym roku jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorami konkursu, adresowanego do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z powiatów raciborskiego, wodzisławskiego, żorskiego i rybnickiego, był poseł na Sejm RP Czesław Sobierajski oraz Fundacja Polskie Dziedzictwo Śląska. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2TR: Wiktoria Klinder i Alicja Kciuk.
Pierwsze miejsce w konkursie, do którego pytania przygotował prof. dr hab. Zygmunt Woźniczka z Uniwersytetu Śląskiego, zajęła Wiktoria Klinder, która 29 maja otrzymała nagrodę zwycięzcy konkursu i gratulacje m.in. od pani dr Agnieszki Lenartowicz–Łysik, Doradcy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podczas uroczystości w Teatrze Ziemi Rybnickiej, uświetnionej występem Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk.
Serdecznie gratulujemy.

 
Projektujemy w szczytnym celu - pierwsze miejsce w konkursie na logo programu "Onko - dialog"
Wpisał: Bernadeta K.   
30.05.2018.

W dniu 19.05.2018 r. w Halo Rybnik z rąk wiceprezydenta Wojciecha Świerkosza nasza uczennica z klasy 3 TR Danuta Kukla otrzymała nagrodę za I miejsce w konkursie na logo programu edukacyjno-terapeutycznego „ONKO - Dialog obcinam, rozmawiam, pomagam”, który organizowany był przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rybniku przy wsparciu Urzędu Miasta Rybnika. Wśród licznych prac uczniów z wielu rybnickich szkół, to właśnie logo zaproponowane przez Danusię stało się logiem promującym ten program. Oprócz zwycięskiej pracy uczennicy klasy 3 TR, jeszcze trzy prace naszych uczennic zdobyły wyróżnienia. Do domu z wyróżnieniem mogły wrócić: Julia Stajer z kl. 2 TR, Patrycja Rożek z kl. 4 TŻ oraz Patrycja Skrobol z kl. 4 TA.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj całość…
 
Gimnazjada - "Turniej z Zeusem"
Wpisał: Bernadeta K.   
22.05.2018.

Zaskakujące konkurencje, dobra zabawa i fenomenalna pizza – oto niespodzianki, które czekały w ubiegły piątek na uczestników VIII edycji Gimnazjady – „Turnieju z Zeusem”. Impreza miała na celu pomóc młodym ludziom poznać predyspozycje zawodowe: gastronomiczne, ekonomiczne, logistyczne, handlowe i hotelarskie .
W tym roku I miejsce zdobyli uczniowie SP nr 9 (81,6 pkt.), II miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych (80,9 pkt.), III miejsce zdobyli uczniowie SP nr 4 (79,3 pkt.) Gimnazjaliści przeszli samych siebie – popisali się umiejętnościami i stworzyli świetną atmosferę, zaś z wykonanej przez nich pizzy nie została nawet okruszyna.
Dodatkowo wyróżniający się uczniowie otrzymali tytuł Super Zeusa. W kategorii reklamy najlepszy okazał się Rafał Orfin z SP nr 9. Najlepszym sportowcem był niewątpliwie Dawid Naczyński z SP nr 4. Tytuł najlepszego hotelarza otrzymała Hanna Dzierżawa z SP nr 4. W kategorii gastronomii wyróżniała się Małgorzata Szulc z SP nr 4, a najlepszym logistykiem i ekonomistą był Mateusz Bochenek z SP nr 4.
Gratulujemy!

 
Juwenalia na Kampusie UE
Wpisał: Janka   
14.05.2018.

10 maja, podczas rywalizacji sportowej na rozpoczęcie Juwenalii, które odbyły się na Kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego udział wzięła drużyna składająca się z uczniów klasy 2TR - Alicja Kciuk, Marcelina Górecka, Julia Stajer oraz z klasy 2TL - Grzegorz Głombica, Paweł Janas, Piotr Maruszewski, Jakub Marzec, Wiktor Szymała, Rafał Sobik, Mariusz Wiaterek. Nasza drużyna wywalczyła ex aequo z drużyną studencką DAR-u czwarte miejsce.

Konkurencje sprawnościowe w formie wyścigów "na wesoło" stworzyły niezapomniany klimat i atmosferę zabawy wszystkim uczestnikom tej imprezy.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 667

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości