Plan lekcji

Plan lekcji
Zastępstwa

Reforma edukacji

Reforma edukacji

Wybierz grupe interesujących cię wiadomości || zobacz wszystkie || zobacz archiwum wiadomości

 

Szkoła
Spotkanie z Heraklitem z Efezu w wiedeńskiej firmie LKW Walter
Wpisał: Janka   
27.11.2017.

17 listopada 2017 r. skoro świt wyruszyliśmy do Wiednia, by już o 9.00 rano przekroczyć progi wiedeńskiego przedsiębiorstwa specjalizującego się w organizowaniu międzynarodowego transportu. Prezentacja filmu i prelekcja w sali konferencyjnej firmy, odwiedzenie wybranych działów, możliwość przeprowadzenia rozmowy telefonicznej z przedstawicielami partnerskich firm, rozmowy z pracownikami uświadomiły nam, jakie umiejętności i cechy osobowości są pożądane na współczesnym europejskim rynku pracy. Kiedy spotkaliśmy się z absolwentami naszej szkoły – Arturem Gojnym i Lidką Kciuk, którzy od kilku lat pracują w LKW Walter, nabraliśmy przekonania, że nam też może się udać, ale trzeba działać już dziś. Dlatego też niektórzy z nas przystąpili do pierwszej w życiu rozmowy kwalifikacyjnej - przeprowadzonej w języku niemieckim! Efekt? Dwoje uczniów z klasy ekonomicznej - Aleksandra Juraszczyk i Wiktor Mandel - odbędzie staż zawodowy w Wiedniu!

Organizatorzy wyjazdu – pani dyrektor Katarzyna Sładczyk i pani Katarzyna Zdrzałek - zadbały też o dostarczenie nam wrażeń estetycznych, bo listopadowe popołudnie spędziliśmy w centrum Wiednia, zwiedzając galerię malarską Albertina z płótnami Bruegela, Rafaela, Moneta, Picassa, Chagalla oraz podziwiając imponujące zbiory Austriackiej Biblioteki Narodowej. Był też czas na zakupy na świątecznym jarmarku J

Wizyta w stolicy Austrii przekonała nas, że misja LKW Walter wyrażona w słowach Heraklita z Efezu „panta rhei” trafnie charakteryzuje nie tylko płynny przewóz ładunków, ale przede wszystkim ilustruje ważną cechę współczesnego świata – jego różnorodność i nieustanną zmienność. Wiemy już na pewno: możemy zmieniać nasze życie i samodzielnie kształtować zawodową karierę! Może w LKW Walter…?

Czytaj całość…
 
Poznaj swoje prawa w pracy
Wpisał: Bernadeta K.   
22.11.2017.

21 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”. Konkurs ten sprawdza wiedzę uczniów z zakresu prawa pracy i bhp. Jest organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy w celu popularyzowania proaktywnych postaw uczniów i upowszechniania kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.
Do etapu regionalnego zakwalifikowała się Marzena Piekorz z klasy IV TC oraz Weronika Wagner z klasy I TCL. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

 
Program OTWARTA FIRMA w naszej szkole
Wpisał: Bernadeta K.   
18.11.2017.

Od 13 listopada 2017 r. w naszej szkole odbywał się już kolejny raz Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości realizowaliśmy program „Otwarta firma - biznes przy tablicy”, w czasie którego naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele lokalnych instytucji. Za udział w spotkaniach z uczniami dziękujemy następującym instytucjom:
- Urzędowi Skarbowemu w Rybniku,
- Okręgowemu Inspektoratowi Pracy w Katowicach,
- Rejonowemu Urzędowi Statystycznemu w Rybniku.

 
Święto rybnickiego Wydziału z wykładem Rafała Sonika
Wpisał: Bernadeta K.   
17.11.2017.

7 listopada br. w ramach współpracy ZSE-U w Rybniku  z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w uroczystych obchodach Święta Rybnickiego  Wydziału Biznesu, Finansów i  Administracji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 TB wraz z Panią Dyrektor Katarzyną Sładczyk i Wicedyrektor Renatą Mandrysz. W uroczystości udział wzięli studenci, przedstawiciele władz uczelni, zaproszeni goście instytucji publicznych i środowiska biznesowego. W auli rybnickiego kampusu wykład rektorski pt. „Pasja a biznes” wygłosił człowiek sukcesu, przedsiębiorca, sportowiec i filantrop – Rafał Sonik, pierwszy Polak, który indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar.

 
Kolejny sukces naszych uczniów!
Wpisał: Janka   
14.11.2017.

Udało się! Nasi uczniowie z klasy II TR i III TR przeszli szczegółowy etap rekrutacji wśród młodzieży rybnickich szkół ponadgimnazjalnych i jako jedni z niewielu zakwalifikowani zostali do prestiżowego projektu realizowanego przez Politechnikę Śląską z Zabrza i Urząd Miasta Rybnika „Kreatywność bez barier – Trzecia misja uczelni”. Projekt gwarantuje podniesienie kwalifikacji zawodowych co pomoże młodzieży poczuć się pewniej na rynku pracy. Gratulujemy i życzymy sukcesów w zdobywaniu nowych umiejętności zawodowych.

 
Obchody Święta Niepodległości
Wpisał: Bernadeta K.   
12.11.2017.

10 listopada br. wysłuchaliśmy audycji okolicznościowej przygotowanej z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez państwo polskie, którą utraciliśmy w wyniku trzeciego rozbioru z 1795 roku. Audycję wzbogaconą o pieśni patriotyczne przygotowały uczennice kl. 2 TCL - Julia Ludwikowska i Julia Zmarzły.
Natomiast 11 listopada delegacja naszej szkoły uczestniczyła w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w bazylice pw. św. Antoniego oraz na rybnickim rynku. Poczet sztandarowy szkoły reprezentowali: Agnieszka Pisarska z kl. 1 THR, Angelika Stronczyńska z kl. 3 TB oraz Marcin Otyński z kl. 3 TA.

 
Kino + popcorn + grafika komputerowa + wiedza = IX Rybnickie Dni Kariery w Ekonomiku
Wpisał: Bernadeta K.   
09.11.2017.

Tylko u nas, aż kilkudziesięciu uczniów gimnazjów mogło we wtorkowy poranek 17 października br. rozsiąść się wygodnie w fotelach, zajadać się popcornem i poczuć jak w prawdziwym kinie, bowiem nasza szkoła zaprosiła ich na maraton filmów zawodoznawczych. Okazję do wykazania się miała też młodzież, która uczy się projektowania kampanii reklamowej, gdyż już od kilku lat w ramach Rybnickiego Tygodnia Kariery na terenie naszej szkoły odbywa się konkurs na plakat promujący wydarzenia, które mają miejsce w tym szczególnym tygodniu. W tym roku jury miało niemały problem, ponieważ poziom projektów był naprawdę wysoki. Wszystkim uczniom, którzy stworzyli konkursowe plakaty bardzo dziękujemy. Zwyciężył plakat zaprojektowany przez uczennicę klasy IV TR Julię Buchalik, II miejsce zdobył plakat uczennicy Moniki Żak (IV TR), a III miejsce zajął uczeń Marcin Grębski (IV TR). Pragniemy dodać, że plakat zaprojektowany przez naszych uczniów już po raz czwarty promuje wydarzenia tygodnia kariery w naszym mieście. By pogłębić umiejętności praktycznej pracy z programami graficznymi uczniowie klasy IV TR brali udział w spotkaniu z grafikiem grafiki użytkowej panem Markiem Łabuś z cyklu „Mój zawód, moja pasja”, na którym dowiedzieli się także jakie powinny mieć predyspozycje, zainteresowania oraz jak wygląda ścieżka edukacyjna osób pragnących uprawiać ten zawód.

Czytaj całość…
 
Projekt "Kreatywność bez barier - Trzecia misja uczelni"
Wpisał: Janka   
07.11.2017.

 

Uwaga! Uczniowie biorący udział w projekcie.

Wszyscy uczestnicy zostali przydzieleni do grupy 3.

Harmonogram zajęć oraz mapa rozmieszczenia budynków Politechniki Śląskiej znajdują się w zakładce projektu.

Pierwsze zajęcia 18.11 (sobota). Zbiórka przy hali sportowej ZSE-U o godzinie 8.00. (Szczegółowych informacji o projekcie udziela p. Joanna Liszka sala 101D).

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 100 - 110 z 638

Znak Jakości Szkoły

GIMNAZJALISTA-KONKURS

Zachęcamy gimnazjalistów oraz uczniów naszej szkoły do zapoznania się z prezentacjami konkursowymi.

 

ZSEU_RYBNIK_TECHNIKUM
ZSEU_RYBNIK_BRANZOWA_SZKOLA

REKRUTACJA 2018/2019

Rekrutacja - kierunki

Rekrutacja - zasady

Rekrutacja - terminy

Rekrutacja - oddziały i punktacja

Rekrutacja - dokumenty

NASZE CERTYFIKATY

WIARYGODNA SZKOŁA

SZKOŁA ODKRYWCÓW TALENTÓW

BEZPIECZNA SZKOŁA

Nasz partner

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość