Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Kino + popcorn + grafika komputerowa + wiedza = IX Rybnickie Dni Kariery w Ekonomiku
Wpisał: Bernadeta K.   
09.11.2017.

Tylko u nas, aż kilkudziesięciu uczniów gimnazjów mogło we wtorkowy poranek 17 października br. rozsiąść się wygodnie w fotelach, zajadać się popcornem i poczuć jak w prawdziwym kinie, bowiem nasza szkoła zaprosiła ich na maraton filmów zawodoznawczych. Okazję do wykazania się miała też młodzież, która uczy się projektowania kampanii reklamowej, gdyż już od kilku lat w ramach Rybnickiego Tygodnia Kariery na terenie naszej szkoły odbywa się konkurs na plakat promujący wydarzenia, które mają miejsce w tym szczególnym tygodniu. W tym roku jury miało niemały problem, ponieważ poziom projektów był naprawdę wysoki. Wszystkim uczniom, którzy stworzyli konkursowe plakaty bardzo dziękujemy. Zwyciężył plakat zaprojektowany przez uczennicę klasy IV TR Julię Buchalik, II miejsce zdobył plakat uczennicy Moniki Żak (IV TR), a III miejsce zajął uczeń Marcin Grębski (IV TR). Pragniemy dodać, że plakat zaprojektowany przez naszych uczniów już po raz czwarty promuje wydarzenia tygodnia kariery w naszym mieście. By pogłębić umiejętności praktycznej pracy z programami graficznymi uczniowie klasy IV TR brali udział w spotkaniu z grafikiem grafiki użytkowej panem Markiem Łabuś z cyklu „Mój zawód, moja pasja”, na którym dowiedzieli się także jakie powinny mieć predyspozycje, zainteresowania oraz jak wygląda ścieżka edukacyjna osób pragnących uprawiać ten zawód.

Czytaj całość…
 
Projekt "Kreatywność bez barier - Trzecia misja uczelni"
Wpisał: Janka   
07.11.2017.

 

Uwaga! Uczniowie biorący udział w projekcie.

Wszyscy uczestnicy zostali przydzieleni do grupy 3.

Harmonogram zajęć oraz mapa rozmieszczenia budynków Politechniki Śląskiej znajdują się w zakładce projektu.

Pierwsze zajęcia 18.11 (sobota). Zbiórka przy hali sportowej ZSE-U o godzinie 8.00. (Szczegółowych informacji o projekcie udziela p. Joanna Liszka sala 101D).

 
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności
Wpisał: Janka   
05.11.2017.

Prawidłowe żywienie jest jednym z istotnych czynników determinujących stan zdrowia społeczeństwa. Niezmiernie ważne jest upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocja zdrowego trybu życia. Dlatego organizujemy konkurs.

W dniu 08 listopada o godzinie 15.00 w sali 3D odbędzie się wewnątrzszkolna Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Chcemy zachęcić wszystkich uczniów do udziału w rywalizacji w tym obszarze wiedzy, bo dotyczy ona każdego z nas.

Zapraszamy.

 
Projekt "Kreatywność bez barier - Trzecia misja uczelni"
Wpisał: Janka   
31.10.2017.

Uwaga! Uczniowie składający dokumenty rekrutacyjne do udziału w projekcie.


Informacje o zakwalifikowaniu się do uczestnictwa w projekcie znajdują się w zakładce projektu.

Informujemy jednocześnie, że pierwsze zajęcia odbędą się po 15 listopada.

 

 
Sukces logistyków!!
Wpisał: Janka   
30.10.2017.

W piątek 27.10.2017 roku poznaliśmy wyniki I etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w którym rywalizowało 8700 uczniów z 284 szkół w całej Polsce. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 4 uczniów klas logistycznych: Patrycja Brodawka z klasy 2TL, Paweł Krzystała i Przemysław Golec z klasy 3TL oraz Kornel Hajduk z klasy 4TL.

Na uczniów czekał test jednokrotnego wyboru, złożony z 25 pytań z zakresu szeroko pojętej logistyki. Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele nagród rzeczowych. Trzymamy kciuki – II etap już 1-go grudnia!

 
Pierwszy Dzień Patrona za nami!
Wpisał: Janka   
27.10.2017.

Dzienne i wieczorowe kreacje w stylu lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia, nowe oblicze nauczycieli, nieznająca granic w stylizacji pomysłowość uczniów, przedwojenna muzyka, kino Relax z pamiątkowym biletem, spotkanie z Charliem Chaplinem, poezja i piosenki w kawiarni artystycznej "Adria", pigułka dziejów polityki podczas obrad przedwojennego sejmu, pasztet ze śliwką w occie w stylu art deco, no i spacer przedwojennymi ulicami Warszawy, na których gra podwórkowa kapela, czyścibut wykonuje swą profesję z największym namaszczeniem, uboga tancerka zarabia na życie, gazeciarz rozpędza przechodniów dzwonkiem zabytkowego roweru, przekupki zachęcają do podejścia do kramów z asortymentem od mydła do powidła... A na deser szkolny turniej "Kocham Cię dwudziestolecie", odtańczone z najwyższą klasą "Tango Milonga", oryginalne dialogi, recytacje, piosenki, piosenki, piosenki... No i oczywiście pamiątkowe zdjęcie w stylowym atelier albo na tle zabytkowej wołgi! W taki oto sposób ożywiliśmy w naszej szkole czasy naszego patrona - Władysława Grabskiego. Z tej okazji odwiedzili nas i wspólnie z nami świętowali Prezydent Rybnika - pan Wojciech Świerkosz, Przewodniczący Rady Miasta - pan Jan Mura, Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji dr inż. Tomasz Zieliński oraz pani dr Katarzyna Olejko z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Bartosz Demczuk - były pracownik szkoły, dziś aktor Kabaretu Młodych Panów oraz emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły. To był dzień radości, ciekawych lekcji historii i wiedzy o kulturze oraz czas niezapomnianych wrażeń. Przeżyjmy to jeszcze raz! Zapraszamy do galerii.

W tym przedsięwzięciu wsparli nas: Rada Rodziców, Zakład Rzeźniczo - Wędliniarski Ernestyn Janeta, Cukiernia Król, Cukiernia Kołodziej, Piekarnia Pierchała, Emilia Kristof - Firma Rodzinna, Zakład Piekarsko-Cukierniczy Wysłucha.

 

Czytaj całość…
 
Dzień Patrona
Wpisał: Anita Cz.   
24.10.2017.

Dzień Patrona, czyli w stylu lat przedwojennych…

Już w czwartek uczniowie i zaproszeni goście przeniosą się w nie tak odległe czasy lat 20 i 30 XX wieku. Poczują dekadencki nastrój artystycznej kawiarni, zasiądą w miękkich fotelach przedwojennego kina, usłyszą ostre spory sejmowe pomiędzy sanacją i endecją, wezmą udział w turnieju „Kocham dwudziestolecie” oraz będą mieć szansę uwiecznienia przygotowanej na tę okazję stylizacji w profesjonalnym studiu fotograficznym lub też na tle zabytkowej wołgi…

Wszystko to wydarzy się dokładnie w rok po uroczystym nadaniu szkole imienia Władysława Grabskiego. Przygotowania w toku…

 
III Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
25.10.2017.

19.10.2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W eliminacjach wzięło udział 27 uczniów z klasy 3TB, 3TH, 4TB, 4TC, 4TGH. Program Olimpiady obejmował zagadnienia ogólne, uwzględniał zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności handlowo-menedżerskie uczestników. Myśl przewodnia III Olimpiady WiUH-M to: „Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. Do etapu okręgowego w Krakowie zakwalifikowali się: Mateusz Piekorz – kl. 3TH, Adrian Minas – kl. 3TB, Marzena Piekorz – kl. 4TC, Kamil Feczko – kl. 4TB.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 610

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy