Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Bezpieczna zima
Wpisał: Anita Cz.   
25.01.2018.

Informacja Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w związku z ostrzeżeniem wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej o nadchodzących silnych mrozach i śnieżycach oraz zagrożeniu zdrowia i życia, jakie niesie za sobą wchodzenie na powierzchnię zamarzniętych akwenów.

Plik do pobrania

 
73 rocznica Marszu Śmierci
Wpisał: Ewa M.   
31.01.2018.

W niedzielę 28 stycznia w Rybniku zorganizowano uroczystości związane z upamiętnieniem 73 rocznicy Marszu Śmierci więźniów obozu KL Auschwitz oraz kolejnej rocznicy Tragedii Górnośląskiej. Przed obeliskiem obok stadionu miejskiego przy ulicy Gliwickiej oraz przy pomniku w lesie nad rzeką Rudą rybniczanie złożyli kwiaty. W uroczystości brała udział delegacja ZSE-U w skaldzie; Urszula Bywalec, Marian Leśnik oraz uczennica Patrycja Frączyńska z klasy 3 TA. 

 

 

 
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
Wpisał: Bernadeta K.   
04.02.2018.

12 stycznia 2018r. w Gliwicach odbył się etap okręgowy II Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką przewodnią tegorocznej edycji były „Owoce i warzywa - przetwórstwo i rola w żywieniu”. Naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy IV TG Jadwiga Adamaszek. W olimpiadzie wzięło udział 38 szkół ogólnokształcących i techników (78 uczestników) z województwa śląskiego i opolskiego.
Z przyjemnością informujemy, że Jadzia zajęła bardzo dobre 12 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

 
Czapka Świętego Mikołaja
Wpisał: Bernadeta K.   
26.01.2018.

Młodzież Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku otrzymała podziękowanie od Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika za zaangażowanie w grudniu 2017r. w organizację zbiórki na rzecz XVI edycji akcji „Czapka Świętego Mikołaja”.
W akcji polegającej na zbiórce żywności, pieniędzy i makulatury brało udział 10 wolontariuszy z klas: 1 THR, 1 TG i 3 TA. Uczniowie naszej szkoły zebrali ponad 900kg makulatury.

 
Młodzież z rybnickiego Ekonomika ratuje życie!
Wpisał: Bernadeta K.   
23.01.2018.

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku przeprowadzono Akcję Krwiodawstwa.
22 stycznia 2018 r. od samego rana  uczniowie zgłaszali się do punktu pobierania krwi zorganizowanego przez personel medyczny z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Zebrany płyn był poddawany analizie - określano grupę krwi, morfologię i współczynnik Rh, wykonano testy na obecność wirusa HIV, kiły oraz zapalenia wątroby typu B i C.
W akcji wzięło udział 66 uczniów szkoły i łącznie oddano 17450 ml krwi pełnej. Młodzi honorowi krwiodawcy przekazali również otrzymane czekolady jako Dar Serca na rzecz PCK w Rybniku z myślą o dzieciach z ubogich rodzin. Dzięki takim postawom i bezinteresownej chęci niesienia pomocy potrzebującym  na pewno nie zabraknie dawców na kolejnych takich akcjach.

 
Olimpiada Przedsiębiorczości - etap szkolny
Wpisał: Bernadeta K.   
20.01.2018.
Opublikowane zostały oficjalne wyniki zawodów szkolnych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbyły się 7.grudnia 2017r. Edycja ta przebiegała pod hasłem przewodnim „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”.
Olimpiada Przedsiębiorczości jest formą współzawodnictwa edukacyjnego, podczas którego oceniane są wiedza, umiejętności oraz postawy (w tym przede wszystkim szeroko rozumiane postawy przedsiębiorcze). Ma status jednej z największych olimpiad dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi zainteresowanych przedsiębiorczością, zarządzaniem i gospodarką, z ponad 1000 szkół w całej Polsce.
Do etapu okręgowego zakwalifikowały się: Laura Piontek, Paulina Kornas i Aleksandra Juraszczyk z kL. 3 TB.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!

 

 
Świąteczna Paczka dla Seniora
Wpisał: Bernadeta K.   
15.01.2018.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas wzajemnej pomocy, życzliwości i okazywania miłości wszystkim ludziom. Uczniowie ZSE-U po raz kolejny pokazali wielkie serce i włączyli się w charytatywną akcję Fundacji "Puls Med BLISKO CIEBIE", która zorganizowała akcję "Świąteczna Paczka dla Seniora".
Tak jak w poprzednich latach młodzież Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku upiekła specjalnie dla starszych i samotnych ludzi ciasteczka świąteczne na ten wyjątkowy czas. Słodkości te były nie tylko częścią paczki żywnościowej, ale przede wszystkim sygnałem dla obdarowanych, że w samotności i ciężkiej chorobie mogą liczyć na pamięć i uwagę młodego pokolenia.

 
Pojedynek na słowa
Wpisał: Bernadeta K.   
10.01.2018.

4 stycznia 2018 roku w samo południe odbył się półfinał turnieju artystycznego szkół średnich „Pojedynek na słowa”, w którym oprócz drużyny naszej szkoły wzięły udział reprezentacje dwóch innych szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania wykonawców oceniało czteroosobowe jury, przyznając punkty w skali od 0 do 10, bezpośrednio po każdej prezentacji. Po ostatnim regulaminowym występie okazało się, że dwie rybnickie drużyny (ZSE -U i ZST) zdobyły identyczną ilość - 268 punktów. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja ZS nr 2 z Żor – ubiegłoroczny zwycięzca całego cyklu „Pojedynków”. Organizatorzy zdecydowali, że do finału może awansować tylko jedna drużyna, zatem zarządzono dogrywkę, w której minimalnie lepsi okazali się przedstawiciele ZST. Szkoda, bo drużyna „Ekonomika” przygotowana przez pana Tadeusza Kolorza zasłużyła na finał.
Karolina Hozer 4TR, Julia Buchalik 4TR i Sabina Naczyńska 3TA brawurowym wykonaniem piosenek podbiły serca publiczności, recytatorzy: Agnieszka Penkała 3TŻ, Tomasz Handkus 3TR, Adrian Minas 3TB, Maciej Fołtyn 2TŻ wykazali prawdziwy kunszt recytacji współczesnej poezji.
Gratulujemy naszym reprezentantom i dziękujemy za włożoną pracę oraz zaciętą walkę.
Liczymy na Was w przyszłym roku!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 638

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy