Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Dzień Jabłka
Wpisał: Bernadeta K.   
08.10.2011.

W dniu 6 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji Spółdzielnia Uczniowska „U Pasika” zorganizowała konkurs na najsmaczniejszą i najbardziej oryginalną potrawę z jabłka wraz z opisem odmiany jabłek, jakich użyto. Do konkursu zgłosiło się 10 klas. Uczniowie przygotowali potrawy różnego rodzaju – były szarlotki, tort z jabłkiem, jabłka w koszulkach, naleśniki z jabłkiem i pyszne desery. Każda klasa zadbała o estetykę podania, przygotowała również oryginalnie wykonaną recepturę oraz charakterystykę odmiany jabłka, z którego została wykonana potrawa. Obchody Dnia Jabłka zakończyła degustacja przygotowanych dań oraz jabłek.

 
Akcja Krwiodawstwa
Wpisał: Bernadeta K.   
12.10.2011.

Dnia 6 października 2011r. zorganizowano kolejną Akcję Krwiodawstwa, w której wzięło udział 91 uczniów szkoły i oddało 26 650 ml krwi pełnej. Honorowi dawcy przekazali również otrzymane czekolady jako Dar Serca na rzecz PCK w Rybniku dla dzieci pochodzących z ubogich rodzin. Pobieranie krwi przeprowadzone było przez wykwalifikowany personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Organizatorzy Akcji składają wyrazy podziękowania dla wszystkich dawców za ich Dar oraz Dyrekcji i nauczycielom, którzy docenili ideę Honorowego Krwiodawstwa wśród młodzieży.

 
Gościliśmy szefów kuchni
Wpisał: Bernadeta K.   
05.10.2011.

5 października 2011 r. gościliśmy w naszej szkole w ramach warsztatów gastronomicznych „Warzywa na wiele sposobów” szefa kuchni restauracji Balkonen w Kopenhadze Michaela Leonhardta oraz szefa kuchni restauracji Gospoda Śląska w Rybniku Niedobczycach Tomasza Hartmana. Od godziny 11.20 do 16.00 wybrani uczniowie naszej szkoły z klas gastronomicznych wzięli udział we wspólnym gotowaniu z szefami kuchni. Więcej informacji oraz zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w zakładce gastronomicznej.

 
Europejski Dzień Języków Obcych
Wpisał: Bernadeta K.   
04.10.2011.

Dnia 28.09.2011 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy po raz kolejny obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Na uroczystą akademię uczniowie naszej szkoły przygotowali program składający się ze scenek rodzajowych dotyczących zakupów, wizyty u lekarza czy fryzjera, które zostały odegrane w różnych językach nauczanych w naszej szkole.

Oprócz tego zaprezentowali piosenki z repertuaru piosenkarzy angielskich, rosyjskich, francuskich i hiszpańskich w oryginalnej wersji językowej. Punktem kulminacyjnym było wielojęzyczne przedstawienie o Kopciuszku.

Uczniowie mieli również okazję wykazać się znajomością ludzi kultury poszczególnych krajów europejskich w konkursie na prezentację multimedialną oraz w konkursie na stoisko promujące Anglię, Francję, Hiszpanię, Niemcy i Rosję.

Na koniec odbyła się degustacja potraw kuchni europejskich, które zostały przygotowane pod kierownictwem nauczycieli gastronomii.

 

 
Ślubowanie klas pierwszych
Wpisał: Ewa M.   
12.09.2011.

Tradycją naszej szkoły stał się ceremoniał ślubowania klas pierwszych, w trakcie którego pierwszoklasiści stają się pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkól Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku.

W akcie ślubowania brali udział przedstawiciele klas pierwszych, którzy uzyskali podczas rekrutacji do naszej szkoły najwyższą liczbę punktów.

 
Praktyki zagraniczne
Wpisał: Anita Cz.   
20.05.2011.

UDAŁO SIĘ!!!

Kolejny raz młodzież ZSE-U w Rybniku wyjedzie na praktyki zawodowe do Hiszpanii i Francji w ramach projektu Leonardo da Vinci

„Hotelarstwo po obu stronach Pirenejów”

 

W projekcie wezmą udział klasy Technikum nr 3:

  • Technik hotelarstwa
  • Technik organizacji usług gastronomicznych
  • Kelner
 
Translator On-line
Wpisał: Agnieszka   
04.09.2016.

Nowość na stronie!! Skorzystaj z darmowego słownika PL-EN EN-PL ONLINE.

Wpisz szukany wyraz polski lub angielski.

Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 61 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 661 - 667 z 667

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości