Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Jarmark Świąteczny
Wpisał: Anita Cz.   
02.12.2017.

1 grudnia 2017 r. Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych po raz dziewiąty zaprosił wszystkich chętnych na

DRZWI OTWARTE SZKOŁY – JARMARK ŚWIĄTECZNY

Jarmark cieszył się dużym zainteresowanie uczniów oraz lokalnej społeczności szkoły.

Klasy przygotowały stoiska, na których można było podziwiać własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, stroiki i stajenki świąteczne, oraz prawdziwe domowe ciasteczka na świąteczny stół.

W trakcie trwania Jarmarku można było uczestniczyć w wielu imprezach takich jak:

  • Mistrz pakowania;
  • Prezentacja uczniowskich plastycznych prac konkursowych;
  • Pokaz mody świątecznej;
  • Śnieżynka;
  • Wieża z prezentów;
  • Łakomczuszek;
  • Prezentacja stołów świątecznych;

Dodatkowo gimnazjaliści oraz ich rodzice mogli zwiedzić szkołę i porozmawiać z doradcą zawodowym na temat kierunków kształcenia i dopasować je do swoich zainteresowań.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Jarmarku serdecznie dziękujemy.

 

 
Pierwszy etap Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
Wpisał: Bernadeta K.   
28.11.2017.
27 listopada 2017r. odbył się pierwszy etap OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH organizowanej pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Olimpiada poprzedzona została cyklem zajęć „Lekcje z ZUS” przeprowadzonych w klasach drugich Technikum Ekonomicznego. Do etapu szkolnego w ZSE-U przystąpiło 43 uczniów z klas: II TB , II TCL i III TB. Najwyższą ilość punktów zdobyli uczniowie klasy III TB: Jakub Kuczera, Paulina Pieczka i Paulina Wardęga, którzy stanowić będą zespół reprezentujący naszą szkołę w etapie wojewódzkim.
Życzymy powodzenia w następnym etapie!

 
Spotkanie z Heraklitem z Efezu w wiedeńskiej firmie LKW Walter
Wpisał: Janka   
27.11.2017.

17 listopada 2017 r. skoro świt wyruszyliśmy do Wiednia, by już o 9.00 rano przekroczyć progi wiedeńskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w organizowaniu międzynarodowego transportu. Prezentacja filmu i prelekcja w sali konferencyjnej firmy, odwiedzenie wybranych działów, możliwość przeprowadzenia rozmowy telefonicznej z przedstawicielami partnerskich firm, rozmowy z pracownikami uświadomiły nam, jakie umiejętności i cechy osobowości są pożądane na współczesnym europejskim rynku pracy. Kiedy spotkaliśmy się z absolwentami naszej szkoły – Arturem Gojnym i Lidką Kciuk, którzy od kilku lat pracują w LKW Walter, nabraliśmy przekonania, że nam też może się udać, ale trzeba działać już dziś. Dlatego też niektórzy z nas przystąpili do pierwszej w życiu rozmowy kwalifikacyjnej - przeprowadzonej w języku niemieckim! Efekt? Dwoje uczniów z klasy ekonomicznej - Aleksandra Juraszczyk i Wiktor Mandel - odbędzie staż zawodowy w Wiedniu!

Organizatorzy wyjazdu – pani dyrektor Katarzyna Sładczyk i pani Katarzyna Zdrzałek - zadbały też o dostarczenie nam wrażeń estetycznych, bo listopadowe popołudnie spędziliśmy w centrum Wiednia, zwiedzając galerię malarską Albertina z płótnami Bruegela, Rafaela, Moneta, Picassa, Chagalla oraz podziwiając imponujące zbiory Austriackiej Biblioteki Narodowej. Był też czas na zakupy na świątecznym jarmarku J

Wizyta w stolicy Austrii przekonała nas, że misja LKW Walter wyrażona w słowach Heraklita z Efezu „panta rhei” trafnie charakteryzuje nie tylko płynny przewóz ładunków, ale przede wszystkim ilustruje ważną cechę współczesnego świata – jego różnorodność i nieustanną zmienność. Wiemy już na pewno: możemy zmieniać nasze życie i samodzielnie kształtować zawodową karierę! Może w LKW Walter…?

Czytaj całość…
 
Poznaj swoje prawa w pracy
Wpisał: Bernadeta K.   
22.11.2017.

21 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs ten sprawdza wiedzę uczniów z zakresu prawa pracy i bhp. Jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w celu popularyzowania proaktywnych postaw uczniów i upowszechniania kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.
Do etapu regionalnego zakwalifikowała się Marzena Piekorz z klasy IV TC oraz Weronika Wagner z klasy I TCL. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 
Program OTWARTA FIRMA w naszej szkole
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2017.

Od 13 listopada 2017 r. w naszej szkole odbywał się już kolejny raz Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości realizowaliśmy program „Otwarta firma - biznes przy tablicy”, w czasie którego naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele lokalnych instytucji. Za udział w spotkaniach z uczniami dziękujemy następującym instytucjom:
- Urzędowi Skarbowemu w Rybniku,
- Okręgowemu Inspektoratowi Pracy w Katowicach,
- Rejonowemu Urzędowi Statystycznemu w Rybniku.

 
Święto rybnickiego Wydziału z wykładem Rafała Sonika
Wpisał: Bernadeta K.   
17.11.2017.

7 listopada br. w ramach współpracy ZSE-U w Rybniku  z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w uroczystych obchodach Święta Rybnickiego  Wydziału Biznesu, Finansów i  Administracji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 TB wraz z Panią Dyrektor Katarzyną Sładczyk i Wicedyrektor Renatą Mandrysz. W uroczystości udział wzięli studenci, przedstawiciele władz uczelni, zaproszeni goście instytucji publicznych i środowiska biznesowego. W auli rybnickiego kampusu wykład rektorski pt. „Pasja a biznes” wygłosił człowiek sukcesu, przedsiębiorca, sportowiec i filantrop – Rafał Sonik, pierwszy Polak, który indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar.

 
Kolejny sukces naszych uczniów!
Wpisał: Janka   
14.11.2017.

Udało się! Nasi uczniowie z klasy II TR i III TR przeszli szczegółowy etap rekrutacji wśród młodzieży rybnickich szkół ponadgimnazjalnych i jako jedni z niewielu zakwalifikowani zostali do prestiżowego projektu realizowanego przez Politechnikę Śląską z Zabrza i Urząd Miasta Rybnika „Kreatywność bez barier – Trzecia misja uczelni”. Projekt gwarantuje podniesienie kwalifikacji zawodowych co pomoże młodzieży poczuć się pewniej na rynku pracy. Gratulujemy i życzymy sukcesów w zdobywaniu nowych umiejętności zawodowych.

 
Obchody Święta Niepodległości
Wpisał: Bernadeta K.   
12.11.2017.

10 listopada br. wysłuchaliśmy audycji okolicznościowej przygotowanej z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie, którą utraciliśmy w wyniku trzeciego rozbioru z 1795 roku. Audycję wzbogaconą o pieśni patriotyczne przygotowały uczennice kl. 2 TCL - Julia Ludwikowska i Julia Zmarzły.
Natomiast 11 listopada delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w bazylice pw. św. Antoniego oraz na rybnickim rynku. Poczet sztandarowy szkoły reprezentowali: Agnieszka Pisarska z kl. 1 THR, Angelika Stronczyńska z kl. 3 TB oraz Marcin Otyński z kl. 3 TA.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 618

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości