Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
"Ekojazda elektryczną hulajnogą po Rybniku"
Wpisał: Bernadeta K.   
29.03.2018.

Innowacyjny pomysł na e-biznes uczennic ZSE-U w Rybniku– Aleksandry Juraszczyk i Angeliki Stronczyńskiej - zdobył II miejsce w Regionalnym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej – „Start do własnego biznesu – e-biznes dziś i jutro” organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Laureatki zaprezentowały ciekawy i nowatorski pomysł pod tytułem: „Ekojazda elektryczną hulajnogą po Rybniku” – czyli wynajem elektrycznych hulajnóg poprzez aplikację . Idea tego biznesu ma pomóc w ograniczeniu korków w naszym mieście i co za tym idzie - smogu. Warto również podkreślić, że możliwość wynajmu elektrycznych hulajnóg pozwoli na lepsze wykorzystanie ścieżek rowerowych w centrum Rybnika.
Gratulujemy odważnego i zgodnego z duchem ekologii myślenia oraz sukcesu w konkursie!

 
ZUS nie straszny uczniom z Ekonomika
Wpisał: Bernadeta K.   
21.03.2018.

Uczniowie z ZSEU w Rybniku udowodnili 16 marca 2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Oddziału ZUS, że zagadnienia z zakresu szeroko pojętych ubezpieczeń społecznych nie są im obce. Trzyosobowy zespół: Paulina Pieczka, Paulina Wardęga oraz Jakub Kuczera rywalizował z pozostałymi najlepszymi 21 drużynami z województwa śląskiego w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zmagania naszych uczniów zakończyły się wielkim osiągnięciem -  zdobyli III miejsce w konkursie. To ogromny sukces, bo konkurencja była naprawdę duża. Żeby wziąć udział w wojewódzkim etapie, trzeba było pokonać 110 szkół i prawie 4,5 tysiąca uczniów, więc  zespoły, które znalazły się wśród finalistów etapu wojewódzkiego, prezentowały wysoki poziom wiedzy z zakresu ubezpieczeń i rywalizacja z nimi stała naprawdę na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się szczegółową wiedzą na temat ubezpieczeń chorobowych, zdrowotnych, emerytalnych, rentowych zasiłków i obowiązków przedsiębiorcy wobec ZUS.
Gratulujemy im wiedzy i wyniku!

 
Czekoladowe warsztaty
Wpisał: Bernadeta K.   
18.03.2018.

W ramach współpracy z restauracją "Japan Sun Sushi&Grill" z Rybnika, Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych kolejny raz, SPECJALNIE dla młodzieży z technikum i zawodówki zorganizował fantastyczne warsztaty. Tematem przewodnim zajęć była... czekolada. W twórczej atmosferze szef kuchni Artur Głowka wraz z Pauliną Bartecką i Martą Hellwig zaprezentowali uczniom gastronomika zasady temperowania czekolady oraz sposoby jej zastosowania w deserach i potrawach. W bardzo kreatywnej atmosferze młodzież wykonała "Białą półkulę z kremem z białej czekolady z wasabi w towarzystwie domowej kruszonki z malinowym żelem i owocami", "Topniejącą kulę czekoladową z musem z ciemnej czekolady i kakao na kruszonce z polewą karmelową", Cupcakes cytrynowe z lemon curdem i borówkami".
Przedstawicielom restauracji Japan Sun Sushi&Grill dziękujemy za przeprowadzenie warsztatów, które natchnęły uczniów do komponowania własnych pomysłów aranżacji potraw.

 
Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach
Wpisał: Bernadeta K.   
18.03.2018.

15 marca 2018r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zorganizowano X Śląski Konkurs Wiedzy o Podatkach.
Uczennica klasy IV TB – Natalia Szczurowska została laureatką tego konkursu i zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach, który odbędzie się 13 kwietnia br.
Życzymy powodzenia!

 
Dzień otwarty - podziękowania
Wpisał: Anita Cz.   
17.03.2018.

Szkoła pękała w szwach. Kolorowe bezy, crème brûlée, płynna miksologia smaków i kolorów, mapa predyspozycji zawodowych, wirtualna podróż tirem z logistykami, obliczanie pierwszej pensji, sprzedaż z obsługą kas fiskalnych, modelowanie ciała za pomocą Adobe Photoshop, trening fitness, turniej „One from ten” in English. Wszystko utrwalone w obiektywie aparatu fotograficznego.

Tak przebiegał dzień otwarty w ZSE-U w Rybniku 17 marca 2018 r., w którym z przyjemnością spotkaliśmy się z nowymi przyszłymi uczniami i ich rodzicami.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za niezwykłe zaangażowanie w przygotowanie spotkania z gimnazjalistami i przeprowadzenie zajęć otwartych.

 
Egzaminy akredytacyjne
Wpisał: Bernadeta K.   
14.03.2018.

14 marca 2018r. odbyły się w naszej szkole egzaminy akredytacyjne z zakresu komputeropisania i korespondencji handlowej. Certyfikaty potwierdzające umiejętność szybkiego pisania na klawiaturze komputerowej metodą bezwzrokową zdobyło 11 uczniów z klasy I TB,  I TCL oraz  II TB. Certyfikaty potwierdzające umiejętność sporządzania korespondencji handlowej uzyskało 12 uczniów z klasy I TB, II THR oraz III TH.

 
Szkolny Konkurs Statystyczny
Wpisał: Bernadeta K.   
03.03.2018.

21.02.2018 r. w sali teatralnej ZSE-U odbył się Szkolny Konkurs Statystyczny. Do konkursu zakwalifikowało się 21 uczniów z klas: 3TA, 3TH, 2TR, 2THR, 2TTG. Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów z zakresu statystyki krajowej i międzynarodowej. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Klaudia Plewka  kl. 3TA
2 miejsce – Aleksandra Zdrzałka  kl. 2TR
3 miejsce – Wiktoria Sierny kl. 2TTG.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 
Mistrzowie Klawiatury Komputerowej
Wpisał: Bernadeta K.   
22.02.2018.

22 lutego 2018r. w ZSE-U został zorganizowany Szkolny Konkurs „Mistrz Klawiatury Komputerowej”. Do konkursu zakwalifikowano 14 uczniów. Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności biegłego posługiwania się klawiaturą komputera metodą dziesięciopalcową, bezwzrokową. Zwycięzcami konkursu zostali:
1 miejsce – Agnieszka Badura kl. II TB
2 miejsce – Szymon Góra kl. II TB
3 miejsce – Łukasz Cyndzer kl. I TB.
Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na Mistrzostwach Polski w Pisaniu na Klawiaturze Komputerowej w Tychach. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 638

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy