Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
19.12.2017.

Etap centralny III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich odbył się w Suchej Beskidzkiej w dniach 14-15.12.2017 r.  Program Olimpiady obejmował wiedzę teoretyczną, głównie z zakresu ekonomii, finansów, handlu i marketingu, jak i umiejętności handlowo-menedżerskie. Uczestnik olimpiady musiał wykazać się także znajomością języka obcego i umiejętnością obsługi komputera.
Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 3TB  – Adrian Minas. Uzyskując tytuł  finalisty Olimpiady WiUH-M, Adrian otrzymał dyplom oraz zaświadczenie o zwolnieniu z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

 
Warsztaty kulinarne
Wpisał: Bernadeta K.   
18.12.2017.

Już w najbliższy wtorek w naszej szkole odbędzie się niezwykłe wydarzenie kulinarne. Młodzi kucharze będą uczestniczyć w warsztatach gastronomicznych ze znakomitym Szefem Kuchni restauracji "Stadionova" w Tychach - Pawłem Kaczmarkiem. To nie tylko świetny Szef Kuchni i doradca kulinarny, ale przede wszystkim pasjonat smaku otwarty na nowe doświadczenia, uczestnik wielu staży kulinarnych, w tym w restauracjach odznaczonych gwiazdką Michelin. To również finalista ogólnopolskich konkursów kulinarnych i członek Śląsko-Jurajskiej Grupy Qulinarnej, a także promotor regionalnych smaków i partner akcji "Slow Food Polska". Prowadzone przez niego restauracje mogą pochwalić się odznaczeniami przewodnika Gault&Millau Polska. Razem z Szefem gotować będzie kucharz Mateusz Sobeczko. Jego największą pasją jest gotowanie, a ulubiona kuchnia - francuska. Mateusz jest absolwentem rybnickiego Ekonomika, do którego często wraca, by zarażać innych swoja pasją.
Czekamy na wspólne gotowanie !!!

 
Rachunkowość. Język biznesu
Wpisał: Anita Cz.   
14.12.2017.

16 listopada 2017 r. uczniowie klas maturalnych 4TB, 4TC, 4TL wzięli udział w wykładzie „Rachunkowość. Język biznesu” przygotowanym i przeprowadzonym przez panią dr Katarzynę Olejko – pracownika naukowego Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczniowie klas ekonomicznych mieli możliwość powtórzenia i uzupełnienia wiadomości z zakresu rachunkowości, a klasy logistycznej – zainteresowania się rachunkowością, jej znaczeniem i wykorzystaniem w biznesie.

W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani z oferta edukacyjną Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zwłaszcza Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku.

Wykład został przeprowadzony w ramach współpracy ZSEU w Rybniku z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

 
Już dziś warsztaty zawodoznawcze z reklamy
Wpisał: Janka   
15.12.2017.

Dziś 15 grudnia (piątek) o godzinie 15 odbędą się warsztaty zawodoznawcze z reklamy.

Tym razem, w klimacie zbliżających się świąt odbędzie się pokaz technik tworzenia ozdób świątecznych oraz warsztaty kreatywnego pakowania prezentów. Nie zabraknie również elementów związanych z grafiką komputerową, związaną z efektywną obróbką cyfrową fotografii.

Zapraszamy!!!

 
ONKO - Dialog obcinam, rozmawiam, pomagam
Wpisał: Bernadeta K.   
12.12.2017.

"ONKO – Dialog obcinam, rozmawiam, pomagam” program edukacyjno-terapeutyczny, który organizowany jest przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rybniku przy wsparciu Urzędu Miasta Rybnika.
Celem jest przełamywanie tabu dotyczącego choroby onkologicznej oraz różne perspektywy patrzenia na siebie i innych. Zasięg działań będzie miał charakter lokalny, dobrowolny.
Częścią programu będzie zbiórka dobrowolnie „podarowanych” włosów poprzez ich ścięcie i przekazanie Fundacji Rak’nRoll w Warszawie. Włosy następnie posłużą do wykonania naturalnych peruk i przekazania ich kobietom w trakcie chemioterapii.

 

 

 

 

Czytaj całość…
 
Adrian finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
11.12.2017.

Po raz trzeci odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, w której wzięło udział ponad 2300 uczniów z 99 szkół ponadgimnazjalnych. Myśl przewodnia tegorocznej olimpiady to: „Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. W zawodach okręgowych w Krakowie w dniu 16.11.2017 r. naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Adrian Minas – kl. 3TB, Marzena Piekorz – kl. 4TC, Kamil Feczko – kl. 4TB, Mateusz Piekorz – kl. 3TH.
Adrian Minas zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Olimpiady WiUH-M w Suchej Beskidzkiej i jest zwolniony z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale!!!

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Patrycji!
Wpisał: Bernadeta K.   
10.12.2017.

7 grudnia w trakcie uroczystości na Zamku Piastowskim w Raciborzu uczennica klasy 2TL Patrycja Brodawka odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2017/2018.
O stypendium może ubiegać się tylko jeden uczeń z każdej szkoły, który w całym roku szkolnym osiągnie najwyższą średnią ocen oraz wyróżniać się będzie wybitnymi uzdolnieniami w swojej dziedzinie.
Jak widać opłaca się uczyć - Was też zachęcamy! .. a Patrycji GRATULUJEMY!!!

 
Poznaj swoje prawa w pracy
Wpisał: Bernadeta K.   
10.12.2017.

 8 grudnia 2017 roku w Chorzowie odbył się wojewódzki etap konkursu wiedzy o prawie pracy "Poznaj swoje prawa w pracy". Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się Weronika Wagner z klasy 1 TCL zdobywając pierwsze miejsce w konkursie oraz Marzena Piekorz z klasy 4 TC zdobywając drugie miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 618

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 7 gości