Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Projekt "Kreatywność bez barier - Trzecia misja uczelni"
Wpisał: Janka   
31.10.2017.

Uwaga! Uczniowie składający dokumenty rekrutacyjne do udziału w projekcie.


Informacje o zakwalifikowaniu się do uczestnictwa w projekcie znajdują się w zakładce projektu.

Informujemy jednocześnie, że pierwsze zajęcia odbędą się po 15 listopada.

 

 
Sukces logistyków!!
Wpisał: Janka   
30.10.2017.

W piątek 27.10.2017 roku poznaliśmy wyniki I etapu X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w którym rywalizowało 8700 uczniów z 284 szkół w całej Polsce. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 4 uczniów klas logistycznych: Patrycja Brodawka z klasy 2TL, Paweł Krzystała i Przemysław Golec z klasy 3TL oraz Kornel Hajduk z klasy 4TL.

Na uczniów czekał test jednokrotnego wyboru, złożony z 25 pytań z zakresu szeroko pojętej logistyki. Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele nagród rzeczowych. Trzymamy kciuki – II etap już 1-go grudnia!

 
Pierwszy Dzień Patrona za nami!
Wpisał: Janka   
27.10.2017.

Dzienne i wieczorowe kreacje w stylu lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia, nowe oblicze nauczycieli, nieznająca granic w stylizacji pomysłowość uczniów, przedwojenna muzyka, kino Relax z pamiątkowym biletem, spotkanie z Charliem Chaplinem, poezja i piosenki w kawiarni artystycznej "Adria", pigułka dziejów polityki podczas obrad przedwojennego sejmu, pasztet ze śliwką w occie w stylu art deco, no i spacer przedwojennymi ulicami Warszawy, na których gra podwórkowa kapela, czyścibut wykonuje swą profesję z największym namaszczeniem, uboga tancerka zarabia na życie, gazeciarz rozpędza przechodniów dzwonkiem zabytkowego roweru, przekupki zachęcają do podejścia do kramów z asortymentem od mydła do powidła... A na deser szkolny turniej "Kocham Cię dwudziestolecie", odtańczone z najwyższą klasą "Tango Milonga", oryginalne dialogi, recytacje, piosenki, piosenki, piosenki... No i oczywiście pamiątkowe zdjęcie w stylowym atelier albo na tle zabytkowej wołgi! W taki oto sposób ożywiliśmy w naszej szkole czasy naszego patrona - Władysława Grabskiego. Z tej okazji odwiedzili nas i wspólnie z nami świętowali Prezydent Rybnika - pan Wojciech Świerkosz, Przewodniczący Rady Miasta - pan Jan Mura, Dziekan Wydziału Biznesu, Finansów i Administracji dr inż. Tomasz Zieliński oraz pani dr Katarzyna Olejko z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Bartosz Demczuk - były pracownik szkoły, dziś aktor Kabaretu Młodych Panów oraz emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy szkoły. To był dzień radości, ciekawych lekcji historii i wiedzy o kulturze oraz czas niezapomnianych wrażeń. Przeżyjmy to jeszcze raz! Zapraszamy do galerii.

W tym przedsięwzięciu wsparli nas: Rada Rodziców, Zakład Rzeźniczo - Wędliniarski Ernestyn Janeta, Cukiernia Król, Cukiernia Kołodziej, Piekarnia Pierchała, Emilia Kristof - Firma Rodzinna, Zakład Piekarsko-Cukierniczy Wysłucha.

 

Czytaj całość…
 
Dzień Patrona
Wpisał: Anita Cz.   
24.10.2017.

Dzień Patrona, czyli w stylu lat przedwojennych…

Już w czwartek uczniowie i zaproszeni goście przeniosą się w nie tak odległe czasy lat 20 i 30 XX wieku. Poczują dekadencki nastrój artystycznej kawiarni, zasiądą w miękkich fotelach przedwojennego kina, usłyszą ostre spory sejmowe pomiędzy sanacją i endecją, wezmą udział w turnieju „Kocham dwudziestolecie” oraz będą mieć szansę uwiecznienia przygotowanej na tę okazję stylizacji w profesjonalnym studiu fotograficznym lub też na tle zabytkowej wołgi…

Wszystko to wydarzy się dokładnie w rok po uroczystym nadaniu szkole imienia Władysława Grabskiego. Przygotowania w toku…

 
III Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich
Wpisał: Bernadeta K.   
25.10.2017.

19.10.2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. W eliminacjach wzięło udział 27 uczniów z klasy 3TB, 3TH, 4TB, 4TC, 4TGH. Program Olimpiady obejmował zagadnienia ogólne, uwzględniał zarówno wiedzę teoretyczną, jak i umiejętności handlowo-menedżerskie uczestników. Myśl przewodnia III Olimpiady WiUH-M to: „Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej”. Do etapu okręgowego w Krakowie zakwalifikowali się: Mateusz Piekorz – kl. 3TH, Adrian Minas – kl. 3TB, Marzena Piekorz – kl. 4TC, Kamil Feczko – kl. 4TB.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

 
Zjazd Absolwentów
Wpisał: Bernadeta K.   
21.10.2017.

20 października 2017r. w naszej szkole odbył się Zjazd Absolwentów Matura 2002.  Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika i Gastronomika. Absolwenci zostali powitani przez Panią Dyrektor ZSE-U Katarzynę Sładczyk, spotkali się ze swoimi wychowawcami, obejrzeli zdjęcia z kroniki szkolnej, wysłuchali występów artystycznych młodzieży ZSE-U, zwiedzili swoją dawną szkołę i do późnego wieczora przy ciastku i kawie wspominali szkolne lata.

 
Nowe smaki szkoły - hiszpańska paella, chorwackie czarne rissoto i francuskie naleśniki suzettes.
Wpisał: Janka   
14.10.2017.

Tegoroczny Dzień Języków Obcych miał niecodzienny charakter. Mury ekonomika odwiedzili rybniccy restauratorzy i hotelarze oraz zagraniczni goście z Francji, z zaprzyjaźnionej szkoły w Mazamet, którzy razem z nami świętowali zakończenie projektu unijnego Gastronomia i hotelarstwo w krajach basenu Morza Śródziemnego.

Dzięki działaniom koordynatora pani Grażyny Kuli-Kobiałko, w trakcie praktyk, nasi koledzy i koleżanki pod okiem zagranicznych ekspertów zdobywali konkretne umiejętności zawodowe w zakresie hotelarstwa i gastronomii, pracowali chorwackich, francuskich i hiszpańskich restauracjach i hotelach a w wolnych chwilach szlifowali umiejętności językowe oraz poznawali ciekawe zakątki Europy takie jakBarcelonę, Saragossę, Zadar, Tuluzę czy Carrcassonne, a w ubiegły piątek odebrali Europassy i przyrządzili dla zaproszonych gości popisowe dania.

Szczegółowe informacje na temat projektu na stronie Gastronomia i hotelarstwo w krajach basenu Morza Śródziemnego

Czytaj całość…
 
Dzień Edukacji Narodowej
Wpisał: Anita Cz.   
12.10.2017.

„Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.”

  A. Einstein

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi naszej szkoły, składamy najserdeczniejsze życzenia, niewyczerpanych sił i energii, a także zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 618

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości