Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Rachunkowość. Język biznesu
Wpisał: Anita Cz.   
14.12.2017.

16 listopada 2017 r. uczniowie klas maturalnych 4TB, 4TC, 4TL wzięli udział w wykładzie „Rachunkowość. Język biznesu” przygotowanym i przeprowadzonym przez panią dr Katarzynę Olejko – pracownika naukowego Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczniowie klas ekonomicznych mieli możliwość powtórzenia i uzupełnienia wiadomości z zakresu rachunkowości, a klasy logistycznej – zainteresowania się rachunkowością, jej znaczeniem i wykorzystaniem w biznesie.

W trakcie spotkania uczniowie zostali zapoznani z oferta edukacyjną Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, zwłaszcza Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji w Rybniku.

Wykład został przeprowadzony w ramach współpracy ZSEU w Rybniku z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach.

 
Już dziś warsztaty zawodoznawcze z reklamy
Wpisał: Janka   
15.12.2017.

Dziś 15 grudnia (piątek) o godzinie 15 odbędą się warsztaty zawodoznawcze z reklamy.

Tym razem, w klimacie zbliżających się świąt odbędzie się pokaz technik tworzenia ozdób świątecznych oraz warsztaty kreatywnego pakowania prezentów. Nie zabraknie również elementów związanych z grafiką komputerową, związaną z efektywną obróbką cyfrową fotografii.

Zapraszamy!!!

 
ONKO - Dialog obcinam, rozmawiam, pomagam
Wpisał: Bernadeta K.   
12.12.2017.

"ONKO – Dialog obcinam, rozmawiam, pomagam” program edukacyjno-terapeutyczny, który organizowany jest przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Rybniku przy wsparciu Urzędu Miasta Rybnika.
Celem jest przełamywanie tabu dotyczącego choroby onkologicznej oraz różne perspektywy patrzenia na siebie i innych. Zasięg działań będzie miał charakter lokalny, dobrowolny.
Częścią programu będzie zbiórka dobrowolnie „podarowanych” włosów poprzez ich ścięcie i przekazanie Fundacji Rak’nRoll w Warszawie. Włosy następnie posłużą do wykonania naturalnych peruk i przekazania ich kobietom w trakcie chemioterapii.

 

 

 

 

Czytaj całość…
 
Adrian finalistą Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
11.12.2017.

Po raz trzeci odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, w której wzięło udział ponad 2300 uczniów z 99 szkół ponadgimnazjalnych. Myśl przewodnia tegorocznej olimpiady to: „Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. W zawodach okręgowych w Krakowie w dniu 16.11.2017 r. naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Adrian Minas – kl. 3TB, Marzena Piekorz – kl. 4TC, Kamil Feczko – kl. 4TB, Mateusz Piekorz – kl. 3TH.
Adrian Minas zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiego Olimpiady WiUH-M w Suchej Beskidzkiej i jest zwolniony z pisemnego etapu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik ekonomista.
Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w finale!!!

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Patrycji!
Wpisał: Bernadeta K.   
10.12.2017.

7 grudnia w trakcie uroczystości na Zamku Piastowskim w Raciborzu uczennica klasy 2TL Patrycja Brodawka odebrała stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok 2017/2018.
O stypendium może ubiegać się tylko jeden uczeń z każdej szkoły, który w całym roku szkolnym osiągnie najwyższą średnią ocen oraz wyróżniać się będzie wybitnymi uzdolnieniami w swojej dziedzinie.
Jak widać opłaca się uczyć - Was też zachęcamy! .. a Patrycji GRATULUJEMY!!!

 
Poznaj swoje prawa w pracy
Wpisał: Bernadeta K.   
10.12.2017.

 8 grudnia 2017 roku w Chorzowie odbył się wojewódzki etap konkursu wiedzy o prawie pracy "Poznaj swoje prawa w pracy". Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się Weronika Wagner z klasy 1 TCL zdobywając pierwsze miejsce w konkursie oraz Marzena Piekorz z klasy 4 TC zdobywając drugie miejsce w konkursie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Warszawie!

 
KOMÓRKOMANIA - II Dzień Dawcy Szpiku w ZSE-U
Wpisał: Bernadeta K.   
08.12.2017.

30 listopada br. w godzinach od 9.00 do 15.00 w Zespole Szkół Ekonomiczno–Usługowych odbyła się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat, mogła wziąć udział w szkolnej akcji i zostać potencjalnym dawcą. Wystarczyło wypełnić formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka. Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Nasza szkoła przyłączyła się do walki, zgłaszając się do fundacji DKMS, której główne motto brzmi: „Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”. Podczas drugiego już Dnia Dawcy Szpiku w ZSE-U zarejestrowało się kolejnych 27 osób, wśród których byli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz obsługa szkoły. Akcję przeprowadzili wolontariusze, czyli uczniowie naszej szkoły (z klasy 2TG – 9 osób, 3TB – 1 osoba) pod opieką A. Mazelanik, M.Sobik oraz A.Szymanowskiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli podzielić się cząstką siebie. Każde wsparcie ma znaczenie w myśl zasady, że razem możemy więcej!

 
Pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ
Wpisał: Bernadeta K.   
07.12.2017.

8 listopada br. odbył się pierwszy etap OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ. Z grona uczniów biorących udział w etapie szkolnym do drugiego etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Rafał Korduła - uczeń klasy 3 TB. 12 stycznia 2018r. będzie reprezentował naszą szkołę na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach.
Trzymamy kciuki!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 638

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy